Telefon Servisi

Seçilen Marka

Casper Modelleri

Casper Kamera Sorunları

Casper Kamera Sorunları

 

Mobil cihaz satın alırken tüketiciler tarafından dikkat edilen özelliklerden biri olarak karşımıza kamera çıkıyor. Kamerada meydana gelen teknik sorunlar ise kullanıcıların kanayan yarası. Sizler için teknik servisimizde karşımıza çıkan Casper kamera sorunları ile alakalı bir içerik hazırladık ve bu sorunlar için atılması gereken adımları derledik.

 

 

 

Casper Kamera Çalışmıyor

 

Akıllı cihazlarda aşırı ram kullanımı, işlemcinin zorlanması, cihazın uzun saatler kullanılması gibi durumda kamerada donma sorununu yaratabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda cihazı yeniden başlatmanız gerekecektir.

 

  • Sürekli olarak kameranız donuyorsa, güvenli mod ile sorunu çözebilirsiniz. Eğer bu modda sorun çözülmez ise, zararlı aplikasyonlar cihazınızı yoruyor olabilir.
  • Kamera hata veriyorsa bu durumun sebepleri arasında cihazın önbelleğinin dolması gelebilir. Temizleme işlemi yaptıktan sonra cihazı yeniden başlattığınızda sorun çözülecektir.
  • Kamera sorununu aşmak için mobil cihazınızı fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Ancak veri yedeklemesi yapmayı unutmayın.

 

Şarjınızın az olması halinde kamera açılmayabilir. Çoğu cihazda şarj azken flaş özelliği aktif olmazken bazı modellerde kamera aktif olarak kullanılmayabilir. Telefonunuzu şarj ederek yeniden deneyebilirsiniz.

 

Şayet telefonunuzun hafızasındaki yer azaldıysa kameranız kullanılmayacaktır. Silme işlemi ile yer açarak kameranızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Mobil cihazınızda bulunan zararlı uygulamalar kameranın çalışmamasını sağlayabilir. Güvenli modda telefonunuzu açarsanız bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Cihazınızın sıvı ile temas etmesi ya da alınan sert darbeler sonrasında kamera çalışmıyor olabilir. Bu durumda sorunun çözümü ancak alacağınız teknik servisle mümkündür.

 

 

 

Casper Kamera Lekeli/Çizgili

 

Alınan ekran görüntülerinde ya da kamera ile çekilen fotoğraflarda oluşan lekeler pek çok kullanıcının sorunsalıdır. Sorunun çözümü için ise sebebini anlamak gerekir.

 

  • Şayet kamerayı açtığınız ancak fotoğraf çekmediğiniz halde ekranda beyaz, yeşil, mor vb. renklerde çizgiler varsa, sorunun sebebi cihazınızın ekranıdır.
  • Çekilen fotoğrafları başka bir cihaza gönderdiğinizde de aynı tarz sorunlar ile karşılaşıyorsanız, ekranınızda değil telefonun kamera kısmında bir sorun var demektir. 

 

Bu durumda teknik destek almanız gerekir. Kamerada meydana gelen lekelenme sorunları garanti kapsamında değerlendirilebilir ve sorun çözülebilir. Ancak firma, kameranın tamamen değişimini de talep edebilir.

 

 

 

Casper Kamera Odaklamıyor

 

Fotoğraf tutkunlarının kullandığı odaklama özelliği bazı sebeplerden dolayı aktif olmayabilir. Casper cihazlarda meydana gelen bu sorunun çözümü için lensin değişmesi gerekebilir.

 

Dış ektenler tarafından cihaza verilen zararlar da lensin zarar görmesine sebep olabilir. Ayrıca mobil cihazın ayarlarının değişmiş olması da odaklama yapılmasına engel olabilir. Odak ayarlarına aktif hale getirdiğinizde sorun çözülecektir.

 

 

 

Casper Kamera Camı Çizildi/Kırıldı

 

Casper modellerinde çeşitli nedenlerden dolayı kameranın camı çizilebillir ya da çatlaklar oluşabilir. Kullanıcı hatasından kaynaklanan bu durum garanti kapsamında değerlendirilmez. Dolayısıyla ücretli bir servis hizmeti almanız gerekir. Ancak işin ehli olmayan kişilerle temas kurarsanız kameranızda fonksiyon kayıpları yaşanabilir. 

 

  • Cebinde telefon taşıyan kullanıcılar, telefonun zarar görmesine sebep olacak sert cisimler (anahtarlık, bozuk para, çakmak vb )taşıyorsa, camda çizilme meydana gelebilir.
  • Düşme, darbe alma gibi durumlarda da kamera camı hasar görebilir. Yere düşen cihazlarda ilk olarak ekran kontrolü yapıldığı için arka kamerada meydana gelen hasarlar daha geç fark edilebilmektedir. 

 

Teknik servisimiz yaklaşık 1 saat içerisinde sorunu çözer ve mobil cihazınızdan dilediğiniz performansı almanıza yardımcı olur. Kamera sorununuz varsa, bizler ile iletişime geçebilir ve teknik destek alabilirsiniz. İzmir’de bulunan mağazamızdan birebir destek alabilirken, müşteri temsilcilerimiz ile kontak kurarak ülkemizin diğer bölgelerinden kargo aracılığıyla cihazınızı bize ulaştırabilirsiniz.