Telefon Servisi

Seçilen Marka

Apple/iPhone Modelleri

Huawei Kamera Sorunları

Huawei Kamera Sorunları

 

Huawei akıllı telefonlar fotoğraf çekmek amacıyla da sıklıkla kullanılır. Ancak yaşanan kamera sorunları kullanım kalitesini düşürmektedir. Servisimizde en çok çözüm bulunan kamera problemlerine değineceğiz. Huawei cihazların hepsinde görülebilecek sorunları sizler için irdeleyeceğiz.

 

 

Huawei Kamera Çalışmıyor

 

Cihazınızın kamerası herhangi bir sorun sebebiyle açılmayabilir. Aşırı ısınma sebebiyle ram kullanımı arttığında ya da işlemciye fazla yük bindiğinde donmalar yaşanır. Android işletim sistemine sahip olan Huawei cihazlarda bu durumda cihazı yeniden başlatarak sorunu çözebilirsiniz.

 

  • Açma kapama işlemini yaptıktan sonra kameranız hala donuyorsa, güvenli moda geçerek de şansınızı deneyebilirsiniz.
  • Huawei cihazınızın güç düğmesine basarken aynı anda ekrandan gücü kapatma simgesine bastığınızda cihazınızın güvenli modu açılır.
  • Kameranız aşırı önbellek yüklenmesi yüzünden bozulabilir. Bu durumda telefon yöneticisine giriş yaptıktan sonra pil tasarrufu bölümünde arka plandaki uygulamaları görebilirsiniz. Buradan istediğiniz uygulamaları kapatarak önbelleği rahatlatabilirsiniz. Daha sonra telefonunuzu bir kez daha başlatmanız sorunu çözebilir.

 

Hauwei cihazlarınızda görülen kamera sorunlarını fabrika ayarlarına döndürerek de çözebilirsiniz. Bu işlemde tüm verilerin silineceğini bilmelisiniz. Bunun için önceden yedekleme yapmanızı öneririz. Ayrıca telefonun hafızası dolduğunda da kamera açılmayacaktır. Bu durumda sistem size yer açmanız için uyarıda bulunur. İster belli uygulamaları kaldırabilir isterseniz de galerideki dosyaları silebilirsiniz.

 

Kaynağı belli olmayan uygulamalar da kameranın çalışmasını engelleyen yazılımsal sorunlar olabilir. Kameranıza ulaşmak için izin istenen uygulamalar kameranızı bozabilir. Bu durumda uygulamayı silmeniz gerekmektedir. Ayrıca Huawei cihazlarda donanımsal sorunlardan da kameranız bozulabilir. Cihazınızın darbe alması ya da kamera ile sistemi bağlayan elektronik devreler zarar gördüyse kamera açılmaz. Teknik servisimiz kameranızla ilgili tamir işlemlerini yerine getirmektedir. Sorun yaşıyorsanız bizimle iletişime geçerek uzman ekiplerimizden yardım alabilirsiniz.

 

 

 

Hauwei Kamera Lekeli

 

Akıllı telefonların kamerasında lekeler görülebilir. Siyah, mor ya da beyaz olabilecek renklerin nasıl ortaya çıktığını gözlemleyerek sorunun kaynağına inebilirsiniz. Kamera açtığınızda ekranda leke varsa merceğiniz ya da telefon ekranınız sorunludur. Lekeler fotoğraf çektikten sonra ortaya çıkıyorsa Huawei cihazınızın lensinde problem olabilir.

 

  • Cihazınızın kamera camı kırıldıysa veya bir süre kamera camı kırık şekilde kullandıysanız fotoğraflarınızın köşesinde gölge olarak beliren lekeler görebilirsiniz.
  • Ölü piksel sorunu da kamera arızalarına sebep olabilir. Cihazınızın arka planını farklı renklerde gözlemleyerek piksel sorununu çözebilirsiniz.

 

Kameranızdaki arızanın kaynağı ekransa Huawei Ekran Sorunları yazımızı okuyarak izlemeniz gereken adımları görebilirsiniz. Cihazınız sıvıyla temas etmediyse veya darbeye maruz kalmadıysa onarım işlemi garanti kapsamında yapılır. Bu onarımlarda kameranızın üstündeki modül değişecektir. Kamera sorunlarınız için teknik servis desteğimizden faydalanabilirsiniz.

