Telefon Servisi

Seçilen Marka

Asus Modelleri

Asus Sim Kart & Hafıza Kartı Sorunları

Asus Sim Kart & Hafıza Kartı Sorunları

 

Asus marka cep telefonlarında karşılaşılan en büyük problemlerin başında Asus sim kart & hafıza kartı sorunları gelmektedir. Model ayrımı olmaksızın yaşanılan bu tür problemlerde en büyük neden sim kart veya hafıza kartının cihazınız tarafından tanınmamasıdır. Aşağıdaki iki ana başlıkta sorun ve çözümler ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışacağız..

 

 

 

Asus Hafıza Kartını Okumuyor / Görmüyor

 

Asus marka telefonlarda ne kadar hafızanız olursa olsun yine de harici bir hafıza kartına ihtiyaç duymaktayız. Bu kartlara bazı zamanlarda telefon üzerinden ulaşmak mümkün olmayabilmektedir.

 

  • Eğer telefonunuz hafıza kartın okumuyorsa yapmanız gereken ilk şey hafıza kartını çıkartarak telefonu temizlemek olmalıdır. Uzun süre kullanılmayan ve temizlenmeyen hafıza kartları üzerinde biriken tozlar onu kullanılamaz bir hale getirebilmektedir.
  • Halen sorun devam ediyorsa kartın çalışıp çalışmadığını anlamak için başka bir cihaza takılması gerekmektedir. Böylelikle sorunun telefonda mı yoksa hafıza kartında mı olduğunu anlayabilirsiniz.
  • Su ile temas eden telefonlarda zaman zaman oksitlenmeler görülebilmektedir. Bu tip durumlarda temizleme yapmak yeterli olsa da bazen tüm verinin kaybolmasını da sağlayabilir.

 

Cihazınızda bulunan okuyucunun çalışıp çalışmadığını anlamak için hafıza kartını başka bir telefon veya bilgisayarda kullanabilirsiniz. Böylelikle sorunun hangisinden kaynaklı olduğunu anlayabilirsiniz. Eğer format çakışması vb. durumlar yaşamazsanız kart içindeki dosyalara direkt olarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Tüm yukarıdaki işlem adımlarına rağmen problemler halen devam ediyorsa sorun Asus marka telefonlarınızın donanımlarında olabilmektedir. Bunun için teknik servisimize müracaat ederek problemin giderilmesini talep edebilirsiniz.

 

 

 

Asus Sim Kartı Görmüyor / Okumuyor

 

Telefonunuz çekmesine rağmen sizi arayan kişiler size ulaşamıyorsa sim kartınızda bir problem var demektir. Bu gibi durumlarda telefonunuzun ekranında uyarı çıkmaktadır. Hattınızın kapsama alanı dışında olduğuna veya ulaşamaz olduğuna dair sizleri uyarmaktadır..

 

  • Böyle durumda ilk olarak sim kartı telefondan çıkarıp tekrar takmalısınız. Üzerine birde telefona atılan reset ile durumu kurtarmanız mümkündür.
  • Zaman zamansa yazılımsal kaynaklı problemler yaşanabilmektedir. Uçak modunu aktif edip tekrar pasif hale getirdiğinizde hattınız yeniden çekmeye başlamaktadır.
  • Bazense önbellekte bulunan veriler sim kartta fazla yer kaplamaktadır. Bu nedenle sim kartın içerisinde gereksiz olan verileri temizlemek suretiyle de sim kart tekrar aktif hale getirilebilir.

 

Asus cep telefonlarında root özelliği ile bazı uygulamalar telefonunuzu kullanılamaz hale getirmektedir. Yapılması gereken tek şey ağ ayarlarından şebekeyi manuel olarak tekrar aktif hale getirmek olmalıdır.

 

Bu durum sizde sürekli olarak boy gösteriyorsa telefonunuzu güvenli modda tekrar başlatarak sorunu tespit edebilirsiniz. Güvenli modda tekrar başlattığınızda sorun devam ediyorsa eğer demek ki yüklü olan uygulamalardan kaynaklanmamaktadır.

 

Eğer buraya kadar yaptıklarınız ile olumlu bir dönüş sağlayamadıysanız telefonlarınızda daha ciddi bir problem olabilmektedir. Bu nedenle telefonunuzu servisimize getirerek uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Bizlerde ilk olarak cihazınızın donanımsal veya yazılımsal olarak bir problemi olup olmadığını kontrol ederek size bilgilendirme yapmaktayız. Bilgilendirme işleminin ardından cihazın tamiri için gereken ücret onayını almakta ve hızlı bir şekilde çözüm üzerinde çalışmaya başlamaktayız.