Telefon Servisi

Seçilen Marka

Apple/iPhone Modelleri

Huawei Dokunmatik Ekran Değişimi

Huawei Dokunmatik & Ekran Değişimi

 

Huawei marka akıllı telefonların ekranları veya dokunmatikleri arızalanabilir. Bu durumda sorun olun parça tespit edilerek değişimi yapılmalıdır. Cihazınızda kırılma, çatlama, görüntü kalitesinde bozulma, dokunmatik sorunları varsa teknik servis desteğimizden yararlanabilirsiniz. Ekiplerimiz cihazda arıza olan parçayı belirler. Huawei marka cihazlarda dokunmatik ve ekran ayrı parçalardır. Sorun durumunda ekranı komple değiştirmek yerine öncelikle arıza tespit edilmeli ve değişim buna göre yapılmalıdır.

 

 

 

Huawei Cam Ekran Değişimi

 

Huawei telefonların ekranları LCD ya da Led olarak üretilmektedir. Tasarımı çok ince ve hassastır. Bu yüzden dışarıdan gelen küçük darbeler bile ekranda arızalara yol açabilir. Ekran ve dokunmatik birbirinden bağımsız parçalar olduğu için bir arıza durumunda ilk etapta LCD kısmın zarar görüp görmediğine bakılır. Cihazınızın ekranınızın değişimi yapılabilecek birkaç noktayı örnekleyerek devam edelim.

 

  • Ekranınızda düşme sonucunda çatlama ya da kırılma olduysa,
  • Telefonunuzu açtığınızda ses geldiği halde görüntü gelmiyorsa,
  • Ekranınızda lekelenme, ölü pikseli çizgiler ya da renklenme oluştuysa; ekran değişimi gerekebilir.

 

Cihazınızda yapılacak ekran değişiminde uygulamalar ve verilerin hiçbiri silinmez. Tamir işlemi ortalama 60 dakika sürmektedir. Ancak cihazın kargo süreci de olduğu için elinize ulaşması birkaç günü bulacaktır.

 

Fiyat bilgisi için teknik servisimizle iletişime geçebilirsiniz. Parçanın temin edilme süreci ve cihazın modeli fiyat farklılıklarına yol açabilir.

 

 

 

Huawei Dokunmatik Değişimi

 

Huawei akıllı cihazlarda dokunmatik değişimi LCD denen parçanın zarar görmesiyle yapılır. Bu parça telefonun iç kısmında yer alır. Zarar gördüğünde ekran da değişmelidir. Dokunmatik ekran arızaları şu durumlarda yaşanabilir:

 

  • Cihazınız sert bir darbe aldığında,
  • Dokunmatik aksam sıvı ile temas ettiğinde,
  • Ekranınızda görüntü olmasına karşın dokunmatik işlemediğinde,
  • Cihazınızın ekranında bazı bölgeler işlevini yerine getirmediğinde,
  • Huawei marka cihazların ekranındaki yön tuşları çalışmadığında; cihazdaki dokunmatik kısmının değişimi önerilir.

 

Dokunmatik değişimi sonrasında cihazınızın performansı eski haline döner. Renk ve piksel kaybı yaşanmaz. Ancak tamir işleminde orijinal parça kullanılması gerekir. Yan sanayi ürünler takıldığında eski kalite yakalanmaz. Ayrıca bu durumda hassasiyet düşecektir ve işlem yapmak için ekrana daha sert basmanız gerekecektir.

 

Teknik servisimiz Huawei marka cihazların dokunmatik değişiminde orijinal parçaları kullanmaktadır. Bu işlem ekran değişimini de kapsadığı için daha maliyetli olacaktır. İletişim numaramız üzerinden bize ulaşarak fiyat bilgisi alabilirsiniz.