Telefon Servisi

Seçilen Marka

Asus Modelleri

Asus Ses Sorunları

Asus Ses Sorunları

 

Asus marka cep telefonlarında ses sorunu yaşamanız durumunda bizlere müracaat edebilirsiniz. Sizlere her konuda olduğu gibi Asus ses sorunları konusunda da destek vermekteyiz. Aşağıda kullanıcılar tarafından en çok rastlanan problemleri ve çözümlerini anlatmaya çalıştık.

 

 

 

Asus Ses Gelmiyor / Ses Gitmiyor

 

Asus marka telefonlarda ses gelmiyor veya gitmiyor gibi durumlarla karşılaşırsanız ilk olarak yazılımsal bir problem olduğunu düşünebilirsiniz. Telefonunuza reset atarak tekrar kullanmayı denebilirsiniz. Eğer sık sık kulaklık kullanıyorsanız kulaklık girişine bir hasarda vermiş olabilirsiniz.

 

  • Bazı zamanlarda kulaklığı telefondan çıkarmanıza rağmen ekranda halen kulaklık takılıymış gibi bir uyarı görebilirsiniz. Telefonunuzu yeniden başlatarak bu sorunun önüne geçebilirsiniz.
  • Telefonunuz neden olmaksızın kendisini sessize alıyorsa yazılımsal bir problemden bahsedilebilmektedir. Böyle durumlarda fabrika ayarlarına geri dönmeniz gerekebilmektedir.

 

Asus marka telefonlarda bazen hoparlör kısmında toz birikmesi sonucunda ses gelmeyebilmektedir. Bu durum kılıfı olmayan telefonlarda daha çok karşımıza çıkmaktadır. Çünkü bu telefonlar dış ortamlardan daha fazla etkilenmektedirler. Burada önemli olan nokta ise cihazı hassas bir şekilde temizlemektir. Tozun olduğu kısma fazla baskı uygulamadan temizlemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde telefonunuzun içerisine de tozları dağıtmış olabilirsiniz. Temizleme işlemini birkaç kez tekrar etmenizde de fayda bulunmaktadır.

 

 

 

Asus Ses Az Geliyor / Ses Az Gidiyor

 

Asus marka telefonlarda yaşanan bir diğer problem ise sesin az gelip az gitmesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer cihazın ayarlarında yakın zamanda bir değişiklik yapmadı iseniz bakmanız gereken ilk yer yüklediğiniz uygulamalardır. Kimi zaman uygulamalar cihazınızın sesini etkileyebilir ve arka planda çalışmasına rağmen sesi kısabilir.

 

  • Android tabanlı telefonlarda parazit giderici özelliği bulunmaktadır. Bu özellik nedeniyle de ses karşı tarafa net olarak gitmeyebilir. Cihazın arama ayarlarında parazit gidericiyi etkisiz duruma getirerek bu problemden kurtulabilirsiniz.

 

Eğer cihazınızda yukarıda bahsettiğimiz sorunları yaşıyor ve önerdiğimiz seçeneklerle düzeltme işlemi gerçekleşmiyorsa teknik servisimize müracaat edebilirsiniz. Yılların bize vermiş olduğu tecrübe ile cihazlarınıza kendi cihazımız gibi müdahale etmekteyiz. %100 müşteri memnuniyeti ile çalışmaktan asla taviz vermeyiz. Yüklü miktarlı çözümler yerine en hızlı ve ucuz yollu garantili çözümlere yönelmekteyiz.