Telefon Servisi

Seçilen Marka

Casper Modelleri

Casper Açılmama Sorunları

Casper Açılmama Sorunları

 

Akıllı mobil cihazlar ile ilgili teknik sorunların çözümünü gerçekleştiriyor ve müşterilerimize bu anlamda destek vermeye bu gün de devam ediyoruz. Hazırlamış olduğumuz bu içerikte mağazalarımızda çalışmakta olan teknik personelimizin karşısına çıkan Casper açılmama sorunlarına yer verdik.

 

 

 

Casper Açılış Ekranında Kalıyor

 

Mobil cihazlarda temel problem cihazın açılış ekranından öteye gidememesidir. Casper markasında da bazen bu problemler yaşanabiliyor. Bu sorunun kaynağının donanımsal olduğu düşünülse de, ki genelde power entegresinde olduğu düşünülür, aslında yazılım kaynaklıdır. Ekranda Casper logosu belirdikten sonra cihaz açılmaz ve bu aşama bir döngü halinde devam eder. Cihaz sürekli olarak kendini açıp kapatmaya uğraşır.

 

  • Şayet telefonunuzdaki yazılım güncel değilse bu durumun yaşanması mümkündür. Şayet cihazınızın güncelleme ayarlarında değişiklik yaptıysanız, sorunun çözümü için ayarları aktif konuma getirmeniz gerekecektir.
  • Mobil cihazınızın sürümünü kontrol ettiğiniz ve gerekli güncellemeleri yaptığınız halde sorun devam ediyorsa, sorunun sebebi root yapılması olabilir. Telefonunuzu ayarlar kısmından fabrika ayarlarına döndürürseniz sorun çözülecektir.
  • Mobil cihazlarınıza yüklemiş olduğunuz ve güvenlik açığına sebebiyet veren uygulamalar da telefonunuzun açılış ekranında kalmasına sebep olabilir. Güvenli olmayan uygulamaları kaldırarak cihazınızı yeniden başlatınız.
  • Önbelleğin çok fazla doldurulması, cihazın ısınması da sorunun kaynağı olabilir. Şayet sebep buysa, cihazınızı yeniden başlattığınızda sorun çözülmüş olacaktır.

 

 

 

Casper Açılmıyor

 

Şayet mobil cihazınızın ekranı karanlıksa, ancak titreşim vb. şeklinde bir geribildirim veriyorsa yapmanız gereken cihazı kapatarak yeniden başlatmaktır. Ancak ilk etapta cihaz tepki vermeyebilir. Bu durumda güç butonuna altı yedi saniye kadar basılı tutup telefonu kapanmaya zorlayabilirsiniz. 

 

  • Mobil cihazınızın bataryası çıkıyor ise bataryayı çıkarmanız çözüm olabilir. Ancak son teknoloji ile üretilen telefonlarda batarya cihaza entegre olduğundan dolayı aşağıdaki farklı çözüm yollarından yararlanabilirsiniz.
  • Şayet sorun devam ediyorsa, mobil cihazınızda var olan uygulamaları gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Bu uygulamaları cihazınızdan kaldırarak sorunu çözebilirsiniz.
  • Ekran kilidi açık olduğu durumlarda işlem yapılamaz. Eğer bu ayarı değiştirdiyseniz, güvenlik ayarları bölümünden değişiklik yaparak sorunu çözebilirsiniz.

 

Casper telefon açılmıyor probleminin bir nedeni de SD kartlar olabiliyor. Kartlarda zamanla meydana gelen sıkıntılar telefonunu açılmamasını sağlayabilir. Şayet sorunun kaynağının karttan olduğunu düşünüyorsanız yapmanız gereken hafıza kartını çıkarmaktır. Eğer sorunun kaynağının SD kart olduğunu teyit ettiyseniz yeni bir kart almanızı öneririz.

 

 

 

Casper Kapanmıyor

 

Güç tuşuna bastınız ve mobil cihazınız kapanmıyor. Böyle bir hata ile karşılaştıysanız 6-7 saniye güç tuşuna basılı tutun. Cihazınızın açılış ya da kapanışında yaşadığınız sorunların çözümü ile ilgili sizlere hizmet vermemiz için İzmir’de ikamet ediyorsanız mağazamızı ziyaret edebilirsiniz. Diğer müşterilerimiz ise kargo yolu ile hizmet alabilirler.

 

Teknotel ailesi olarak müşterilerimize yaklaşık on yıldır profesyonel bir şekilde hizmet veren bir firmayız. Piyasada bulunan tüm akıllı telefon modellerinin onarımı ve yedek parça temini konusunda sizlere en kısa sürede çözüm üretiyor ve uygun fiyatlarla cihazlarınızdan eski performansı almanızı sağlıyoruz.