Telefon Servisi

Seçilen Marka

Apple/iPhone Modelleri

Huawei Hoparlör Sorunları

Huawei Hoparlör Sorunları

 

Huawei marka cihazlarda hoparlör sorunları görülebilir. Bu problemler kullanıma bağlı olarak görülecek arızalardandır. Cihazlarda karşınıza çıkabilecek tüm sorunlar için teknik ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Ortaya çıkan ses sorunlarınız en kısa sürede çözülecektir. Tüm Huawei marka cihazlarda görülecek hoparlör sorunları için teknik servisimize başvuru yapabilirsiniz.

 

 

 

Huawei Hoparlör Çalışmıyor / Bozuk

 

Akıllı cihazlarda ani şekilde ortaya çıkan hoparlör sorunları şu sebeplere bağlı olabilir:

 

  • Sıvı temasına maruz kalan ya da nemli ortamda bulunan cihazlarda hoparlör oksitlenmesi olabilir. Bu durumda bir anda ses kaybolur.
  • Huawei akıllı telefon elinizden düştüyse veya bir yere sert şekilde çarptıysa hoparlör de zarar görebilecek parçalar arasındadır. Ses düzeneğindeki paneller ya da kablo zedelenirse hoparlörden ses gelmez.
  • Hoparlörünüzde sesi engelleyecek derecede toz birikebilir. Sonuç olarak sesler gidip gelmeye başlar.

 

Huawei cihazınızın hoparlöründe bir arıza olması durumunda, sorunu çözmek için onarabilir ya da temizleyebilirsiniz. Cihazınızın partikülleri tıkandıysa işlevini yitirmiş demektir. Teknik personellerimiz bu durumda cihazınızı açar ve sokete zarar vermeden temizleme işlemini tamamlar.

 

Cihazınızı temizledikten sonra tam verim alamıyorsanız komple değişim olmalıdır. Cihazınızın soket bölümünden dışarıya ses verme görevini gören düzenek tamamen yenilenir. Huawei akıllı telefonların hoparlörleri statik elektrikten arındırılmış bir yerde değiştirilir. Değişim işleminiz 45 dakika kadar sürecektir.  Değişim bilgisi almak için bizimle iletişime geçebilir ve fiyat politikamız hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

Huawei Hoparlör Cızırtılı

 

Akıllı telefonunuzun hoparlöründe cızırtılı sesler geliyorsa çözüm yine temizlik olacaktır. Cızırtı Huawei cihazlarda toz ve partikül birikmesi yüzünden ortaya çıkabilir.

 

  • Hoparlörünüzde yırtılma ya da patlama durumu varsa ses gelen kısımda ritmik bir bozukluk olacaktır. Bu durumda bas seslerde cızırtı yükselecektir.
  • Hoparlörünüzden uzun süre aşırı ses çıkması durumunda bir süre sonra patlama olur. Cızırtılı ses öncelikle düşük çıkarak sonradan artıyorsa sorunun kaynağı yüklenmedir.

 

 

Huawei akıllı telefonunuzun hoparlöründen cızırtılı ses geliyorsa değişim yaptırmanız gerekir. Soketi yenilediğinizde sesler yeniden eskisi gibi kaliteli çıkacaktır. Takılan yedek parçanın cihazınızı uyumlu olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Teknik servisimiz bu konuda size destek olacaktır.

 

 

 

Huawei Hoparlör Nasıl Temizlenir?

 

Huawei cihazların temizliği doğru şekilde yapılırsa eski performansı alabilirsiniz. Cihazınızı açmadan yüzeysel olarak bir temizlik de yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan köpük banttır. Bandı kırtasiye ya da nalburdan temin edebilirsiniz. Diğerlerine göre daha kalın yapıda olan bu banda lateks adı verilir.

 

Öncelikle bandı telefonunuzun boyutuna uygun olacak şekilde kesmelisiniz. Daha sonra hafifçe bastırarak yapıştırın. Bu sırada bant hoparlörünüzde biriken partikülleri alacaktır. Bandı çekerek çıkardığınızda tüm tozlar çıkacaktır. Bu işlemi birkaç defa yaptıktan sonra tüm lekeleri temizlenecektir. Ancak hoparlörünüzün zarar görmemesi için hassas davranmalısınız.