Telefon Servisi

Seçilen Marka

Casper Modelleri

Casper Şarj Sorunları

Casper Şarj Sorunları

 

Casper mobil cihazlarda karşımıza çıkan şarj sorunları, akıllı telefon kullanıcılarının en sık yaşadığı durumlardan biridir. Şayet telefonunuz hiç şarj olmuyor, yavaş şarj oluyor ya da sadece belli bir yüzdeye kadar doluyorsa teknik destek almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.  Ancak bazı durumlarda kendiniz pratik çözüm yollarına başvurarak teknik servise gitmeden de telefonunuzu eski haline döndürebilirsiniz.

 

 

 

Casper Şarj Olmuyor/Yavaş Şarj Oluyor

 

Casper modellerini kullanırken cihazınızın şarjı yavaş doluyor ya da dolmuyorsa bu durumda ilk olarak şarj cihazına bakılır. Şayet orijinal olmayan bir şarj aleti kullanıyorsanız böyle bir durumla karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksek demektir.

 

  • Sorunun sebebini bulmak için ilk olarak mobil cihazınızı farklı bir şarj aletine takın. Şarj oluyorsa, sizin kablonuzda sıkıntı var demektir.
  • Telefonun yavaş şarj olması durumu akımla alakalı olabilir. Ayrıca kablonuz da hasar görmüş olabilir. Özellikle elektrik tesisatının çok eski olduğu mekanlarda bu sorunla karşılaşma ihtimaliniz de yüksek olacaktır.
  • Telefonunuz şarj olmuyorsa bu durumun sebebi fazla kullanım sonucu cihazın ısınması olabilir. Bir süre telefonu birkaç dakika bırakarak işlemcinin soğumasını sağlayabilirsiniz.

 

Şarj problemleri genellikle donanımsal olmakla birlikte yazılımsal olanları da mevcuttur. Eğer mobil cihazınızda bulunan aplikasyonlar güvenilir değilse ve mobil cihazın yazılımı güncel değilse yine geç şarj sorunu meydana gelebilir.

 

Mobil cihazınızda var olan işletim sistemini en son sürüm yaparak bu soruna çözüm bulabilirsiniz. Ayrıca güvenlik durumu şüphe uyandıran uygulamaları temizlemeniz de cihazı daha verimli kullanmanıza yardımcı olacaktır. Android kullanıcılarının cihazlarına daha hakim olmak adına yaptığı root işlemi sonrasında yazılım güvenliği biraz daha arka planda kalmakta ve bu da bu tarz sorunlara davetiye çıkarmaktadır.

 

Telefonun şarj soketi toz ve yağ gibi dış etkenlerden dolayı tıkanabilir. Bu tozları temizlediğinizde sorun ortadan kalkacaktır. Temizlik aşamasında diş fırçası gibi yumuşak cisimler kullanılabilir. Soket kısmına zarar vermeden yapacağınız küçük dokunuşlarla yaşadığınız problemi ortadan kaldırabilirsiniz.

 

Telefonunuz daha evvel suya maruz kalmışsa sokette küflenme durumu söz konusu olabilir. Böyle bir durumda elektrik akımı cihaza gelmeyeceğinden dolayı şarj etme durumu yaşanmaz. Alınan darbeler sonucu girişte bir daralma varsa, destek almadan yavaş bir şekilde o bölgeyi genişletebilirsiniz. Fakat bu işlemi yaparken dikkatli olmanız gerekir.

 

Casper mobil cihazlarda yaşanan şarj sorunları ile ilgili teknik destek almak için sizleri Teknotel mağazamıza bekliyoruz. İzmir’de ikamet etmiyorsanız iletişim adreslerimiz üzerinden bizler ile irtibata geçebilir ve sorununuzun çözümü ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz. Anlaşmalı kargo firmalarımız üzerinden cihazınızı gönderebilir ve onarım sonrasında adresinizden teslim alabilirsiniz.