Telefon Servisi

Seçilen Marka

Casper Modelleri

Casper Batarya Sorunları

Casper Batarya Sorunları

 

Casper Via serisinde ve diğer modellerde, cihazların piyasaya çıkış yıllarına ve kullanıcı fonksiyonlarına göre nedeni değişen batarya sorunları meydana gelebilmektedir. Sizler için cihazlarda meydana gelebilecek en önemli sorunları ve pratik çözüm önerilerini bir araya getirdik. Ancak çözemediğiniz sorunların olması durumunda firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

Casper Şarj Bitmeden Telefon Kapanıyor

 

Tarafımıza gelen tüketici şikayetlerinden en yaygını mobil cihazların şarjlarının olması ancak buna rağmen kapanmasıdır. Cihaz sahipleri, bataryalarının belirli bir oranda dolu olduğunu (% 40-%60) ancak bir anda pil zayıf uyarısı ile birlikte cihazın kapandığını dile getirebilir.

 

  • Üretilen akıllı telefonların belirli bir batarya ömürleri bulunmaktadır. Her yıl bu batarya ömrünün ¼’lük kısmı azalır ve bu kayıp bataryadan alınan verimin zamanla düşmesine neden olur.
  • Satın aldığınız akıllı telefonun ikinci yılından sonra batarya ömrünün yarıya düşmesi olağandır. Günümüzde birçok marka telefonun ağırlığını artırmadan daha uzun süre kullanım sağlayan pil arayışındadır. 
  • Batarya ömrünü azaltan sebeplerden bir tanesi de kullanıcıların alışkanlıklarıdır. Yan sanayi ürünler kullanılması ise bu konunun en sık rastlanan nedenidir. 

 

Araçlarda telefonu şarj etmek, şarj aletinin orijinal olmaması, şarj bitmeden telefonu şarja takmak ve yine telefon şarj ediliyorken kullanmak pil ömrünü azaltan sebepler arasında yer almaktadır.

 

Telefonunuzun batarya problemi varsa en net çözüm yeni bir batarya satın almaktır. Casper telefon modellerinde kullanılan parçalar kendine hastır ve yedek parçaların da bu modeller ile uyumlu olması gerekir. Teknik servis çalışanlarımız sizlere en orijinal ve orijinale en yakın parçaların tedarikini uygun fiyata sağlayacaktır.

 

 

 

Casper Şarjı Az Gidiyor/Çabuk Bitiyor

 

Tüketiciler tarafından dile getirilen sorunlardan bir diğeri de pil durumunun kısa sürede azalmasıdır. Bu durum bataryadan kaynaklanıyor olabileceği gibi kullanıcının cihazı aşırı yoğun bir şekilde kullanıyor olmasından da kaynaklanabilmektedir.

 

  • Akıllı telefonlarda şarj durumunu olumsuz manada etkileyen durumlardan ilki mobil veriyi açmaktır. Cihazınızın sürekli olarak internet bağlantısı varsa bu durumda şarjınız azalacaktır.
  • Cihazın internet bağlantısı varken, cihaz hem şebekeye hem de aynı anda internete bağlandığından dolayı çok şarj harcanır. Mobil veri kullanımını kısıtlayarak bu durumun önüne geçebilirsiniz. 
  • Şarjın hızlı bitmesinin sebeplerinden biri de telefonunun çekmemesidir. Şayet şebeke çekmiyorsa, telefonunuzu uçak moduna almanız batarya ömrünü uzatır ve şarjın çabuk bitmesine engel olur.

 

Casper tarafından üretilen mobil cihazlarda bulunan güç tasarrufu özelliği sayesinde şarjınızın çabuk bitmesinin önüne geçebilirsiniz. Bu modda mobil cihazın parlaklığı oldukça düşüktür ve özellikle telefon kilitli olduğu durumlarda uyku moduna geçer. Gün içinde aktif bir şekilde mobil cihazını kullananlar bu sorunun önüne bu özelliği aktif hale getirerek geçebilir.

 

Casper cihazlarda meydana gelen sorunlardan bir tanesi de bataryanın şişmesidir. Bu durumda bataryanın şarj süresi uzar, performansı düşer ve nihayetinde yeni bir batarya ihtiyacı hasıl olur. Yukarıda sıraladığımız batarya ya da şarj problemlerinden herhangi birini yaşıyorsanız bizlerle iletişime geçebilir ve uygun fiyata yedek parça hizmeti alabilirsiniz. Ayrıca Teknotel ekibi olarak cihazlardaki donanımsal sorunların giderilmesi konusunda da yardımcı olmaktayız.