Telefon Servisi

Seçilen Marka

HTC Modelleri

HTC Mikrofon  Sorunları

HTC Mikrofon Sorunları

 

HTC mikrofon sorunları ile de mağazamıza gelen akıllı telefon markalarından bir tanesi. Teknik servis ekibimiz, onarım konusunda müşterilerimize destek olmakta ancak her sorun donanım kaynaklı olmak zorunda değil. Bu yüzden kendi müdahalelerinizle ulaşabileceğiniz bazı çözüm yollarını derlemek istedik.

 

 

 

HTC Mikrofon Çalışmıyor

 

Kullandığınız akıllı telefondaki mikrofonun çalışmaması durumunda öncelikle yaşadığınız sıkıntının nasıl ortaya çıktığını net bir şekilde ifade etmek gerekiyor.

 

  • Telefonla konuşurken sesiniz karşınızdaki kişiye cızırtılı ya da bozuk gidiyorsa ve şebekede bir parazit yoksa mikrofon kısmında toz birikmiş olma ihtimali yüksektir.
  • Konuştuğunuz kişiye sesinizi hiç duyuramıyorsanız, cihazın darbe almış olma ihtimali devreye girer. Bu durumda cihazın açılması ve ilgili panellerin kontrol edilmesi gerekir.

 

Cihazınızda sesin kesik kesik gelmesi durumu yaşadığınızda işletim sisteminin güncelliğini de göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz. Çünkü eski Android sürümü kullandığınızda bazı uygulamaların tam randımanlı hareket etmemesi, ses problemi olarak da karşınıza çıkabiliyor. Özellikle Skype ve WhatsApp üzerinden yaptığınız konuşmalarda bu sıkıntı baş gösteriyorsa sistemdeki güncellemeleri ihmal etmeyiniz.

 

Bluetooth açık olduğunda cihazlar tarafından yayılan dalgalar, nadir de olsa seste parazite neden olabilir. Bu durum mikrofonda bir sorun olduğu düşüncesini beraberinde getireceği için ortamdaki cihazlar kontrol etmenizde fayda vardır.

 

Parazit Azaltma: Akıllı telefonlarda sesin karşı tarafa kaliteli bir şekilde iletilmesini sağlamak için bu özellikten yararlanılabilir. Bu ayar aslında ortamdaki dış sesleri azaltarak görüşme sesinin daha net şekilde açığa çıkmasını sağlar. Fakat bazı durumlarda sesin daha az çıkması da söz konusu olabilir. Özellikle kaynağı güvenli olmayan uygulamalar üzerinden kullanım sağlandığında farklı bir frekans araya girmiş gibi sesler duyarsınız. Bu durumda telefonunuzdaki bu özelliği devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz.

 

Cihazınızdaki mikrofonu test etmek için güvenli modda yeniden başlattıktan sonra arama kısmına *#*#3424#*#* komutunu girin, ses testi öğesini seçin ve çalıştır butonuna dokunun. Daha sonra cihazı yeniden başlatarak güvenli modan çıkış yapabilirsiniz.

 

Teknotel, İzmir’de merkezlenen mağazası üzerinde her gün yüzlerce akıllı telefon kullanıcısına teknik servis hizmeti vermeye devam ediyor. Sizler de HTC mikrofon sorunları ile alakalı talepleriniz için bizden destek alabilirsiniz.