Telefon Servisi

Seçilen Marka

HTC Modelleri

HTC Yazılım & Sistem Sorunları

HTC Yazılım & Sistem Sorunları

 

Firmamızdaki teknik servis personelimiz, HTC yazılım ve sistem sorunları ile alakalı çözüm üretmeye devam ediyor. Mağazamıza gelen müşterilerimiz, cihazlarında yaşana problemler nedeniyle performans düşüklüğü yaşadıklarını ve artık uygulamaların eskisi gibi hızlı çalışmadığını ifade edebiliyorlar. Bu durum sistemde güncelleme yapılmamasından kaynaklanabildiği gibi güncelleme yapıldıktan sonra da meydana gelebiliyor.

 

 

 

HTC Android Güncelleme Sorunu

 

One Max ve Desire 10 modellerinden sonra Türkiye pazarından çekildiğini açıklayan HTC, halen en çok kullanılan markalardan bir tanesi.  Markanın U11 Plus ve U12 gibi modelleri en son çıkan Android sürümünü destekliyor. Ancak bundan sonra gelecek sürümler için herhangi bir açıklama yapılmış değil.

 

Kullandıkları cihazın yazılım güncellememesinden şikâyet edenlere baktığımızda root yapanların çoğunlukta olduğunu görüyoruz. Bunun nedeni ise normal şartlarda işletim sisteminde güncellenen bir sürüm varsa; cihazın bunu otomatik olarak algılayıp gereken indirmeleri yapması. Ancak rootlanan cihazlarda bu durum ortadan kalktığı için manuel müdahale gerekiyor.

 

  • Cihazınız için bir güncelleme olup olmadığını kontrol edebileceğiniz alan “ayarlar” kısmıdır. Menünün en altında yer alan “hakkında” bölümüne dokunduğunuzda ilgili pencereye ulaşırsınız.
  • Burada üç farklı kutucuk bulunur. Birincisinde güncelleme için yalnızca wifi seçeneğinin kullanılacağını, ikincisinde yazılım güncellemelerinin otomatik yapılacağını ve üçüncüsünde de uygulama güncellemelerinin otomatik yapılacağını belirtirsiniz.
  • İlgili menüyü açtığınızda otomatik bir tarama gerçekleşir. Eğer herhangi bir güncelleme varsa; size öneri yapılır ve işlem başlatılır. Tüm sistem güncelse; telefonunuz için herhangi bir güncelleme olmadığına ilişkin bir uyarı alırsınız.

 

 

 

HTC Chrome Çalışmıyor Hatası

 

HTC modellerindeki sistem sorunları kapsamında değerlendirebileceğimiz konulardan biri de Chrome isimli tarayıcının çalışmamasıdır. Bazı kullanıcılar markanın kendine ait tarayıcısını kullanabilirken Google imzası taşıyan bu tarayıcıyı açamadıklarını dile getirirler.

 

  • Chrome hatası için önerebileceğimiz en basit çözüm cihazın yeniden başlatılmasıdır. Tabi ki bu adım sadece anlık hatalar için geçerlidir.
  • Birkaç kez hata alan kullanıcılar, telefonun önbelleğini temizlemeyi deneyebilirler. Söz konusu temizlik önce tarayıcının kendi verilerini silip ardından cihazın tüm önbelleğine müdahale ederek gerçekleştirebilirsiniz.
  • Cihazı açarken ses kısma butonuna basılı tutarsanız, karşınıza önbelleğin tamamını silebileceğiniz bir pencere açılacaktır. Burada işlem yaptıktan sonra sorunu yeniden kontrol edebilirsiniz.

 

Fabrika ayarlarını yeniden yüklemek de HTC Chrome hatası için bir çözüm olabilir. Yalnız burada verilerin tamamen silineceğini unutmamanız gerekir. Bu nedenle işlem öncesinde bir disk ya da cloud hesabına aktarım yaparak verilerinizi yedeğe almanız tavsiye edilir. Sıfırlanan cihaza bir Google hesabı tanımlayıp Play Store’dan yeniden yükleme yaparak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

 

Saydığımız çözüm yollarını deneyip aynı hatayı almaya devam eden kullanıcıların donanımla alakalı bir sorun yaşadığını söyleyebiliriz. Bundan kaynaklanan HTC yazılım ve sistem sorunları ile alakalı teknik servis departmanımızda etkin çözümler üretilmektedir. Garantisi geçmiş cihazlarınız için de kapısını çalabileceğiniz firmamız İzmir’de bulunmaktadır. Ancak anlaşmalı kargomuz aracılığıyla cihazınızı bize ücretsiz olarak gönderebilir ve sonrasında onarılmış olarak teslim alabilirsiniz. Konuyla ilgili bilgi almak için lütfen sitemiz üzerinden bizlere ulaşınız.