Telefon Servisi

Seçilen Marka

Casper Modelleri

Casper Sim Kart & Hafıza Kartı Sorunları

Casper Sim Kart & Hafıza Kartı Sorunları

 

Casper markası tarafından üretilen cihazlarda model hangisi olursa olsun sim kart ya da hafıza kartı sorunları görülebilmektedir. SD kartı veya sim kartı tanımayan cihazlarda verilerin okunması da mümkün olmamaktadır. Bu tarz sorunlar ile karşılaşılması durumunda nasıl bir çözüm yolu izleyeceğinizi sizler için yazdık.

 

 

 

Casper Hafıza Kartını Okumuyor / Görmüyor

 

Casper tarafından üretilen modellerde ciddi bir cihaz hafızası bulunuyor. Ancak hafızanın tüketicilere yetmemesi durumunda hafıza kartı kullanılabiliyor. Kartın açılmaması ya da verilere ulaşılmaması şeklindeki sorunlar ise tüketicilerin canını sıkıyor.

 

  • Veriler okunmuyorsa, kartı cihazdan çıkarınız ve manyetik alanı temizleyiniz. Nem, toz gibi dış etkenler geçici sorunlar yaşamanıza sebep olabilir. Sorunu gidermek için kullandığınız bezin kuru olmasına özen gösteriniz.
  • Şayet kartı mobil cihazınız dışında bir cihaza ya da bilgisayara takıyor ve verileri görebiliyorsanız sorunun kaynağı sizin cihazınızdır. Kart yuvasını kontrol ediniz.
  • Kart yuvasında oluşan sıkıntılar kartın görülmemesini sağlayabilir. Bu durumda kart okuyucuları değiştirmek gerekebilir.

 

Sorunun sebebini anlamanın diğer bir yolu farklı bir hafıza kartını mobil cihazınıza takmaktır. Şifreleme vs. yoksa ve kart yuvasında bir problem yoksa verileri görürsünüz. Bunun için SD kartın cihazınızın desteklediği bir formatta olması gerektiğinin de altını çizelim.

 

Bu çözüm yollarını denediğiniz halde başarılı sonuç alamıyorsanız sorunun kaynağı donanımsaldır. Casper cihazınızda meydana gelen bu sorunun kaynağını öğrenmemiz ve sizlere çözüm yolları sunabilmemiz için bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

 

 

 

Casper Sim Kartı Görmüyor / Okumuyor

 

Şebekeniz çekiyor gibi gözükmesine rağmen arayan kişiler sizlere ulaşamıyorsa bu durumun sebebi cihazınızın sim kartınızı görmüyor olması olabilir. Ekranda var olan ibarelerle bu durumu anlamak kolaydır.

 

  • Şayet mobil cihazınız sim kartınızı görmüyorsa, ilk olarak kartı yuvasından çıkararak yeniden takmanızı öneriyoruz. Alınan darbeler neticesinde sim kartınız yuvasından oynayabilir ve temassızlık sebebi ile şebeke çekmiyor gibi görünebilir.
  • Mobil cihazınızı kapatmanıza gerek kalmadan da bu sorunu çözebilirsiniz. Cihazı uçak moduna alın ve daha sonra uçak modunu yeniden pasif hale getirin.
  • Ön belleğinize yaptığınız aşırı yüklemeler de cihazınızın sim kartı görmemesine sebep olabilir. Ayarla kısmından önbellek temizliği yapıp cihaza reset atarak sorunu kontrol edebilirsiniz.

 

Sorunun kaynağının bir uygulama olduğunu düşünüyorsanız, cihazı güvenli moda alarak da durumdan emin olabilirsiniz. Aplikasyon kaynaklı bir problemle karşı karşıyaysanız, bu moda geçiş yaptığınızda aynı hata tekrarlanmayacaktır. Güvenlik açığı olan yazılımları kaldırdığınızda sorun otomatik olarak ortadan kalkar.

 

Önerilerimiz neticesinde sorunu çözemediyseniz sorunun kaynağının donanımsal olduğunu teyit etmek ve kart yuvasını kontrol etmek için mobil cihazınızı bize gönderebilirsiniz. Bazı durumdalar sim kartı veya SD kartı okuyan kısımda deformasyon yaşanmış olabilir ve uzman kişilerin cihazı incelemesi gerekir. Profesyonel teknik personelimiz Casper marka cihazlarınızda yaşadığınız sorunlar için sizlere en iyi hizmeti vererek kesin çözümler sunacaktır.