Telefon Servisi

Seçilen Marka

Apple/iPhone Modelleri

Huawei Kapak Sorunları

Huawei Kapak Sorunları

 

Teknik servis birimimize gelen Huawei kullanıcılarından duyduğumuz sorunlardan arasında arka kapak kırıldı ya da pil kapağı kırıldı şeklindeki ifadeler de yer alıyor. Bu tip sorunlar genellikle bir darbe sonucu oluşmakla birlikte cihazın uzun süre kullanımından kaynaklanan aşınmalarla ilgili de olabiliyor. Hem estetik açıdan sorun yaratan hem de cihazın kullanım performansını düşüren bu sorunların çözümü için izlenecek yol ise modele göre değişiklik gösterebiliyor.

 

Huawei modellerinde gerçekleşen arka kapak sorunları, cihazdaki kameraya da olumsuz yansıyabilir. Ayrıca cihazın dışarıdan alacağı darbelere karşı koruyucu etkisi azalacağından daha büyük sorunların habercisi olabilir. Dolayısıyla işinin ehli bir teknik servis uzmanı tarafından müdahale edilmesi, sunacağımız en etkin çözüm önerisidir.

 

Telefonlarda pil kapağının kırılması veya çatlaması ile oluşan sorunu tamir yoluyla çözmek mümkün değildir. Bu yüzden kapağın değişimi yapılır. Bu noktada önemli olan kullandığınız Huawei modeline en uygun parçayı kullanmaktır. Teknik servis birimimiz, bu konudaki tecrübesi ile sahip olduğunuz cihaza tam uyumlu parçayı bulup kısa sürede değişimini yapacaktır.

 

Huawei modellerinde rework kit adı verilen ve cihazı toza ve suya karşı ekstra korumalı hale getiren bir bölüm vardır. İhtiyaç duyulması halinde kapakla birlikte bu aksamın değişimi de yapılır ve ortalama 20-30 dakika içinde cihazınız eski performansıyla birlikte sizlere sunulmaktadır.