Telefon Servisi

Seçilen Marka

Apple/iPhone Modelleri

Huawei Ekran Sorunları

Huawei Ekran Sorunları

 

Huawei akıllı telefonlarda ekran sorunları yaşanabiliyor. Ekran arızalarında kullanıcılar teknik servisimize başvuru yapabilir. Ekiplerimiz sorunu tespit ederek sorunu kısa sürede çözüyor. Ayrıca verdiğimiz hizmet sonrasında garanti uygulamamız da bulunuyor. Şimdi sizlere servisimizde en çok yaşanan ekran sorunlarını anlatacağız.

 

 

 

Huawei Ekranda Yeşil Çizgi Çıkıyor

 

Kullanıcılar tüm Huawei marka cihazlarında ekranda ortaya çıkan yeşil ekran sorunların kaynağı şu şekilde olabilir:

 

  • Telefonunuzda piksel arızası olabilir. Bu durumda ekran görüntüsü alarak başka bir telefona gönderebilirsiniz. Buradaki fotoğrafta çizgiler görünüyorsa sorun yazılımsal olacaktır. Ayrıca kontrolü kendi telefonunuzda ekran resminde yakınlaştırarak da bakabilirsiniz. Fotoğrafı büyüttüğünüzde çizgilerin sabit kalıp kalmadığını kontrol edin.
  • Yeşil çizgiler ilk çıktığında cihazınızın bataryasını çıkarın. Bir süre bekledikten sonra yeniden açın ve devam edip etmediğine bakın.
  • Ekranınızda çıkan yeşil lekeler yazılımsal bir sorunsa telefonunuz fabrika ayarlarına döndürülür. Ancak bu durumda yedekleme yapmalısınız.

 

Ekran arızanız yazılımsal olması durumunda fabrika ayarlarına döndürdüğünde sorun çözülmeyebilir. Bu durumda stock rom adlı çözüm yolunu uygulamanız gerekir. İşe cihazınızın modeline uygun olan stockrom uygulamasını indirip flaşlama yapmalısınız. Bu işlem sırasında telefonunuza orijinal rom atmazsanız cihazınız kitlenebilir. Bu yüzden arama motorlarından detaylı bir yardım alabilirsiniz.

 

 

 

Huawei Ekran Yanması/Gölgesi

 

Yeni model Huawei marka tüm modellerde ekran yanması ya da gölgesi olarak adlandırılan sorun ortaya çıkabilir. Cihazınızın ekranında üstünde silik lekeler oluşur. Bu lekeler bir uygulamayı kapattığınızda simgeler ekranda silik olarak kalabilir ya da rehberin soluk olarak ekranda izleri bulunabilir. Ekran görüntüsü belli başlı durumlara bağlı olarak ortaya çıkar:

 

  • Sürekli aynı görüntü ekranda olursa ekran yanığı sorunu yaşanabilir. Yeni aldığınız cihazda bu durum yaşandıysa aldığınız firmaya teşhir ürünü olup olmadığını sormalısınız. Çünkü en çok teşhirde duran cihazlarda ortaya çıkmaktadır.
  • Ekran yanığı cihazınızın ekranı değiştirildiğinde de görülebilir. Bu durumda takılan ekran başka bir cihazdan çıkarılmış olabilir ya da orijinal olmayan ürünler takılmış olabilir.
  • Huawei cihazlardaki ekran gölgesi sorunu ekran soketine bağlı olabilir. Soket yıpranabilir, görüntü ekrana geç gönderilebilir, işlemler yavaş ilerleyebilir. Simgeler ekranda silik bir şekilde kalabilir.
  • Silik görüntü bir süre sonra geçiyorsa ekran ile işlemci arasında transfer sorunu yaşanma ihtimali vardır. Ekranda oluşan silik görüntü bir süredir varsa LCD yanığı yaşanmış olabilir.

 

Ekran yanığı yaşadığınızda teknik servisimizden destek almanız gerekir. Orijinal parça ile ekran değişimi yapılarak sorun çözülebilir.

 

 

 

Huawei Ekranda Görüntü Yok

 

Huawei cihaz açıldığında sesin geldiği ancak görüntünün alınamadığı durumlar olabilir.

  • Cihazlara görüntü gelmiyorsa bir darbe almış olabilir. Herhangi sebeple ekranına darbe gelen bir cihaz kararabilir.
  • Huawei akıllı telefonunuz sıvı ile temas edebilir. Bu durumda dokunmatik de zarar görebilir. Ekran ve dokunmatik değişimi birlikte yapılarak sorun çözülebilir.

 

Ekranınıza görüntüsü olmadığında sorun ufaksa ekran ile ana kart arasında bulunan soket gevşemiş olabilir. Soketi bağlayarak görüntüyü geri getirebilirsiniz. Ancak problem iç ekranda yaşanıyorsa teknik serviste değişim yapılmalıdır. İç ekran sorunlarında ekranda kırık ya da çatlak olmayabilir. Görüntü yine de kaybolur.

 

Müşteri hizmetlerimize ulaşarak hem izlemeniz gereken yok hem de tamir fiyatları hakkında bilgi edinebilir ve randevu alabilirsiniz.