Telefon Servisi

Seçilen Marka

HTC Modelleri

HTC Dokunmatik Sorunları

HTC Dokunmatik Sorunları

 

HTC dokunmatik çalışmıyor gibi şikâyetlerle mağazamıza gelen müşterilerimize işinin ehli uzmanlardan oluşan teknik servis departmanız vasıtasıyla çözüm üretiyoruz. Bazı cihazlarda anlık sorunlar bazılarında ise telefonu kullanılamayacak hale getiren problemler yaşanabiliyor. Dolayısıyla kendi kendinize yapacağınız bir takım küçük dokunuşlarla cihazı eski haline getirmeniz mümkün olabiliyor. Tabi ki ileri seviyede bir arıza yaşanmışsa donanım bilgisi olan birinin duruma müdahale etmesi daha mantıklı olacaktır.

 

 

 

HTC Dokunmatik Ekran Yanıt Vermiyor

 

Kullandığınız cihazda ekrana temas etmenize rağmen geri dönüş alamıyorsanız; doğrudan tamir yoluna başvurmak yerine öncelikle cihazın verdiği tepkilere bakarak çözüm üretebilirsiniz.

 

  • Aşırı kullanım nedeniyle ısınan HTC modellerinde ekran donması yaşanabilir. Bu durumda cihazı daha fazla zorlamadan beklemeniz gerekir. Belli bir süre sonra deyim yerindeyse cihaz kendine gelecektir.
  • Mevcut işletim sistemine uyumlu olmayan veya güncellemesi yapılmayan yazılımlar da aynı soruna neden olabilir. Yapılması gereken; kaynağı belli olmayan uygulamalardan uzak durmak ve gerekli aplikasyonların güncellemelerini aksatmamaktır.

 

Ekrandan geri dönüş alamadığınız durumlarda eğer güç butonu çalışıyorsa, yeniden başlatarak da sorunu çözebilirsiniz. Cihaz reset aldığında ram ve önbelleği zorlayan uygulamalar devreden çıkacağı için ekran yeniden eski haline gelir.

 

Bazı HTC U ve Desire serilerinde karşımıza çıkan dokunmatik sorunları içinde sim ve hafıza kartından kaynaklanan durumlar da vardır. Kartlardaki çip kısmında yaşanan oksitlenme nedeniyle iç veri akışında sıkıntı oluşabilir ve bu da kendini ekranda donma olarak gösterebilir. Çözüm ise sorun çıkaran kartı çıkarmak ve gerekirse yenilemektir.

 

HTC Modellerinde Güvenli Mod: Cihazın güvenli modda yeniden başlatılması, yazılım kaynaklı dokunmatik sorunlarını netleştirmek için başvurulan bir metottur. Android 7 ve sonrası için güç düğmesi ile aynı anda güç kapalı butonuna basılı tutarak bu moda geçiş yapabilirsiniz. Android 6 için ise güç kapalı butonu ile güç butonuna aynı anda basıp ekranda güvenli modda yeniden aç yazısı gözükmesini beklemeniz gerekir. Başka bir yöntem ise güç butonuna basılı tutup ekranda güvenli mod ibaresini görene kadar ses seviyesini azaltan butona basmaktır.

 

 

 

HTC Dokunmatik Ekran Temizleme

 

Dokunmatik ekranda yaşadığınız sorunlar her zaman aynı şekilde tezahür etmez. HTC modellerinde yaşanan geç algılama ya da ekranın bir bölümünden verim alamama gibi durumlarda ekranın üzerinde biriken partiküllerin temizlenmesi gerekir.

 

  • Ekran temizliği esnasında kılıf ve ekran koruyucuyu çıkarmak daha sağlıklı sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Ayrıca temizlik için kullanacağınız materyal de önemlidir.
  • Elektronik cihazların temizliği için üretilen mikrofiber dokulu bezler ile güzel sonuçlar alınır. Bezin ıslak olmamasına da dikkat edilmelidir.
  • Biraz nemli bir bezle dairesel hareketler yaparak temizlediğiniz dokunmatik ekrana parmağınızın temas etmemesine özen göstermeniz de önemlidir. Çünkü bu durumda ekranda kötü görünen izler kalabilir.

 

HTC dokunmatik sorunları için sunduğumuz çözüm önerileri genelde yazılım kaynaklı durumlar için geçerli. Bunun dışında donanım kaynaklı sorunlar da yaşamış olabilirsiniz. Eğer tavsiyelerimiz probleminizi gidermediyse; teknik servis ekibimizden yardım alabilirsiniz. İletişim kısmındaki numaralardan ya da servis talep formu üzerinden firmamızla temas kurabilirsiniz.