Telefon Servisi

Seçilen Marka

Casper Modelleri

Casper Ses Sorunları

Casper Ses Sorunları

 

Casper modellerinde meydana gelen ses sorunları, cihazdan alınan verimi oldukça düşürmektedir. Kaynağına göre farklı çözüm yolları gerektiren bu problemin ortaya çıkış sebeplerini ve çözüm yollarını sizler için ifade etmeye çalıştık.

 

 

 

Casper Ses Gelmiyor/Gitmiyor

 

Sorunun kaynağını ilk olarak yazılımsal sebepleri ele alarak ifade etmeye çalışalım. Kulaklık ya da hoparlör gibi cihazlar ile bağlantıda meydana gelen sıkıntılar için telefona reset atmak, en basit çözüm yollarından biridir. Özellikle belli bir sürenin üzerinde kullanım sağlandığında kulaklıktan alınan sesin kalitesinde oynamalar meydana gelebilir. Bu durumun hem cihaz hem de kulaklık kaynaklı olabileceği de unutulmamalıdır.  

 

  • Casper modellerinde kulaklık çıkarıldığı halde ekranda hala takılıymış şeklinde bir ibare görülebilir. Bu sorunun çözümü adına cihazı yeniden başlatmak yeterli olacaktır.
  • Cihazınız herhangi bir müdahaleniz olmadığı halde kendini sessize alıyorsa, bu durumun sebebi yazılım kaynaklıdır. Çoğu zaman fabrika ayarlarını geri yükleyerek bu sorunu çözebilirsiniz.

 

Kullandığınız Casper modelinde ses kaybı yaşanıyorsa bu durumun sebebi hoparlörün kenarlarında biriken tozlar olabilir. Cihaza ve hoparlöre zarar vermeden bu tozların temizlenmesi gerekir. Sorunu kendiniz de çözebilirsiniz. Hoparlörün kenar kısmına yapıştıracağınız bant, tozları toplamanız hususunda sizlere yardımcı olacaktır. Yapı malzemeleri satan yerlerde veya kırtasiyelerde bulunan lateks bantlarla cihaza zarar vermeden temizlik yapabilirsiniz. Ses çıkış noktalarına bandı yapıştırıp hafifçe bastırdığınızda yabancı maddeler banda yapışır. Bu işlemi bantta hiç leke görmeyene kadar birkaç kez tekrar edebilirsiniz.

 

 

 

Casper Ses Az Geliyor/Ses Az Gidiyor

 

Casper mobil cihazlarda meydana gelen sorunlardan bir diğeri de görüşme esnasında karşıdan az ses gelmesi, ya da karşıya az ses gitmesidir. Ayarları kontrol etmeniz ancak sorunu çözememeniz halinde sorunun kaynağını zararlı yazılımlarda aramanız gerekir. Root yapılmış cihazlarda bu sorun çok fazla görülmektedir. Sorunun çözümü için zararlı yazılımları cihazınızdan kaldırmanız gerekir.

 

  • Akıllı cihazlarda var olan parazit azaltma özelliği de telefon görüşmelerinde gönderilen ya da alınan seslerin azalmasına yol açabilir.
  • Bu sorunu çözmek için telefon ayarlarında değişiklik yapmanız gerekecektir. Cihazınızda parazit giderme özelliği aktif ise pasif hale getirerek görüşme esnasında karşınızdakine giden ses seviyesini artırabilirsiniz.
  • Ayarı pasif hale getirmeniz ile birlikte, ortamda mevcut olan seslerin de karşı tarafa daha fazla iletileceğini göz önünde bulundurmanız gerekecektir. Çünkü parazit giderme fasilitesi ses kalitesini iyileştirmek için kullanılır.

 

Tüm bunları yapmanıza rağmen hala sorun devam ediyorsa, sorun yazılımlarla değil donanımla alakalıdır. Teknotel ekibi olarak 10 yıldır güvenilir teknik destek hizmeti veriyor ve bu gün de vermeye devam ediyoruz. İzmir’de ikamet ediyorsanız mağazamıza gelerek hızlı bir şekilde destek alabilirsiniz. Ancak diğer illerimizde ikamet ediyorsanız iletişim adresimiz ve telefon numaramız üzerinden bizler ile iletişime geçerek teknik destek alabilirsiniz.