Telefon Servisi

Seçilen Marka

Casper Modelleri

Casper Ekran Sorunları

Casper Ekran Sorunları

 

Ürettiği farklı modelleri ile adından söz ettiren Casper ekran sorunları ile de gündeme gelebilen bir marka. Teknik servisimiz ekranlarla ilgili ya da diğer sorunların çözümleri için sizlere destek olmakta. Mağazamıza gelen müşteriler tarafından ekiplerimize iletilen genel sorunları ve çözümlerini içeriğimizde bulabilirsiniz.

 

 

 

Casper Ekranda Yeşil Çizgi Çıkıyor

 

Günümüzde mobil cihazlarda yaşanan temel sorunlardan bir tanesi de ekranda farklı renklerde çizgiler çıkması ve hiçbir şey okunmamasıdır. Bu sorunun çözümüne karar vermek için öncelikle ekran görüntüsü almanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bu tarz problemlerde lensin deforme olması da aynı belirtilerle ortaya çıkar. 

 

  • Ekran görüntüsü aldıktan sona çizgi aynı noktadaysa, sorunun kaynağı büyük ihtimalle yazılımsaldır. Mobil cihazınızda güvenlik açığı olan uygulamalar varsa, bu uygulamaları kaldırdığınızda sorun çözülecektir.
  • Eğer görüntüyü incelerken çizgi farklı bir yere kayıyorsa bu durumda sorun donanım kaynaklıdır. Çözüm için cihazın profesyoneller tarafından incelenmesi gerekir ve teknik servisimiz size yardımcı olabilir. 

 

Sorunun kaynağının yazılımsal olduğuna karar verdiyseniz belleği temizlemeniz, cihazı yeniden başlatmanız ya da cihazı fabrika ayarlarına döndürmeniz istenebilir. Ön bellek temizliğini her uygulamanın kendi ayarlar sayfasından ya da cihazı güvenli moda alarak yapabilirsiniz. Fabrika ayarlarını geri yüklemek ise bir tür format olarak değerlendirilebilir. Bu adım, cihazdaki birçok sorunu ortadan kaldırır ancak veri kaybı yaşatır. Dolayısıyla işlem öncesinde bir bulut hesabı ya da sabit diske verilerinizi aktararak yedekleme yapmanız önerilir. 

 

 

 

Casper Ekranda Görüntü Yok

 

Tüketiciler tarafından dile getirilen sorunlardan bir diğeri de cihazda ses olmasına rağmen ekranda herhangi bir görüntü olmamasıdır. Özellikle açılış ekranında kalan akıllı telefonlarda intro melodisini duyduktan sonra ekranda bir görüntü gelmemesi şeklinde sorun tezahür edebilir. Eğer bu durum sık yaşanıyorsa, yukarıda bahsettiğimiz gibi fabrika ayarlarını geri yükleme yolunu tercih edebilirsiniz. Fakat cihazın iç aksamında bir sorun olma ihtimalini de gözardı etmemelisiniz. 

 

  • Led ekranın darbe alması, ekranda görüntünün kararmasına sebep olabilir. Çünkü cihazın elektronik verilerini dijitalleştirip ekrana taşıyan paneller bu bölümde yer alır. 
  • Cihazınızın sıvıyla temas etmesi durumunda da ekranda görüntü kaybı yaşanabilir. Bazı durumlarda cihazdaki nem kaybolduktan sonra yeniden eski haline döner. Ancak genellikle parça değişimi ile bu sorun çözülür. 

 

Teknik servisimiz yaptığı incelemeler sonrası parça değişimi olmadan sorunun çözümü ve arızanın giderilmesi için uğraşır. Ancak alınan darbe çok sertse ya da ciddi manada sıvı ile temas söz konusu ise parça değişimi şarttır. Onarım konusunda zorluk derecesi en yüksek olan hususlardan biri ekranı zarar gören cihazlardır. 

 

 

 

Casper Ekran Yanması/Ekran Gölgesi

 

Casper modellerinde ekranda gölge belirmesi ya da yanık olarak ifade edilen bozuk şekiller ortaya çıkması cihazın miadını doldurmak üzere olduğu anlamına gelebilir. Bu sorun özellikle bir uygulamanın uzun süre kullanılmasından sonra meydana gelir. Cihazın ana ekranına gelirsiniz ancak hala bir önceki uygulamaya ait silik veriler ekranda durmaya devam eder. 

 

  • Daha evvel cihazın ekranı değiştiyse ve kalitesiz parçalar kullanıldıysa ekranda gölgeler ve yanma durumu meydana gelebilir. Merdiven altı olarak tabir edilen telefon tamircilerinde uyumlu parça konusunda titiz davranılmadığı için bu durumun yaşanma ihtimali daha yüksektir. 
  • Casper tarafından piyasaya sürülen teşhir ürünlerde de bu sorunlar meydana gelebilmektedir. Bazı kullanıcılar, ucuz olduğu gerekçesiyle mağazaların bu tip ürünlerine yönelmektedir. 

 

Sorunların sebebi ne olursa olsun en kesin çözüm LED ekran değişimidir. Kullanılan ekranın orijinal olması halinde sorun çözülür. Teknotel, deneyimli teknik servis ekibi ile sizlere Casper ekran sorunları konusunda garantili servis hizmet vaat eder. Sitemizde bulunan iletişim numaralarımızdan bizi arayarak konu hakkında daha detaylı bilgi alabilir ve mağazamıza gelerek kısa sürede çözüm bulabilirsiniz.