Telefon Servisi

Seçilen Marka

Apple/iPhone Modelleri

Huawei Mikrofon Sorunları

Huawei Mikrofon Sorunları

 

Huawei akıllı telefonlarda en çok görülen problemlerden biri de mikrofon sorunlarıdır. Ancak bu sorunların çözümü son derece basittir. Bu konuda ekibimizden teknik destek alabilirsiniz. Yazılıma bağlı bir arıza varsa sizler de çözüm yolu bulabilirsiniz. Sizlere teknik ekiplerimizin mikrofon sorunları için sunacağı basit uygulamaları sunacağız.

 

 

 

Huawei Mikrofon Çalışmıyor

 

Akıllı telefonunuzun mikrofon sorunları birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir;

 

  • Telefonla görüşme yaparken karşınızdaki kişi sesinizi hiç alamıyorsa cihazınız darbe almış olabilir. Sert darbelerde mikrofon soketi zarar görebilir. Bu durumda tek çözüm yolu tamirdir.
  • Görüşme yaptığınız kişi sesinizi cızırtılı ya da kesik alıyorsa mikrofonda toz birikmiş olabilir. Cihazınızın mikrofonunu titiz şekilde temizleyerek sesin net gitmesini sağlayabilirsiniz.
  • Mikrofon sorunları ara sıra da görülebilir. Bu da bazı güncellemelerin yapılması gerektiğini gösterir. Android tarafından paylaşılan en güncel sürümü yükleyerek sorunu çözebilirsiniz.

 

Huawei cihazınızın mikrofonu sadece bazı uygulamaları kullanırken sorun yaratabilir.  Bu durumda ayarlar bölümünden Huawei parazit gidericiyi aktifleştirmelisiniz. Bu durumda ortam sesi azaltılır ve ses daha duru olarak karşıya ulaşır. Mikrofonla ilgili bir sorun yaşadığınızda bunun sebebi Bluetooth açıksa dışarında bir parazit dalgası olabilir. Uygulamayı kapatarak sorunu çözebilirsiniz.

 

Mikrofon sorununuz donanımsal olarak ortaya çıktıysa parça değişimi yaparak sorunu çözebilirsiniz. Huawei cihazlarda mikrofon hemen şarj kısmının yanındadır. Sesiniz hoparlöre yaklaştığınız durumda da karşıya tam olarak gitmiyorsa servisimizden destek almalısınız. Cihazınızın modeli alacağınız hizmetin fiyatını belirleyecektir. Tüm mikrofon sorunlarınız 30-60 dakika arasında çözülecektir. Bizimle iletişime geçerek sorunu çözebilirsiniz.

 

 

 

Huawei Mikrofon Temizliği

 

Huawei cihazınızın mikrofonu hemen şarj soketinin yanındadır. Delikli yapısı sebebiyle içinde toz ve partikül birikebilir. Buna bağlı olarak sesi iletmede sorun yaşanabilir. Mikrofon temizliğini yaparak bu sorunu çözebilirsiniz.

 

  • Mikrofon temizliğinde lateks bant kullanmanız önerilir. Bu ürüne köpük bant adı da verilir.
  • Temizliği yaparken yumuşak ve hassas davranmalısınız. Cihazınızın modüllerine zarar verirseniz arıza büyüyebilir ve daha masraflı olabilir.
  • Bandın bir kısmını kopararak mikrofona yapıştırın. Daha sonra elinizle sert olmayacak şekilde bastırın. Böylece içerideki tüm toz ve partikül tanecikleri banda yapışır.

 

Temizlik işlemini mikrofon ve hoparlör kısımlarında birkaç defa yapmanızı öneriyoruz. Temizlik işlemini tamamladıktan sonra telefonla görüşebilir ve ses kalitesini test edebilirsiniz. Cihazınızı temizlediğinizde ve belirtilen yazılım güncellemelerini yaptığınızda sorunlar devam ediyorsa kaynak donanımsaldır. Bu durumda iletişim formumuzu doldurarak teknik destek alabilirsiniz.