Telefon Servisi

Seçilen Marka

Asus Modelleri

Asus Ekran Sorunları

Asus Ekran Sorunları

 

Asus, uygun fiyatlı ve yüksek performanslı olması özelliği ile trend olmuş bir telefon markasıdır. Ancak kimi zaman ekran sorunları gibi problemlerle karşılaşılabilmektedir. Asus ekran sorunları ile ilgili tarafımıza en çok ulaşan problemleri bu yazımızda sizler için derledik. Eğer yazıda sunduğumuz çözümler işe yaramaz ise o zaman teknik bir desteğe başvurmanız gerekmektedir.

 

 

 

Asus Ekranda Yeşil Çizgi Çıkıyor

 

Eskiden olduğu gibi günümüzde de ekranda belirli belirsiz bir takım çizgiler çıkabilmektedir. Asus marka telefonlarda ise sık olarak yeşil renkli çizgiler görülmektedir. Bu gibi durumlarla karşılaştığınızda ilk olarak ekran görüntüsü almalısınız. Bu görüntü ile aşağıdaki 2 sonuçtan 1 tanesini elde edersiniz

 

  • Alınan görüntüye dikkatlice baktığınızda halen çizgi var ise o zaman problem telefon ekranın bulunmamaktadır. Yazılımsal bir problem olduğunu anlayabilir ve telefonu bir tamirciye götürebilirsiniz.
  • Görüntüyü incelerken çizgi yakınlaştırdığınız yerde tekrar beliriyorsa o zaman donanımsal bir sorun olduğu anlaşılmaktadır. Bu durumda da telefonunu kurcalamadan teknik servise başvurmalısınız.

 

Yazılımsal bir sorun ise telefonda bulunan kimliği belirsiz uygulamaları silebilir, önbelleği temizleyebilir ve telefonu yeniden başlatabilirsiniz. Tüm bunlara rağmen sorundan kurtulamazsanız eğer telefonu ilk ayarlarına geri döndürme işlemi yapmalısınız. Fabrika ayarlarına geri döndürme işleminde tüm datalarınız kaybolacağı için bu işlemden önce tüm verilerinizi yedeklemelisiniz

 

 

 

Asus Ekranda Görüntü Yok

 

Asus marka cep telefonlarında kimi zaman ses ve uyarı ışıkları açık olsa da ekrandan görüntü alınamamaktadır. Bu gibi durumlarda teknik servisimize gelerek uzman bir destek almanızda fayda bulunmaktadır.                                 

 

  • Ekrandan görüntü gelmemesi durumlarında öncelikle telefonun fiziksel bir darbeye maruz kalıp kalınmadığı sorulur. Eğer bir darbeye maruz kalmışsa cihazınızda temassızlık olmasından şüphelenilir.
  • Bir diğer neden ise telefonunuzun su veya başka bir sıvı ile temas etmiş olmasıdır. Ekranınız bu gibi durumlarda da açılmayabilir ve gereken reaksiyonu göstermez. Eğer su ile temas etmiş ve ekran açılmıyorsa o zaman tek seçenek sudan zarar gören parçaların değişmesi olmaktadır.

 

Yukarıdaki nedenle bize başvurmanız durumunda ilk olarak telefonunuzu kurtarmayı denemekteyiz. Eğer kurtarılabilir bir durum var ise hem ülke ekonomisi açısından hem de sizin için o parça temizlenir ve gerekli işlemlerin ardından tekrar yerine takılır. Bazen ise ekrana giden kablolardan bir tanesi yerinden çıkabilmektedir. Bu gibi durumların tespiti halinde işlemler hem hızlı hem de daha ekonomik olarak tamamlanabilmektedir.

 

 

 

Asus Ekran Yanması / Ekran Gölgesi

 

Asus kullanıcılarının yukarıdaki problemlerle karşılaşmasının bir diğer göstergesi ise telefonun artık miadını doldurmuş olmasıdır. Bu tür telefon ekranları artık kullanıcıya yanıt vermekte zorlanır. Son kullanılan uygulamadan yeni komut ekranına geçerken arkasında gölge veya yanma tarzı iz bırakmaktadır.

 

  • Daha önce ekran değişimi yapılmış telefonlarda karşımıza çıkmaktadır. Özellikle yan sanayi ürünler kullanılmış ise hemen anlaşılmaktadır..
  • Bir diğer nokta ise, telefonların teşhir ürünü olup olmamasıdır. Bildiğiniz gibi teşhir ürünleri uzun süre şarjda kalır ve pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Telefon almadan önce bu konunun da araştırılması kullanıcı yararına olmaktadır.

 

Eğer telefonunuzda gölge oluşuyor ise cihazın içerisindeki ekran kısmının değiştirilmesi gerekmektedir. Telefon tamircilerinin en çok yaptığı şey orijinal ürün yerine yan sanayi ürünler kullanmalarıdır. Teknik servisimiz ise bu konuda müşterilerine garanti vermektedir. Bu gibi sorunlar yaşarsanız bize ulaşmanız ve yapılacak işlemler konusunda bilgi almanız en doğru seçenektir. Şehir dışından ise kargo yolu ile telefonlarınızı bizlere göndererek tamir olmasını sağlayabilirsiniz.