Telefon Servisi

Seçilen Marka

HTC Modelleri

HTC Hesap Sorunları

HTC Hesap Sorunları

 

Mağazamızda hizmet verdiğimiz müşteriler HTC hesap sorunları ile alakalı taleplerini ilettiklerinde teknik servisimiz çözüm üretiyor. Ancak hesap açma ya da kapama gibi nispeten basit işlemler, her Android kullanıcısının kendi kendine yapabileceği tarzdan ve biz de bu vesileyle konunun özetini sizlere aktarmak istedik.

 

 

 

HTC Hesap Açma

 

Android işletim sistemi kullanan diğer markalar gibi HTC modelleri için de bir profil hesabı oluşturmak gerekir. Bu sayede çevrimiçi uygulamaları Play Store üzerinden indirebilir, kişi listelerinizi senkronize edebilir ve cihazınızı daha fonksiyonel şekilde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bu hesap sizin kişisel kimliğinizdir. Şifreleriniz, kayıtlı sayfalarınız ve ayarlarınız bu hesap üzerinde kaydedilir ve korunur.

 

  • Oluşturduğunuz hesap, verilerinizi depolayabilme imkanı tanır. Sanal ortamda kullanabileceğiz 2 GB alan size ücretsiz olarak tahsis edilir.
  • İsteyen kullanıcılar, belirli bir ücret ödeyerek depolama alanlarını genişletebilirler. Telefonun dahili hafızası ve SD kartın içeriği bu alandan bağımsızdır. Kullanıcı, bu hesap ile cihaz arasında veri transferi yapabilir.
  • Hesap oluştururken mail adresi ve şifre belirlemeniz istenir. Bu veriler size özel olmalı ve başkasının kolay tahmin edemeyeceği kombinasyonlardan oluşmalıdır.

 

HTC cihazınızda entegrasyon için kullanacağınız hesabınız yoksa öncelikle kendinize bir profil oluşturmanız gerekir. Bunun için Google’ın ücretsiz mail sağlayıcısı olan Gmail servisini kullanabilirsiniz. Tarayıcı ya da cihazın panelinden giriş yaparak yeni kimlik oluşturmanız mümkün. Burada sizden isim, telefon ve doğum tarihi gibi bilgiler talep edilir. Akabinde kullanıcı sözleşmesini kabul ederek hesabınızı oluşturabilirsiniz.

 

Google Hesabı Ekleme:  Android sistemli cihazlarda hesap ekleme modülü ayarlar kısmındadır. Buraya giriş yaptığınızda sizden açtığınız Google hesabının bilgilerini girmeniz istenir. Mail adresinizi yazdıktan sonra bir defaya mahsus olmak üzere şifrenizi yazarsınız ve sistem bunu kaydeder. Sonraki girişlerinizde otomatik olarak tanınırsınız ve siz çıkış yapmadıkça doğrulama yapmanıza gerek kalmaz.

 

Cihaz üzerinden birden fazla Google hesabı tanımlı olabilir. Bunun için de yine aynı bölümden giriş istenen bilgileri kaydetmeniz yeterlidir. Ancak uygulamalar ve senkronize hesaplar sadece birincil (tanımlı) hesap üzerinden işlem görür. Bu seçenek aynı telefon üzerinden hem kişisel hem de ticari işlerini yöneten kişiler için büyük bir kolaylık yaratır.

 

Cihaz ilk kez kullanılacaksa; Android kurulumu aşamasında Google hesabı tanımlamak gerekir. Hem cihazın kendi içinde yüklü gelen uygulamalar hem de diğer yazılımlar bu şekilde kullanılabilir duruma gelir. Android kurulumu esnasında sizden hesaba ilişkin veriler talep edilir ve sistem otomatik senkronizasyon sağlar. Bu aşamada tanımlanan hesap, cihazın başkası tarafından kullanılmasına da engeldir.

 

 

 

HTC Gmail Şifre Kırma 

 

HTC modellerinde sıfırlama ve hard reset gibi işlemlerin ardından Google doğrulaması talep edilir. Bu durum Android işletim sisteminin güvenlik için aldığı tedbirlerden biridir. Ayrıca cihazın kaybolması sonucu başka birinin eline geçme ihtimalinde ortaya çıkacak muhtemel risklerin ortadan kaldırılması da bu sayede mümkün olur.

 

  • HTC modellerinde kayıtlı olan Gmail hesabını doğrulama yapmadan ilerlemek oldukça meşakkatli bir işlemdir ve PC üzerinden yapılması gerekir.
  • Her modelde farklı özellikler içeren bir APK dosyası vardır ve öncelikle bu dosyaların cihaza ve bağlantı kurulacak ana bilgisayara yüklenmesi sonucu işlem başlatılabilir.
  • Dosyaları tanımladıktan sonra OTG olarak adlandırılan kablolarla bağlantı kurup kurulum gerçekleştirilmelidir. Bu aşamada cihaz size ayrı bir pencere üzerinde yedekleme ve sıfırlama seçenekleri gösterir.
  • Sıfırlama seçeneğine tıkladığınızda cihazın fabrika çıkışındaki haline döndürülmesi söz konusu olur, ancak bu işlem biraz uzun sürmektedir.

 

Bağlantını kopmaması açısından cihazdaki işlem bitene kadar yetecek şarjı olması önemlidir. Tüm işlemlere yeniden başlamamak adına cihazın şarja takılı olarak bekletilmesinde fayda vardır. HTC hesap sorunları içinde belki de en zoru olan bu işlem için teknik servis desteği almanızı tavsiye ediyoruz. Mağazamızdaki profesyoneller, sizlere bu konuda yardımcı olacaklardır.