Telefon Servisi

Seçilen Marka

Apple/iPhone Modelleri

Huawei Dokunmatik Sorunları

Huawei Dokunmatik Sorunları

 

Huawei kullanıcılarının dokunmatik ekranları çalışmayabilir. Teknik ekibimizin yönlendirmeleriyle servis desteği almadan bazı ufak hamlelerle yaşadığınız dokunmatik sorunları çözülebilir. Öncelikle personellerimizin Huawei cihazların dokunmatik ekran donması ya da işlem yapılamaması durumlarında tavsiye ettiğiçözüm önerilerinden bahsedelim.

 

 

 

Huawei Dokunmatik Ekran Yanıt Vermiyor

 

Akıllı cihazınızda dokunmatik hamlelerinize yanıt vermeyebilir veya ekranın bir bölümü siyah gösterebilir. Bu duruma yol açabilecek olası sebepler şöyle olabilir;

 

  • Huawei dokunmatik yanıt vermiyorsa sorunun çıkış noktası yazılım problemleri olabilir. İşletim sistemine zarar verecek bir yazılım kullandığınızda veya kötü içeriğe sahip bir dosya cihazınıza yüklediğinizde dokunmatik bozulabilir.
  • Bazı akıllı telefonlar kullanıma bağlı olarak aşırı ısınabilir. Bu durumda dokunmatik belli bir süre yanıt vermez. Yapmanız gereken cihazınıza bir işlem uygulamadan soğumasını beklemektir. Daha sonra tüm uygulamalara son vererek tekrar deneyebilirsiniz.

 

Cihazınızın ekranında işlem yapamadığınızda en kolay çözüm yolu tekrar başlatmaktır. Böylece akıllı telefonunuzu kasan uygulamalar kapanacak ve performansı tekrar eski haline gelecektir. Bu sayede ısınma sorununu da çözerek eskisi gibi kullanabilirsiniz.

 

Telefonunuza taktığınız SD kart aşırı yüklüyse ekranda takılma olabilir. Bu problemle karşı karşıya kaldığınızda tüm kartları çıkararak cihazınızı yeniden başlatmanız sorunu çözecektir. Problemin yazılıma bağlı olup olmadığını anlamak için güvenli mod olarak da bilinen SafeMode aktifleştirebilirsiniz.

 

Huawei Modelleri Safe Mode Açma: Cihazınızın güç tuşuna basalı tutup tamamen kapatmakla işe başlayabilirsiniz. Bir süre sonra cihazı yeniden açmanız gerekecektir. Bu işlem sırasında cihazın ses kısma tuşuna basılı tutarak güç tuşuna da basıp açılma gerçekleşene kadar bekleyin. Ekran aktif olduğunda “Güvenli Mod” yazısını görüyorsanız işlem başarılıdır.  Buradan dokunmatik sorunu olup olmadığını test edebilirsiniz.

 

 

 

Huawei Dokunmatik Ekran Temizleme

 

Huawei P, Y, Mate ve farklı serilerde karşınıza çıkabilecek dokunmatiğe bağlı problemlerden biri performans düşüklüğü olabilir. Dokunmatik çalışsa da geç algılar ya da bazı bölgelerde işlem yapmak için daha sert dokunmanızı gerektirir. Bu durumun sebebi ekranda toplanan toz ve yağ tabakalarının geri bildirimi yavaşlatmasıdır.  Ekranı temizleyerek bu sorunu çözebilirsiniz. Ancak ekranınızın hassas olduğunu varsayarak yapısını bozmadan temizlemelisiniz.

 

  • Huawei cihazınızın ekranını temizlerken ilk etapta kılıftan çıkarın. Etkili sonuç almak için ekran koruyucu da sökmeniz önerilir.
  • Cihaz temizlerken ıslak bez kullanmaktan kaçının. Hafif nemli, mikrofiber özelliği olan bezler iyi bir seçim olacaktır. Islak mendil kullanımı da cihaza zarar verebilir.
  • Temizlik işlemi sırasında ekranı çok fazla bastırmamalısınız. Üzerinde daire çizerek temizlik yapın. Temizlik sırasında ekrana temas ederseniz üzerinde izler kalabilir.

 

Huawei akıllı cihazlarınızda ortaya çıkan dokunmatik problemleri yazılım veya hijyene bağlı ise teknik ekibimizin önerdiği işlemler sonunda ekranınız tam performansla kullanılacaktır. Ama donanıma bağlı olan bir sorun varsa başka yollar izlemelisiniz. Alanında uzman ekiplerimiz, Huawei markalı tüm akıllı cihazlarınızda dokunmatik, ekran tamiri ve değişim işlemlerini yapabilirler. İletişim formumuzdan ya da müşteri hizmetlerimizden bize ulaşarak sorununuzun çözümü için randevu alabilirsiniz.