Telefon Servisi

Seçilen Marka

Apple/iPhone Modelleri

Huawei Ses Sorunları

Huawei Ses Sorunları

Huawei cihazlarınızda ses sorunları kullanıma bağlı olarak zaman içinde ortaya çıkabilir. Ses sorunları için teknik servisimizden destek alabilirsiniz. Ekiplerimiz cihazınız inceleyerek sorunun kaynağını belirler ve gerekli yol haritasını oluşturarak çözüm getirir.

 

Huawei Ses Gelmiyor / Ses Gitmiyor

Cihazınızda bir anda ses gelmemesi sorunu ortaya çıktığında sorunu önce yazılımsal boyutta incelemelisiniz. Bir ses sorunu olması durumunda öncelikle Huawei akıllı telefonunuzu yeniden başlatmalısınız.

 

  • Belli başlı uygulamalar işlem sisteminde bulunan dosyalara zarar verir. Sonrasında cihazınız sürekli olarak sessiz modda kalır. Resetleme yaparak ses sorununuzu çözebilirsiniz.
  • Huawei telefonlarda ses sorunlarından biri da kulaklığı çıkardığınızda ekranda kulaklık ikonunun gitmemesidir. Bu durumda karşıdan ses alamazsınız. Cihazınıza kulaklığı bir daha takıp çıkardıktan sonra resetlerseniz sorun ortadan kalkacaktır.
  • Yazılımdan dolayı ortaya çıkan sorunlardan biri de cihazın kendi kendine sessiz moda alınmasıdır. Cihazınızı fabrika ayarlarına geri döndürmeniz yeterli olacaktır. Ancak bilgilerinizi yedeklemeyi de unutmayın.

 

Android cihazlarda ses diğer tarafa ulaşmıyorsa parazit gidermek de etkili bir çözüm olabilir. Huawei cihazlarda ayarlar kısmından bunu gerçekleştirebilirsiniz. Cihazınız otomatik şekilde bu özelliği devre dışı bıraktığında sesiniz karşı tarafa duru şekilde gidecektir. Ayrıca Huawei mikrofon sorunları yazımızda anlattığımız mikrofon temizliğini yaparak da ses sorununuzu bitirebilirsiniz. Temizliği diş fırçasıyla yaparsanız daha etkili sonuçlar alırsınız. Böylece derinlerdeki toz ve partikülleri temizlemek için cihazınızı açmak gerekir. Bu süreci ekiplerimiz profesyonel şekilde yürütecektir.

 

Huawei Ses Az Geliyor / Az Gidiyor

Huawei cihazınızla konuşurken karşı tarafın sesini az duyuyorsanız hoparlörünüzde partikül birikimi olabilir. Lateks bant kullanarak temizlediğinizde sorun çözülecektir. Problem ahize kısmında ortaya çıktıysa ses ayarlarını değiştirmelisiniz. Ayarlar bölümünde tüm göstergeler doğru şekilde gösteriliyorsa yeniden başlatarak ya da resetleme yaparak ses problemine son verebilirsiniz.

Tüm bu uygulamalar sonrasında sorun devam ediyorsa bize ulaşarak teknik servis desteğimizden faydalanabilirsiniz.  Ekiplerimiz tüm Huawei akıllı cihazlarda görülen ses sorunlarını titizlikle çözecektir. Fiyat ve hizmet politikası hakkında bilgi almak için aramanız yeterlidir.