Telefon Servisi

Seçilen Marka

Casper Modelleri

Casper Yazılım & Sistem Sorunları

Casper Yazılım & Sistem Sorunları

 

Ürettiği akıllı cihazlar ile teknoloji sektöründe ivme kaydeden Casper markasında meydana gelen sorunlar ile ilgili teknik destek sunmaya devam ediyoruz. Yazılım ya da sistem ile alakalı problemlerin çözümü için uzman kadromuz siz değerli müşterilerimize uygun fiyata hizmet veriyor. Fakat meydana gelen ufak problemleri kendiniz de halledebilirsiniz. Bu bağlamda en çok karşılaştığımız durumlar için basit çözüm önerilerimizi sizlere sunduk.

 

 

 

Casper Güncelleme Sorunları

 

Casper akıllı cihaz kullanıcıları, cihaz üzerinde etkilerini artırmak amacı ile root yöntemini kullanabiliyor. Bu yöntemin kullanılması kullanıcılara yarar sağlarken cihazın güncelleme yapmamasına sebep oluyor. Çünkü root sonrasında telefon deyim yerindeyse saldırılara da açık hale geliyor. Eğer üçüncü parti aplikasyonlar da kullanıyorsanız, cihazınızda birçok yazılım problemine davetiye çıkarmış oluyorsunuz.

 

  • Cihazınızı güncelleyerek Android işletim sisteminin son sürümüne geçiş yapamıyorsanız sürüm ile cihaz arasındaki uyumu kontrol etmeniz gerekir. Tüm mobil cihazlar yeni sürümleri kabul eder diye bir kaide yoktur.
  • Otomatik güncelleme ayarlarını pasif hale getirdiyseniz bu durumunda yine cihazınız son sürüme güncellenemeyecektir. Otomatik güncellemeyi aktif hale getirirseniz wi-fi bağlantısı gerçekleştiğinde güncelleme kendiliğinden başlar.

 

Otomatik güncelleme ayarlarınız açıksa, cihazınızın ayarlar bölümüne girmeniz halinde son sürümün yüklü olduğu görülür. Ancak üretilen farklı bir sürüm var ve bu sürüm cihazınızda bulunmuyorsa, cihazınız son sürümün yüklenmesine uygun değil demektir. Andorid güncellemesi geldiğinde hangi modellerin bunu destekleyeceği de paylaşılır. Buradaki listeden cihazınızın kontrolünü sağlayabilirsiniz.

 

 

 

Casper Chrome Çalışmıyor Hatası

 

İnternet tarayıcısı olarak pek çok kullanıcı Chrome’u kullanıyor. Ancak Casper cihazınızda bu tarayıcıyı tercih ettiğinizde hata alıyor ya da yüksek verim alamıyor olabilirsiniz. Genelde yazılımın doğru çalışmaması sonucu yaşanan bu durum, cihazın kullanımı esnasında yapılan hatalardan da kaynaklanabilir.

 

  • Mobil cihazınız çok fazla ısınıyorsa bu durumda Chrome açılmayabilir. Cihazınızı yeniden başlatır ve işlemcinin soğumasını beklerseniz sorun çözülecektir.
  • Tarayıcılarda aramış olduğunuz her kelime ya da sayfaların sıkıştırılmış verileri kaydedilir ve bu veriler önbellekte tutulur. Önbellek ve tarayıcıdaki geçmişiniz dolduysa hata alma olasılığınız da yükselir.
  • Önbellek temizliği için Chrome’un kendi ayarlar sayfasını ya da cihazınızdaki ilgili modülü kullanabilirsiniz. Ayrıca güç butonuna ses kısma tuşu ile birlikte basarak cihazı açarsanız da bu işlemi sağlayabileceğiniz pencereye ulaşırsınız.

 

Eğer tüm bu yaptıklarınıza rağmen Chrome hatası almaya devam ediyorsanız fabrika ayarlarına geri dönmeniz gerekir. Mobil cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmeden evvel veri kaybı yaşamamak adına yedekleme yapmanız gerektiğini unutmayınız.

 

Cihazı fabrika ayarlarına döndürmek de çözüm olmuyorsa, bizden teknik destek alabilirsiniz. Mağazalarımıza gelerek ya da telefon aracılığı ile profesyonel ekibimiz ile görüşerek yazılım ve sistem sorunlarınızı gidermemizi talep edebilirsiniz. Teknotel firması, yaklaşık on yıldır sektöre yön vermekte olup Casper ve diğer tüm akıllı telefon markalarının sorunları konusunda sınırsız destek vermektedir.