 

 

 

Huawei Kamera Çizgili

 

Huawei cihazlarında görülen kamera sorunlarından biri de çizgili görüntü oluşması yönündedir. Kameranızı açtığınızda çizgiler hemen beliriyorsa ve renk değişimi fark ediliyorsa arızanın kaynağı donanımsaldır. Ancak fotoğraf çekerken ışığa bağlı olarak beyaz çizgiler de çıkabilir. Bu durumda ışığın arkanızda kalacağı bir pozisyonda tekrar fotoğraf çekmelisiniz. Sorun donanıma bağlıysa teknik destek almanız tek çözümdür. Yapılan ön ve arka kamera değişimleri garanti kapsamına alınır.

 

 

 

Huawei Kamera Camı Kırıldı & Çizildi

 

Huawei cihazınızın kamerasında ortaya çıkacak çizilme ya da kırılma sorunları kullanıcı kaynaklı olarak değerlendirilir. Bu yüzden de garantiye dahil edilmez. Huawei cihazların kameraları hassas olduğu için dışarıdan gelen darbelerde hemen zarar görebilir.

 

  • Ceplerinizde telefonla birlikte bozuk para, çakmak, anahtar gibi şeyler bulundurursanız sert yapılar cihazınızın kamerasına zarar verebilir.
  • Cihazınızı sert bir zemine düşürürseniz ya da sert bir şekilde bırakırsanız camı çatlayabilir.

 

Cihazınızın kamera camında kırılma ya da çizilme gibi sorunlarda lens değişimi yapılır. Teknik servisimizde lens değişimleri profesyonel bir ekip tarafından titizlikle, çok kısa bir sürede gerçekleşmektedir. Kullandığımız parçalar tamamıyla Huawei tarafından üretilen orijinal ürünlerdir.

 

 

 

Huawei Kamera Odaklanmıyor

 

Huawei akıllı telefonların kameraları çekim sırasında odağı kaydırabilir ya da fotoğrafı bulanık şekilde çıkarabilir.  Bir cihazın kamerası çok uzun süre kullanıldığında yıpranmaya bağlı olarak lensin performansı düşer. Bir başka sebep de lensin; darbe, sıvıyla temas, nemli ortama maruz kalma ya da çizik gibi durumlara bağlı olarak hasar almasıdır.  Kamera camınızda da problem olması durumunda çözüm yine lens değişimidir.

 

Belli aralıklarla kameranızın temizliğini de yapmalısınız. Kamerada toz biriktiğinde görüntü kalitesi düşer. Temizliği titiz bir şekilde kameraya zarar vermeden yapmalısınız. Huawei cihazınızda kamera ayarlarında odak noktası manuel olarak değiştirilebilir. Ekranınız sürekli titriyorsa ya da net olan bölge değişiyorsa ayarlarda sorun var demektir. Bu durumda ayarlarınızı otomatik hale getirerek odaklanma problemini çözebilirsiniz.

 

 

 

Huawei Kamera Başarısız Hatası

 

Tüm Android cihazlarda olduğu gibi kamera başarısız hatası Huawei marka cihazlarda da görülmektedir. Bu hatanın sebebi henüz ortaya çıkmamıştır. Ancak çözüm yolu vardır. Böyle bir uyarı aldığınızda ilk yapmanız gereken cihazı yeniden başlatmaktır. Açma kapama işleminden sonra çözülmediyse önbelleği temizlemeyi deneyin.

 

Yazılım kaynaklı kamera sorunlarının başında gelen “Kamera Başarısız” hatası, Samsung ve Android’in topu birbirlerine attığı bir durum olarak tarihteki yerini aldı. Olayın tam olarak nereden kaynaklandığı halen tartışmalı olsa da basit birkaç adımla sorunu çözmek mümkün.  Bu durumda da kameranızda aynı hata veriliyorsa teknik servis desteği almalısınız. Hemen bizimle iletişime geçerek kamera başarısız hatasının çözülmesini sağlayabilirsiniz.