Telefon Servisi

Seçilen Marka

Asus Modelleri

Asus Şarj Sorunları

Asus Şarj Sorunları

 

Asus marka cep telefonu kullanıcılarının yaşadıkları sıkıntılara bir yenisi daha eklendi. Asus şarj sorunlarını da mağazamızda uzmanlarımıza göstererek gidermeniz mümkün olmaktadır. Eğer telefonunuz hiç şarj olmuyorsa, şarj olurken birden bire kesiliyorsa veya yavaş şarj etmeye başladıysa aşağıdaki yolları deneyebilirsiniz.

 

 

 

Asus Şarj Olmuyor / Yavaş Şarj Oluyor

 

Telefonlarınızda şarj olmama veya yavaş şarj olma gibi problemlerle karşılaşıyorsanız ilk olarak şarj cihazlarınıza yönelmeniz gerekmektedir. Çünkü bu cihazlar çabuk arızalandıkları gibi eğer problem onlardaysa da hızlı ve ucuz bir çözüm sağlayabilmektesiniz. Özellikle yan sanayi ürünlerinin tercih edilmesi sonucunda bu tür durumlara sıklıkla rastlanmaktadır.

 

  • Şarj olmayan cep telefonunuzu başka bir şarj aleti ile şarj etmeyi deneyin. Eğer telefonunuz şarj oluyorsa sorun şarj cihazınızda demektir. Böylelikle sorunun esas kaynağını anlayabilirsiniz.
  • Yavaş olan şarj durumlarında ise genellikle telefonun elektrik aksamına bakılmalıdır. Ancak yine de öncelikle başka bir şarj cihazı ile test edilmesi en doğru yoldur. Bazen elektrik kablolarından birisinin veya bir kaçının iletim sorunu yaşaması durumunda telefonlar yavaş şarj olabilmektedir.
  • Telefonunuz çok fazla ısındıysa şarj edilme gibi durumlara karşı koyabilmektedir. Böyle zamanlarda telefonunuzu bir yere bırakıp soğumasını beklemelisiniz. Soğuduktan sonra tekrar şarj olmak için hazır olacaktır.

 

Nadiren de olsa yazılımsal problemlerde karşımıza çıkmaktadır. Özellikle mağazalar dışında kimliği belirsiz uygulamaların yüklenmesi ve kullanılması telefonunuzun şarj olmamasına neden olmaktadır. Böyle durumlarda telefonunuzu güvenli moda alarak tekrar başlatabilirsiniz. Ayrıca işletim sisteminizin de güncelliğini kontrol etmeli ve güncel değilse güncellemelisiniz. Böylelikle şarj olma problemini ortadan kaldırma şansına sahip olabilirsiniz.

 

Bazen de cihazınızda hiçbir sıkıntı olmayabilmektedir. Şarj aletinde oluşan problemler cihazınızı etkilemekte ve sanki telefonda bir sıkıntı varmış imajı yaratmaktadır. Asus kullanıcıları en çok bu dertten muzdariptir. Bazen de şarj soketi içerisinde biriken tozlar, telefonunun şarj olmasını engelleyebilmektedir. Cihazınızı temizleyerek tekrar şarj olmasını sağlayabilirsiniz..

 

Telefonunuz suyla veya başka bir sıvıyla temas etmesi durumunda ise oluşan oksitlenmeden dolayı şarj etme özelliği yavaşlayabilir veya hiç şarj etmeme gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda elektrik donanımları da hasar almış olabilir ve uzman desteğine ihtiyaç duyabilirsiniz. Uzmanlar cihazınızın içerisini açarak komple bir temizlik sağlamakta ve cihazda herhangi bir temassızlık var mı diye kontrol etmektedirler. Darbeye bağlı hasar alma durumunda da yukarıdaki yolu izlemelisiniz.

 

Yukarıdaki yazdıklarımıza rağmen problemi çözemiyorsanız mağazamıza gelerek bizden destek talebinde bulunabilirsiniz. Hangi işlem adımlarını uyguladığınızı bize anlatmanız durumunda daha hızlı bir ilerleme kaydedebilmekteyiz.