Telefon Servisi

Seçilen Marka

Apple/iPhone Modelleri

Huawei Açılmama Sorunları

Huawei Açılmama Sorunları

 

Huawei modellerini kullanan müşterilerimiz telefonlarının açılmadığını, açılıp kapandığını veya açılış esnasında takılıp kaldığını iletebiliyor. Teknik personellerimiz, markanın ürettiği her cihazla alakalı tecrübe sahibi oldukları için bu tip sorunları kolaylıkla çözebiliyorlar. Ancak bazı yazılımsal açılma sorunları ile alakalı kendiniz de pratik çözümler üretebiliyorsunuz.

 

 

 

Huawei Açılmıyor

 

Huawei modellerinde, cihazın piyasadaki geçmişi ne olursa olsun, açılmama problemi ortaya çıkabiliyor. Basitçe problemi tanımlamak gerekirse, güç butonuna basmanıza karşın cihazda bir görüntü ortaya çıkmaması veya ekranın yanındaki ışıklar yandığı halde ekrana ulaşılamaması şeklinde özetleyebiliriz.

 

  • Cihazınızı kapanmaya zorlamak ve sonra yeniden açmak bu sorunun çözümü için bazen tek başına yeterli olabiliyor. Her ne kadar basit gözükse de denemeye değer bir yöntem.
  • Telefonunuzun bataryasını söküp takarak da açılmama sorununu çözme ihtimaliniz var. Çünkü doğru bir voltaj iletimi, cihazın kendine gelmesini sağlayabiliyor.
  • Sistemdeki bazı yazılımlar da sorunun kaynağı olabiliyor. Özellikle telefonunuz sık sık açılmıyorsa bu olasılık kuvvetleniyor. Bu durumda yapılması gereken güvenliğinden emin olmadığınız uygulamaları cihazdan kaldırmak ve sonrasında yeniden başlatmak.

 

Huawei kullanıcılarının yaşadığı açılma problemlerinde SD kartın da etkisi olabiliyor. Eğer kartı çıkardıktan sonra sorun ortadan kalıyorsa, başka bir hafıza kartına ihtiyacınız var demektir. Başka bir çözüm önerisi de telefonunuz fabrika ayarlarına döndürmek. Fakat burada dikkate almanız gereken şey kayıtlı verilerinizdir. Dolayısıyla yedekleme yaptıktan sonra sıfırlama seçeneğini devreye almanız daha sağlıklı olacaktır.

 

Sunduğumuz tavsiyelerin tamamını deneyip halen bir çözüm bulamadıysanız, donanımla alakalı bir işlem yapılması gerekiyor demektir. Eğer garanti süresi devam eden bir cihaz sahibiyseniz yetkili servislere başvurabilirsiniz. Biz de firma olarak Huawei logosu taşıyan tüm cihazların onarımını yapmaktayız.

 

 

 

Huawei Kapanmıyor

 

Telefonunuzda uzun süreli donmalar oluyor ve herhangi bir komutu algılamıyorsa, çareniz cihazı yeniden başlatmaya zorlamak olabilir. Bunun için ses kısma butonu ile güç butonuna aynı anda basıp yaklaşık on saniye kadar beklemektir. Daha sonra ekranda Huawei amblemini görürsünüz ve Android yeniden başlar.

 

Cihazın kapanmaması sürekli başınıza gelen bir durumsa, hafızanızı boşaltmayı deneyebilirsiniz. Dâhili belleği aşırı yüklü telefonlarda bu durumla sıkça karşılaşılır. Ayrıca bellekte güvenli kaynaklar tarafından geliştirilmemiş uygulamalar mevcutsa da aynı sorun tekrar edebilir. Birçok doneye ulaşma yetkisi isteyen bu aplikasyonlar cihazdan temizlendiğinde sorun da ortadan kalkacaktır.

