Telefon Servisi

Seçilen Marka

HTC Modelleri

HTC Açılmama Sorunları

HTC Açılmama Sorunları

 

HTC modellerinden birini kullananlar, açılmama sorunları ile karşılaşabilirler. Bu durum genellikle eski cihazlarda daha çok yaşanır. Teknotel’in deneyimli teknik servis personelinin çözüm bulduğu konulardan biri olan bu sorunları, gelen şikâyetleri baz alarak başlıklar halinde izah etmeye çalışacağız.

 

 

 

HTC Açılmıyor

 

Cihazlarda power tuşuna  beş saniyeden uzun süre basılmasına rağmen herhangi ekranda herhangi bir hareket gözlenmiyorsa; HTC açılmıyor şeklinde cümleler kurulabiliyor. Bazı akıllı telefon kullanıcıları, cihaz ekranın kenarındaki ışıkların yanmasına rağmen ana ekrana bir görüntü gelmediğini de dile getirebiliyor.

 

  • HTC modellerindeki açılmama sorunu için uygulanan anlık çözümlerden bir tanesi bataryanın sökülüp takıldıktan sonra power butonunun denenmesidir. Ancak yeni modellerde arka kapak sabit olduğu için bu işlem yapılamaz.
  • Ekran kilidi kullanan bireylerin bu özelliği unutmaları sonrasında cihazın açılmadığını düşünmeleri de olasıdır. Güvenlik ayarları bölümündeki bu özellik kapatılarak cihaz normal haline döndürülebilir.
  • Cihazınızda açılmama sorununu sürekli yaşıyorsanız, yüklediğiniz aplikasyonları da kontrol etmeniz tavsiye edilir. Çünkü kaynağı bilinmeyen uygulamalarda bulunan zararlı kodlar, sistemin olağandışı tepkiler vermesine neden olabilir.

 

Cihazın açılmadığını ileten HTC kullanıcıları, hafıza kartı ve sim kart bölümlerini de inceleyebilirler. Çünkü bu kartların çip kısmında yaşanan oksitlenmeler de sorunun kaynağı olabilir. Diğer yandan yine yazılım kaynaklı sorunlar için önerdiğimiz bir başka çözüm yolu da cihazı fabrika ayarlarına geri döndürmektir. Fakat burada kayıtlı verilerin silinmesi söz konusu olacağından en son çare olarak ele almak daha sağlıklıdır.

 

Sunduğumuz önerileri denemenize karşın aynı sorunu yaşamaya devam ediyorsanız, cihazın donanım aksamında bir kontrol sağlanması gerekir. Bunun için uzman bir teknik servis personelinin incelemesine başvurmanız önemlidir.

 

 

 

HTC Açılıp Kapanıyor

 

Bir yılı aşan HTC kullanımlarda en sık karşılaşılan problemler arasında cihazın açılıp kapanması da mevcuttur. Teknik servisimizde edindiğimiz tecrübeler ışığında bu tip sorunların büyük bir kısmının batarya kaynaklı olduğunu ifade edebiliriz. Çünkü ekonomik ömrü kısalan bataryalarda şişme olarak tabir edilen bir durum yaşanır. Cihazdaki şarj göstergesi gerçek değeri göstermez ve hala var zannettiğiniz şarj birden bitti gibi gözükebilir.

 

  • Açılıp kapanan HTC modellerinin bu problemini ortadan kaldırmak için vereceğimiz en iyi tavsiye, batarya değişimidir. Yine orijinal bir batarya taktığınız ve kaliteli bir şarj aleti ile şarj ettiğiniz cihazı eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.
  • Cihazınızda takılı olan batarya yeni olmasına rağmen aynı sorunu yaşıyorsanız, yazılım kaynaklarını kontrol etmelisiniz. Örneğin bazı üçüncü parti uygulamaların cihazın sistemine zarar verdiği bir gerçektir.

 

Akıllı telefonlarda bazen power tuşundaki deformasyon kaynaklı sorunlar da yaşanabilir. Bir temassızlık ya da düzeneğin bir parçasında hasar meydana geldiğinde cihazda anlık da olsa açılıp kapanma durumu baş gösterebilir. Bunun için bir teknik servis desteği almak en iyisidir. Çünkü aksam kontrol edilerek çalışmayan yerler saptanır ve buna göre en uygun çözüm yolu belirlenir.

 

 

 

HTC Kapanmıyor

 

HTC marka telefonlarda cihazın komuta yanıt vermemesinden kaynaklı olarak kapanmama durumu ortaya çıkabiliyor. Yani kullanıcı, power butonuna basılı tutmasına rağmen ekranda herhangi bir hareket olmuyor ya da belli bir süre sonra buna reaksiyon veriliyor.  Bu durumun en bilinen nedeni ise cihazın aşırı yüklü olması.

 

Bahsi geçen yüklülük hem hafıza hem de işlevsellik anlamında olabilmekte. Telefonun kapasitesi son raddesine kadar kullanılıyorsa; bu tip sorunların yaşanma ihtimali de yükseliyor. Ayrıca uzun süre oyun oynana ya da video izlenen cihazlarda da aynı sorunun daha sık ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Özetle; ram, dahili bellek ve bataryadan bir tanesi aşırı kullanıma maruz kaldığında komutların algılanmaması mevzu olabilir. Bu durumun en basit çözümü ise bir süre telefonun soğumasını beklemek ve herhangi bir yere dokunmamaktır.

 

 

 

 

HTC Açılış Ekranında Kalıyor

 

Kullanıcılar tarafından dile getirilen HTC sorunları arasında cihazın açılış ekranındaki görüntü ile kalması da yer alıyor. Bilindiği gibi Android işletim sistemi kullanan telefonlarda başlangıç esnasında markanın logosu gelir ve sonrasında ana ekrana ulaşılır. Eğer bu geçiş sağlanmıyorsa öncelikle işletim sistemini kontrol etmeniz gerekir.

 

  • Açılış ekranında kalma sorunu root yaparak cihaz kullanmayı tercih eden bireylerin daha sık karşılaştığı bir durumdur. Çünkü bilinmeyen yayıncıların uygulamalarını kullandığınızda cihazın korunaklılığı düşer.
  • Fabrika ayarlarına geri döndürmek, bu problemin çözümü için başvurabileceğiniz bir yoldur. Elbette veri kaybı yaşandığını da göz önünde bulundurarak hareket etmelisiniz.

 

HTC açılış ekranında kalıyor şeklinde bir cümleyi ilk kez kuruyorsanız; önbellek kapasitesini de kontrol etmenizde fayda vardır. Eğer sorun bundan kaynaklıysa, açılış esnasında ses tuşu ile power tuşuna aynı anda basıp bir süre beklemelisiniz. Karşınıza çıkan ekranda bir liste görürsünüz ve buradan “Wipe Cache” seçeneğine dokunduğunuzda önbellek verilerinin tamamını silmiş olursunuz.

 

Önerdiğimiz çözüm yolları size bir fayda sağlamadıysa; donanım kaynaklı arızaların tespiti için cihazı mağazamıza getirebilirsiniz. Ayrıca anlaşmalı kargo kodumuzu kullanarak Türkiye’nin her yerinden bize gönderim sağlayabileceğinizi de ekleyelim. Konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için lütfen müşteri temsilcilerimizle iletişime geçiniz.