Telefon Servisi

Seçilen Marka

HTC Modelleri

HTC Dokunmatik Ekran Değişimi

HTC Dokunmatik & Ekran Değişimi

 

Teknik servisimize HTC ekran kırıldı, ekran dondu ve ekranda görüntü kayboluyor gibi şikâyetlerle gelen kullanıcılara dokunmatik ve ekran değişimi önerebiliyoruz. Ancak bunun için öncelikle personelimiz tarafından cihazın incelenmesi ve başka onarım yolunun olmadığına kanaat getirilmesi gerekiyor.

 

HTC ekran değişimi konusunu netliğe kavuşturmamız için akıllı cihazlardaki ekran katmanlarını izah etmekle başlayalım. Çünkü dokunmatik değişimi ile ekran değişimi birbirinden farklı şeyler ve bu durum yanlış anlaşılmalara neden olabiliyor.

 

Akıllı telefon ekranlarında üç farklı katman bulunmaktadır. İlk katman; kullanıcının parmağıyla dokunduğunu kısım olup ön cam olarak ifade edilir. İkinci katman; digitizer ya da sayısallaştırıcı adıyla anılır ve burası bir ara katman vazifesindedir. İşlevi ise dokunma sonrasında verilen komutu verileştirip cihaza aktarmaktır. Üçüncü katman ise en alt kısımda olur ve LCD, LED ve OLED teknolojileri ile üretilir. Gelen komut burada işlenir ve görüntüye dönüştürülür.

 

 

 

HTC Cam Ekran Değişimi

 

Ekranda darbeye bağlı olarak meydana gelen hafif çatlaklar olduğunda, sadece üst katmanın değişimi yeterli olur. Cam ekran değişimi dediğimiz bu çözüm, genel olarak en masrafsız yöntemdir. Ortalama 1 mm kalınlığa sahip olan bu tabakada meydana gelen hasarın boyutu incelendikten sonra onarım aşamasına geçilir.

 

Yalnızca ön cam değişimi yapılacak cihazlar, teknik servis departmanının yoğunluğuna göre ortalama bir saat içinde eski haline getirilir. HTC ekran fiyatları ise modele göre değişmektedir. Bu konuda net bilgi almak için kullandığınız cihazla birlikte mağazamıza gelmeniz en sağlıklı yol olacaktır.

 

 

 

HTC Dokunmatik Değişimi

 

Daha önce bahsettiğimiz gibi ekran katmanlarına göre farklı değişimler söz konusu olmakta. HTC dokunmatik değişimi dediğimizde, LCD veya sayısallaştırıcı kısımda meydana gelen hasarların giderilmesinin amaçlandığını ifade etmiş oluyoruz. Bu işlem ön camı da içine alan ve cihazdaki tüm ekranın yenilenmesi ile sonuçlanan bir metot olarak da nitelendirilebilir.

 

  • Ekranda meydana gelen geniş çaplı deformasyonlar ve sıvı temaslarında dokunmatik değişimi kaçınılmaz oluyor. Çünkü bu kısımları onarımı oldukça zor.
  • Dokunmatiği değişecek olan HTC telefonlarda herhangi bir veri kaybı yaşanmayacağı için yedekleme yapılmasına gerek yok. Ayrıca işlem sonrasında piksel kaybı ya da renk kayması gibi durumlar da oluşmamakta.
  • Cihazın dokunmatik kısmı değiştirilirken tamamen uyumlu parçalar kullanıldığı için dışarıdan bakıldığında herhangi bir farklılık gözlenmez. Sıfır seviyesine gelen telefonunuzu ilk günkü performansıyla kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

HTC dokunmatik fiyatları konusunda teknik servisimiz tarafından daha net bilgi akışı sağlanır. Çünkü modele ve arıza boyutuna göre rakamsal farklılıklar oluşabilir. Ancak 2019 yılının son çeyreğindeki kura ve piyasa şartlarına bakarak ortalama 300 – 1100 TL arasında bir bedelden söz edilebilir. Yaklaşım bir saat süren işlem sonrasında cihazınız tarafınıza teslim edilir. Konuyla alakalı detaylar için servis talep formu gönderebilir ya da telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.