Telefon Servisi

Seçilen Marka

HTC Modelleri

HTC Ses Sorunları

HTC Ses Sorunları

 

Mağazamıza HTC ses sorunları ile alakalı çözümler üreten teknik servis ekibimiz, kısa sürede geri dönüş sağlamaktadır. Bu kapsamda en çok karşılaşılan müşteri şikâyetleri üzerinden sizlere yardımcı olacağını düşündüğümüz bir içerik hazırladık. Akıllı telefonlardaki ses problemleri irdelenirken öncelikle sorunun belirtileri ortaya konmalı ve buna göre bir yol haritası çizilmelidir.

 

 

 

HTC Ses Gelmiyor / Ses Gitmiyor

 

Akıllı telefon kullanıcıları, cihazdan ses gelmemesi ya da karşı tarafa sesin iletilememesi gibi durumlar yaşayabilir. Öncelikle cihazın ses çıkışlarını kontrol etmek adına bir sisteme bağlayıp fonksiyonel test gerçekleştirebilirsiniz. Müzik çalar kullanarak ses kontrolü sağlarsanız, problemin cihaz kaynaklı olup olmadığı daha net ortaya çıkacaktır.

 

  • Yazılımla alakalı sorunlarda cihazı yeniden başlatmak ilk çözüm denemesi oluyor. Özellikle bazı uygulamaların güncellemesi ihmal edilirse cihazı sessiz konumda bırakabiliyorlar ve bunu güncelleme yapıp cihazı yeniden başlatarak çözebiliyorsunuz.
  • Kulaklığı çıkarmanıza rağmen ekranda hala takılıymış gibi ikon gözükmesi de HTC ses sorunlarına dâhil edilebilir. Bu durumda cak kısmını birkaç kez söküp takmanız ve sonrasında yine reset atmanız gerekiyor.
  • Çok fazla karşılaşılmasa da bazı HTC Desire modellerinde telefonun kendi kendini sessiz moda alması söz konusu olabiliyor. Bu durum bir yazılım hatasından kaynaklı ve en etkili çözümü cihazı fabrika ayarlarına döndürmek. (Veri kaybı yaşama ihtimaliniz var)

 

Konuşurken karşı tarafa sesinizi iletemiyorsanız, mikrofon kısmında bir problem var demektir. En sık karşılaşılan sorun ise toz ve kir partiküllerinin burada birikmesidir. Bu bölümü temizlerseniz daha sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz. Fakat daha spesifik bir durum varsa başka adımlar atmanız gerekir. Bu konuda hazırladığımız HTC mikrofon sorunları başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

 

 

 

 

HTC Ses Az Geliyor / Az Gidiyor

 

Karşıdan gelen sesin az olması, HTC kullanıcılarının mağazamıza gelmesine neden olan etkenlerden birisi. Burada da akla ilk gelen durum hoparlör kısmında toz birikmesi oluyor. Kullanıcılar, bu durumda kendileri temizlik yaparak sorunu aşabiliyorlar. Nalbur ve kırtasiyelerden temin edilebilen köpük bantlarla hoparlör temizliği yapılabilir.

 

Kaynağı bilinmeyen aplikasyonlar, cihazın sistemine zarar vererek kayıtlı ayarları bozabiliyor. Rootlanmış telefon kullananların bu tip bir durumla karşılaşma olasılığı daha yüksek. Yapılması gereken ise bu uygulama ya da uygulamaları tespit edip cihazınızı yeniden başlatmak. Sorunun yazılım kaynaklı olup olmadığını test etmenin en keskin yolu; güvenli mod. HTC modellerinde kullanılan Android sistemine göre güvenli moda alma akışı değişmektedir. Bu nedenle arama motorlarından bilgi edinerek telefonunuzu test edebilirsiniz.

 

Donanım kaynaklı ses sorunları, mutlaka bir uzman tarafından incelenmeli ve ona göre bir işlem yapılmalıdır. Teknotel bünyesinde çalışan deneyimli teknik servis personellerimiz, cihazlarınızda yaşadığınız sorunları derinlemesine analiz ederek en uygun çözüm yolunu ortaya koyar. Bize ulaşmak ve süreçlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemizdeki numaraları kullanabilirsiniz.