Telefon Servisi

Seçilen Marka

Asus Modelleri

Asus Yazılım & Sistem Sorunları

Asus Yazılım & Sistem Sorunları

 

Asus, cep telefonu markaları içerisinde fiyat ve performans oranı açısından yukarılarda bulunmaktadır. Asus yazılım & sistem sorunları yaşayan kullanıcılar tarafından mağazamıza gelen şikâyetleri bu yazımızda sizler için derledik. Yazımızı okuyarak en sık karşılaşılan problemler ve muhtemel çözümleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

 

 

Asus Güncelleme Sorunları

 

Cep telefonlarının sunduğu bütün özellikleri kullanmak isteyen kullanıcılar bazen root isimli yöntemi kullanmaktadırlar. Bu sayede yetkinliği ellerine alsalar da bir takım sorunlarla da karşılaşabilmektedirler. Root kullanımı konusunda çok yetkin değilseniz, telefonunuzun yazılımlarıyla oynamanız içten dahi değildir.

 

  • Yeni çıkan sürüm bazen telefonlara yüklenemeyebilir. Kullanıcılar ise bunun nedeninin telefonlarının arızasından kaynaklandığını düşünmektedirler. Ancak, bazen güncellemeler telefon ile uyumlu olarak piyasaya sürülmemektedir. Bu durumda kullanıcı olarak sizin yapabileceğiniz hiçbir şey bulunmamaktadır.
  • Güncelleme yükleyememe sorunlarından bir tanesi de otomatik güncellemenin kapalı olmasından geçmektedir. Telefonunun ayarlar kısmında tüm güncellemeleri aç komutu ile otomatik olarak gelen güncellemelerden faydalanabilirsiniz.

 

Telefonunuzda güncelleme kısmı aktifse bunu telefonu ilk açtığınızda fark edersiniz. Karşınıza güncel bir sürümün telefonunuzda yüklü olduğunu gösteren bir ibare çıkar. Bu sayede telefonunuzun güncel olduğunu anlayabilirsiniz. Ancak yeni çıktığını duyduğunuz güncellemelere rağmen halen telefonunuz güncel olduğunu söylüyorsa muhtemelen çıkan güncelleme sizin cihazınızla uyumlu değildir.

 

 

 

Asus Chrome Çalışmıyor Hatası

 

Apple hariç tüm cihazlarda internete girmek için en çok Chrome kullanılmaktadır. Kullanımı kolay ve bilgisayarlardan dolayı insanların alışkın olduğu bu arayüz bazen Asus marka telefonlarda çalışmamaktadır. Bunun nedenleri şu şekildedir.

 

  • Tarayıcıyı kullanırken ani bir uyarı sonucu kapanırsa eğer telefonunuz fazla ısınmış olabilir. Böyle durumlarda soğumasını beklemeli ve ayarlar menüsünden Chrome çalışmayı durdur demelisiniz.
  • Tarayıcılar internette yaptığınız gezintileri içerisinde kaydeder. Bu da bir yerden sonra onun çalışmasını yavaşlatmaktadır. Zaman zaman telefonunuzun ön belleğini boşalt diyerek bu durumun önüne geçebilirsiniz.
  • Bazı ek programlar veya telefon özellikleriyle de ön bellek temizliği yapılabilmektedir. Bu sayede tek tek programlarla ile uğraşmak yerine komple ve köklü bir temizlik yapabilirsiniz. uygulamaların ön bellekte işgal ettiği dosyaların silineceğini de bilmeniz gerekir.

 

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra cihazınızda halen sorunlar devam ediyorsa Asus telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürmeniz gerekmektedir. Bu işlemde telefondaki bütün verileri kaybedeceğiniz için yedekleme yapmayı unutmamalısınız.

Fabrika ayarlarına geri döndükten sonra da halen bazı problemler yaşıyorsanız o zaman teknik servisimize müracaat etmelisiniz. Yıllardır yazılımsal konulara getirdiğimiz çözümler sonucunda bu konulara hızlı ve ekonomik çözümler üretmekteyiz.