Telefon Servisi

Seçilen Marka

Asus Modelleri

Asus Batarya Sorunları

Asus Batarya Sorunları

 

Cep telefonu modellerinde cihazın üretim yılına ve kullanım şartlarına göre batarya ile ilgili problemler yaşanabilmektedir. Asus batarya sorunları da bunlardan bir tanesidir.  Yıllardır hizmet verdiğimiz sektörde kullanıcılar tarafından bizimle paylaşılan en sık problemleri toparladık ve çözümlerine dair sizleri bilgilendirmeye karar verdik.

 

 

 

Asus Şarj Bitmeden Telefon Kapanıyor

 

En sık karşılaşılan problemlerden birisi telefonunun şarjının olduğu halde aniden kapanması durumudur. Genellikle bu hadise telefonun %30 – %40 seviyesinde şarjının olduğu zamanlarda gerçekleşmektedir. Böyle zamanlarda telefon birden ya kapanır yâda şarj göstergesi kırmıza döner.                 

 

  • Aldığımız cep telefonu bataryaları ne kadar lityum iyon olsa dahi her yıl ömürlerinin dörtte birini tüketmektedirler. Kullanıma bağlı olarak bu durum hızlanabilmekte veya azabilmektedir.
  • Asus telefonlarında kullanımınıza bağlı olarak 3-4 yıllık bir süreçte telefon bataryasının ömrü tamamen tükenebilmektedir.
  • Diğer sebeplerde aşırı ve hızlı kullanımdır. Bunun nedenleri arasında ise sürekli olarak oyun oynamak ve telefonu hiç dinlendirmemek yer almaktadır.

 

Cihazların batarya sorunları yaşamasında en çok yapılan hatalar; telefon şarjda iken kullanmaya devam etmek, orijinal şarj aletleri kullanmamak, düzenli olarak araç kitleri ile şarj etmek ve batarya tam boşalmadan telefonu şarja takmak olmaktadır. Bunların haricinde bataryaların belirli bir ömrünün olduğunu unutmamalısınız. Telefonlarınızı ne kadar düzgün kullanırsanız kullanın batarya problemleri ile doğal olarak karşılaşabilirsiniz.

 

Eğer sizde yukarıdaki gibi bataryanız belirli bir seviyede iken aniden kapanması gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız o bataryayı değiştirme vaktinin geldiğini anlamalısınız. Asus marka cep telefonlarında orijinal batarya kullanmak telefon dinamikleri açısından önemlidir. Bu nedenle teknik ekibimize başvurarak en uygun fiyata en doğru bataryaya anında ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Asus Şarjı Az Gidiyor / Çabuk Bitiyor

 

Asus marka cep telefonlarında kullanıcıların en sık karşılaştığı problemlerden bir tanesi de batarya ömrünün size söylenilen süreden daha hızlı bir şekilde tükenmesidir. Genellikle bu durum yoğun kullanım neticesinde cereyan edebilmektedir.

 

  • Cep telefonlarında oyunlar ve internet ile alakalı uygulamaların kullanımı telefon bataryasının hızlı bir şekilde bitmesine neden olur. Özellikle mobil veri ile kullanılan oyun ve uygulamalar batarya kullanımını olumsuz etkilemektedir.
  • Mobil veri, uygulama ile iç içe çalışmak ve sağlayıcıdan internet almak gibi 2 farklı işe ile uğraştığından batarya ömrünü normalden iki kat daha hızlı tüketmektedir.
  • Batarya süresinin uzatımı için şebekenin çekmediği yerlerde mümkünse telefonu uçak moduna almak gerekmektedir. Bu sayede telefon sadece sizin istediğiniz şeye odaklanır ve dış etmenlerle ilgilenmez.

 

Bilindiği üzere Asus model cep telefonları Android işletim sistemini kullanmaktadır. Android işletim sistemlerinde güç tasarrufu özelliği vardır. Bu özellik, cihazın arka planında çalışan uygulamaların tamamına yakınını durdurabilmektedir. Bu sayede telefonunuzun batarya kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Güç tasarrufu özelliği sadece bir uygulamayı kullandığınız zamanlar için önerilmektedir. Bunun dışında birden fazla uygulama için donma ve kasma yapabilir.   

 

Aşırı kullanıma bağlı olarak zaman zaman bataryanın şişmesi gibi sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda artık o bataryadan hayır gelmez diyebiliriz. Batarya değişim zamanının geldiğini hemen anlayabilirsiniz. Uygun fiyat ve geniş içerik yelpazemiz ile sizlere bu konuda destek olmaktayız. Sizlerde batarya sorunları ile karşılaşırsanız iş yerime gelerek teknik ekibimizden yardım isteyebilirsiniz.