Telefon Servisi

Seçilen Marka

HTC Modelleri

HTC Kapak Sorunları

HTC Kapak Sorunları

 

Cihazın kapağıyla ilgili sorunlar yaşayan HTC kullanıcıları, mağazamızın aksesuar & yedek parça bölümünden destek alabilirler. Yaşanan sorunlar kimi zaman cihazın hor kullanılmasından kimi zaman da parçaların ekonomik ömrünü tamamlamasından kaynaklanabilir.

 

Kapağı kırılan veya çatlayan akıllı telefonlarda cihazın modeline göre farklı yollar izlenebilir. Çünkü bazı modellerde bu parça söküp takılabilir bazılarında ise batarya ile bitişik duruma üretilir. Kapak kısmı zarar gören cihazlarda genellikle darbeye bağlı durumlar söz konusu olduğu için kameranın kontrolü de önemlidir. Arka kameranın camı (lensi) da darbeye bağlı olarak hasar görmüş olabileceği için görüntülerin incelenmesi tavsiye edilir.

 

HTC kullanıcılarının kapakla ilgili problemleri minimize etmek adına koruyucu kılıflar kullanabileceğini de ilave edelim. Eğer darbelere karşı koruyan silikon ya da mika kılıflar kullanılırsa; hem kamera hem de arka kapaklar daha az risk altında kalacak demektir. Ancak bazı suya ve toza karşı dayanıklı akıllı telefonlardaki kapak aksamı farklı parçalardan üretildiği için koruyucuların da buna uygun seçilmesi gerekir. Ayrıca oluşan arızalarda kapakla birlikte rework kit dediğimiz yapının yenilenmesi de söz konusu olmaktadır.

 

Teknik servis ekibimize kapak sorunları ile gelen HTC kullanıcılarına kısa süre içinde dönüş sağlanır ve cihazlarına tam uyum sağlayacak parçalar takılarak eski performansı almalarına yardımcı olunur.