Telefon Servisi

Seçilen Marka

Asus Modelleri

Asus Açılmama Sorunları

Asus Açılmama Sorunları

 

Yıllardır müşterilerimize mobil cihazlar konusunda verdiğimiz hizmetler devam etmektedir. Bu kapsamda zaman zaman rastlanılan Asus açılmama sorunları hakkında yazı yazmak istedik. Bu durum en sık rastladığımız sorunlar arasında bulunmaktadır.

 

 

 

Asus Açılış Ekranında Kalıyor

 

Bu problem cihazınızı açmaya çalıştığınızda karşılaştığınız sorunlar arasında yer almaktadır. Açılış ekranından ayrılamama, açma tuşuna basılmasının ardından cihazın ilk ekranda donup kalması olarak tanımlanabilir. Tekrar başlatma dışında hiçbir şekilde ekranı geçemezsiniz. Bu durum cihazın yazılımından kaynaklandığı için aşağıda belirtilenleri sırasıyla denemeniz gerekmektedir.

 

  • Yazılımınız güncel değilse bu durum yaşanabilmektedir. Çoğu telefon yazılım güncellemesi geldiği zaman size haber vermiş olsa da, bazen bizim dalgınlığımız bazen de başka sebeplerden dolayı telefonu güncellemeyi unuturuz. Bunu yaşamamak adına telefonu tekrar açarak güncel sürümü yüklemelisiniz.
  • Cihazınızı root yaparak kullanmışsanız eğer bu tür durumlarla karşılaşabilirsiniz. Çözüm yolu ise cihazı ilk ayarlarına geri döndürmek geçmektedir.
  • Google Play Store dışında kaynağı bilinmeyen bir yerden virüslü uygulamaların indirdiğinizde karşılaşabilirsiniz.
  • Telefona çok yüklendiğinizde cihazlar hemen ısınırlar. Eğer bu esnada yüklenmeye devam ederseniz cihazınızda bozulmalar meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda da karşılaşılabilmektedir. Yeniden başlatma seçeneği ile sorun giderilebilir.

 

 

 

Asus Açılmıyor

 

Yukarıdaki problemlerin haricinde Asus telefonlarının açılmaması durumlarıyla da karşılaşılabilmektedir. Telefon açıkken ve ışıkları yanıyorken ekran gözükmeyebilir. En pratik yol telefonu kapatmaya zorladıktan sonra tekrar açmaktır. Eğer telefonunuzun bataryası çıkabiliyorsa onu çıkartarak telefonu kapatmak bilinen en kısa yoldur. Buna rağmen problem devam etmekte ise telefon hafızasını boşaltmanız ve varsa zararlı yazılımları silmeniz gerekmektedir. Bazen ise bu problemin kaynağı, ekran kilidi aktif iken halen işlem yapmaya çalışmanızdır. Telefonu kontrol etmeli ve ekran kilidi aktif ise onu kapatmalısınız.

 

Asus cep telefonlarında ekran açılmama gibi problemlerin diğer nedenleri de şu şekilde sıralanabilir.

 

  • Hafıza kartının çok eskimesi ve işlevselliğini kaybetmesi nedeniyle telefon yuvasına zarar verebilmektedir.
  • Telefonun suya düşmesi sonucunda ilk anda çalışan telefonlar, bir müddet sonra oksitlenme nedeniyle çalışamaz hale gelmektedir. Bundan kurtulmak için telefonu pirinç dolu bir kabın içerisine koymak ve beklemek en pratik yöntemdir.

 

 

 

Asus Kapanmıyor

 

Şimdiye kadar Asus telefonlarının açılmadığını konuştuk. Şimdi ise açık iken kapanmama meselesine değinelim. Zaman zaman telefonları kapatmakta zorlanırız. Çünkü işlem yaparken çok ısınan telefonlar bizim direktiflerimize reaksiyon vermezler. Eğer böyle bir durum ile karşılaşırsanız aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

 

  • Telefonda bulunan aynı tuşa uzun süre basmalısınız. Bu genelde açma kapama tuşu olmaktadır.
  • Mümkünse bataryasını çıkarmalı ve tekrar açmalısınız.
  • Telefonu güvenli moda alarak içerisinde araştırma yapmalısınız. Araştırmayı daha derinlemesine yapmak isterseniz telefonu bilgisayara bağlayıp tarama işleminden geçirebilirsiniz.

 

Yukarıdaki çözüm önerilerimize rağmen eğer telefonunuz yaptıklarınıza yanıt vermiyorsa teknik servisimize gelerek işi uzmanlarına bırakmalısınız. Çünkü telefonunuz sizin yapabileceklerinizden daha fazla hasar almış olabilmektedir. Eğer şehir dışında iseniz bize ulaşarak anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla telefonunuzu bize gönderebilirsiniz.