Telefon Servisi

Seçilen Marka

Apple/iPhone Modelleri

Huawei Hesap Sorunları

Huawei Hesap Sorunları

 

Servisimizin Huawei cihazlarda destek verdiği konulardan biri de hesap sorunları gibi kişisel verilerle alakalı durumlardır. Huawei, Android işletim sistemini kullandığı için bir Google hesabı açmanız gerekir. Böylece Play Store uygulamasına hesap bilgilerinizle girerek uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Kendiniz de akıllı cihazınız için kolayca bir hesap açabilirsiniz.

 

 

 

Huawei Hesap Açma

 

Piyasadaki tüm akıllı telefonlarda hesap oluşturma işlemi aynı iş akışı uygulanarak yapılır. Huawei cihazınızdan bir hesap açmak için;

 

  • Cihazınızın “Ayarlar” bölümüne gelin. Buradan “Hesaplar” bölümüne tıklayın.
  • Hesap ekleme seçeneğine tıklayın ve karşınıza gelen formda sizden istenen kişisel bilgileri doldurun.
  • Huawei hesabı için aktif bir mail adresiniz olmalıdır.
  • Şifrenizi oluştururken en az bir büyük, bir küçük harf ve bir rakam ile bir noktalama işareti kullanmanız gerekir. Zaten hatalı bir giriş yaptığınızda sistem sizi uyaracaktır.
  • Formun sonunda da verdiğiniz bilgilerin doğru olduğunu ve kullanıcı sözleşmesini okuyarak kabul ettiğinizi gösteren kutucuğa onay verdiğinizde hesabınız açılır.

 

Oluşturduğunuz Huawei hesabı, farklı modellerde de kullanabilirsiniz. Ayrıca cihazınızı kaybettiğinizde yerini bulabilirsiniz. Cihazınızda birden fazla Google hesabı kullanabilirsiniz. Ayarlar kısmındaki hesaplar bölümünden ikinci bir hesabı ekleyebilirsiniz. Apple Store marketten uygulama indirirken hesabınız kayıtlı olduğu için sizden tekrar giriş yapmanız istenmez.

 

 

 

Huawei Hesap Kapatma / Kaldırma

 

Huawei cihazlarınızda hesaplarınızı kapatma işlemleriniz iki şekilde gerçekleşir. İlk olarak cihazınıza tanımlamış olduğunuz Google hesabını silebilirsiniz. Google hesabınızı kaldırmak için ayarlar bölümünde hesaplar kısmına girerek hesabı kaldırma butonuna tıklamalısınız. Daha sonra Play Store mağazasında işlem yapabilmek için başka bir hesap tanımlayabilirsiniz.

 

Huawei hesabınızı tamamen silmek biraz daha zorlu bir süreçtir. Bu işlemi yaparken verilerinizi yedeklemelisiniz. Çünkü cihaz fabrika ayarlarına geri döndürülür. Süreci yönetmek için servis desteği almanız daha doğru olacaktır.

 

 

 

Huawei Account Hesabı Sıfırlama / Gmail Şifre Kırma

 

Cihazınızdaki Huawei Account hesabını kırmak için bazen farklı yollar izlemeniz gerekebilir. Huawei akıllı telefonlarda şifre kırmak için;

 

  • Cihazınızla uyumlu olacak bir APK dosyası indirmeniz gerekir.
  • Dosyayı indirdikten sonra flash bellek ya da hafıza kartı içinde OTG adlı kabloyla cihaza aktarabilirsiniz. Ekranda çıkacak olan dosya yöneticisi üzerinden işlemleri tamamlayabilirsiniz.

 

Cihaz sıfırlama işleminden sonra Gmail doğrulaması yapmalısınız. Ancak bu durum birçok kullanıcıya problem çıkartabilir. İkinci el telefonlarda bu sorunun yaşanma ihtimali daha fazladır. Bu sorunu Android güncellemesini yaparak çözebilirsiniz.

 

Bu işlem “Huawei Account Bypass” adıyla anılır. APK dosyasının yazılımda gerekli düzenlemeleri yapması mantığına dayanır. Yapılan uygulamanın ardından cihazınız garanti kapsamı dışına çıkar. Bu yüzden teknik servis desteği almalısınız. Bypass, cihazınızdaki sorunları çözmek için uygulayacağınız en son çaredir.

 

Huawei cihazlarınızda ortaya çıkacak tüm hesap sorunları teknik ekibimiz tarafından çözülebilir. Üstelik bu hizmetimiz garantili şekilde sunulmaktadır. Hesaplarınızla ilgili bir sorun yaşıyorsanız bizimle iletişime geçerek süreç hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz