Telefon Servisi

Seçilen Marka

Apple/iPhone Modelleri

Huawei Şarj Sorunları

Huawei Şarj Olmuyor & Yavaş Şarj Oluyor & Şarj Kesiliyor

 

Huawei kullanıcıların farklı model cihazları için teknik servisimize başvurma nedenleri arasında cihazın yavaş şarj olması, şarj olurken kesinti yaşanması ve hiç şarj olmaması durumları bulunur.  Olası şarj problemlerinde çözüm yolları hakkında sizin için pratik bilgileri bir araya getirdik.

 

 

 

Huawei Mate/P Serisi Şarj Sorunları

 

Huawei Mate cihazlarında ortaya çıkan şarj sorunlarını çözmek için evvela şarj aletinizi kontrol etmelisiniz.

 

  • Kullandığınız şarj aletinin kafasında ya da kablosun temassızlık, kısa devre veya elektrik akımı sorunları olabilir.
  • Şarj aletinizin telefonu soketinde oksitlenme olduğunda elektrik akımı iletilmez ve cihazınız şarj olmaz.
  • Cihazınızı uzun bir süredir kullanıyorsanız kısa süreli şarj olmama sorunları görebilirsiniz. Akıllı telefonunuzun soğumasını bekleyin ve bir kez kapayıp açın.

 

Huawei cihazınız yavaş şarj oluyorsa öncelikle kaynağın yazılım mı, yoksa donanımdan mı kaynaklandığını bulmalısınız. Öncelikle farklı bir şart aletiyle de test edin. Yavaş şarj olma sorunlarını çözmek için bataryanızı da değiştirebilirsiniz. Ancak sorun yazılımsal kaynaklıysa işletim sistemini güncellemeniz gerekir.  Bu durumda batarya değiştirseniz de sorun devam edecektir.

 

Cihazınıza son Android güncellemeleri indirdiğinizde sarj sorunu devam ediyorsa batarya iyileştirmelerine yanıt vermiyor demektir. Bu durumda bir önceki sürüme geri dönmelisiniz. Yavaş şarj sorunu donanımsalsa sokette de sorun olabilir.  Şarj soketinizde temassızlık, oksitlenme, tozlanma ve darbe sebebiyle kırılma ya da çatlamalar görülebilir.

 

 

 

Huawei Şarj Soketi Arızaları ve Çözümleri

 

  • Cihazınızın soketine sıkışan toz ya da farklı maddeler cihazınızın şarj olmasını engelliyorsa diş fırçası veya kürdan kullanarak temizleyebilirsiniz. Ancak temizliği nazikçe yapmalısınız.
  • Soketin girişinde eğilme ya da bükülmeye bağlı deformasyon olduysa iğne kullanarak girişi eski haline getirebilirsiniz.
  • Oksitlenme, darbe sonucu kırılma gibi problemlerde soketi değiştirmeniz en kalıcı çözüm olacaktır. Teknik servisimiz kısa bir süre içinde şarj soketi sorunlarınızı çözmektedir.

 

Teknik servis hizmetlerimiz garantili olarak yürütülmektedir. Orijinal şarj soketleri takımı için bizimle iletişime geçerek fiyat bilgisi alabilirsiniz.