 

Yazılım güncellemeleri ihmal edilen bazı telefonlarda da bu tip sorunlar yaşanabilir. İşletim sisteminin en son sürümünü yüklü olduğundan emin olmak için ayarlardan kontrol sağlayabilirsiniz. Güncelleme ile alakalı herhangi bir sorununuz olmaması ve diğer adımları da denemenize rağmen sürekli tekrar eden bir sorun yaşıyorsanız, teknik servis ekibimize başvurabilirsiniz.

 

 

 

Huawei Açılıp Kapanıyor

 

Huawei modellerinde kendi kendine kapanma problemleri de görülebiliyor. Birçok kullanıcılarının durduk yere kapanan telefonları nedeniyle gün içinde iletişim kopukluğu yaşadığını görüyoruz. Bu durumda çözüm yolu bulmak için sorunun kaynağına inmemiz gerekmekte. Servis müdahalesinden önce deneyebileceğiniz birkaç öneri sunalım.

 

  • Kendi kendine açılıp kapanan cihazlarda en yaygın görülen yazılım sorunu Android güncellemesidir. Eğer cihazınıza uyumsuz ya da eski bir sürüm kullanıyorsanız bu durumu çözdükten sonra telefonu kontrol edebilirsiniz.
  • Açılıp kapanan Huawei modellerinde sadece belli bir uygulama da sorun yaratabilir. Otomatik güncelleme izni verilen bazı yazılımlar, cihaza entegre olmakta zorluk yaşadığı zaman cihaz kendini resetleyebilir.

 

Donanım kaynaklı açılıp kapanma sorunlarında ise en çok gözlenen neden batarya ömrünün bir şekilde bitmeye yaklaşmış olmasıdır. Bu durumda kullanıcılar cihazlardaki batarya seviyesinin kendilerini yanılttığını da ifade edebilirler. Farklı şarj cihazlarının kullanılması, kabloların kısa devresi ya da araç kitlerinin çok fazla tercih edilmesi gibi nedenler telefonun batarya performansını beklenenden daha erken düşürebilir. Bu durumda yeni bir batarya takarak cihazın açılıp kapanma sorununu çözebilirsiniz.

 

Huawei cihazlardaki açılıp kapanma sorununun başka bir nedeni de power (güç) butonudur. Darbe ya da uzun süreli kullanım nedeniyle buradaki panellerde kopukluklar yaşanmış olabilir. Bu da butona güçlü bir temasınız olmasa da cihazın komut algılamasına neden olur. Dolayısıyla cebinizde veya eliniz butona değdiğinde cihaz kendini kapatabilir. Bu sorunun çözümü ise buton ve çevresinin onarımı ya da değiştirilmesidir.

 

 

 

Huawei Açılış Ekranında Kalıyor

 

Müşterilerimizden gelen şikâyetlerden bir tanesi de Huawei cihazların açılış ekranında donup kalması şeklinde. Özellikle Vision modellerinde daha sık yaşanan bu durumu atlatmak için önce bir kez yeniden başlatma tavsiye ediyoruz. Tekrar eden bir sorun yaşıyorsanız şu çözümü deneyebilirsiniz;

 

  • Cihazınızın alt kısmındaki bölmeyi açıp hafıza kartının yanındaki küçük deliğe bir iğneyle dokunun. Bu hareket cihazın tamamen kapanmasını sağlayacaktır. Ardından telefonu şarja takıp bir süre bekleyin.
  • Cihaz açıldığında ekranda Huawei logosu göreceksiniz. Bu aşamada cihazı şarjdan çekin ve power + ses kısma butonuna basın. Bu işlem telefonunuzu CWM modunda çalıştıracaktır.
  • Bir USB kablosu yardımıyla telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve Sut L3 adlı yazılım üzerinden uygun bir rom kurup devam edin. Sonra cihazı yeniden açmayı deneyin.

 

Yazılımlarınız güncelse ve yukarıda bahsettiğimiz çözüm metodunu denemenize rağmen aynı sorunu yaşamaya devam ediyorsanız, cihazınızın teknik servis personelleri tarafından analiz edilmesi gerekir. Bizimle iletişim kurarak Huawei marka cihazlarınızdaki tüm problemler için destek alabilirsiniz.