Telefon Servisi

Seçilen Marka

Apple/iPhone Modelleri

Huawei Sim Kart & Hafıza Kartı Sorunları

Huawei Sim Kart & Hafıza Kartı Sorunları

 

Huawei cihazlarda sim kart ya da hafıza sorunları teknik servisimize ulaşan şikayetler arasındadır. Akıllı telefonunuz kartı tanımıyorsa, sim kartı okumuyorsa, hafıza kartındaki dokümanlara erişemiyorsa desteğe ihtiyacınız olacaktır.  Bu tarz problemlerin kaynağı genellikle yazılım güncelleştirilmelerinin yapılmaması ya da kartın doğru şekilde yerleştirilmemesi olacaktır.

 

 

 

Huawei Sim Kartı Görmüyor / Okumuyor

 

  • Sim kartınız algılanmıyorsa Huawei cihazınız darbe almış olabilir. Sert bir müdahale sonrasında sim kart yuvasından oynayabilir. Bu durumda yeniden yerleştirerek sorunu çözebilirsiniz. Sorun tekrar ediyorsa kartı okuyan çiplerde problem olabilir.
  • Sim kartınız görülmediğinde sorun yazılımsal da olabilir. Bu durumda şebeke araması yaptırmalısınız. Cihazınızı uçak moduna alın ve bir süre bekleyin. Yeniden başlattığınızda sorun çözülebilir.
  • Cihazınızın önbelleği dolduysa sim kart okunmayabilir. Ayarlar bölümünde pil tasarrufu kısmından önbelleği temizleyebilirsiniz.

 

Yazılıma bağlı olan sim kart sorunları için elle şebeke seçmelisiniz. Menüden Ayarlar > Kablosuz bağlantı >  Ağlar> Mobil Ağ > Operatör adımlarıyla şebeke listesine erişebilirsiniz. Diğer bir sim kart sorunu çözümü de cihazınızın güvenli moda alarak çalıştırmaktır. Cihazınızın güç düğmesine ve ekran üzerinde gücü kapatma simgesine basarak güvenli moda alabilirsiniz. Tamam seçeneğine tıkladığınızda cihazınız güvenli modda başlatılır. Bu modda sim kartınızı görüyorsa yüklediğiniz uygulamalarda sorun olabilir.

 

Telefonunuzdaki uygulamaların kaynağı belli değilse bazı dosyalar bloke olabilir. Cihazınızdaki güvenli olmayan uygulamaları silerek cihazı yeniden başlattığınızda sorun çözülür. Belirttiğimiz tüm çözüm yollarından sonra problem bitmediyse kaynak donanımsaldır. Teknik destek alarak sim kart sonunuzu çözebilirsiniz. Firmamız bünyesinde tüm Huawei marka akıllı telefonların arızaları giderilmektedir.

 

 

 

Huawei Hafıza Kartı Görmüyor / Okumuyor

 

Huawei cihazlarınızda hafıza kartınızda kayıtlı dosyalara ulaşamadığınızda sorunun kaynağı cihazda veri ararken, açarken ya da bilgisayara bağlarken ortaya çıkabilir. Problemin donanımsal kaynaklı olup olmadığını anlamak için bazı kontroller yapabilirsiniz.

 

  • Kartınızın manyetik alanını titizlikle temizleyerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Nemlenme ya da tozlanmaya bağlı olarak kartınızda verilere ulaşamıyorsanız cihazlara özel üretilen mikrofiber bezlerle manyetik alanı silerek yerine yerleştirebilirsiniz.
  • Temizledikten sonra da verilere ulaşamıyorsanız, kartınızı biçimlendirebilirsiniz. Kartı bilgisayara taktıktan sonra gördüğünüz halde dosyalara erişemiyorsanız çözüm biçimlendirmedir.
  • Hafıza kartınızda şifre olduğunda cihazınızdan ya da bilgisayardan kayıtlı dosyalara ulaşamazsınız. Bu durumda da biçimlendirme yapmalısınız. Süreç sonrasında kayıtlı tüm verileriniz silinecektir.

 

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra hafıza kartınız hala görülmüyorsa özel yazılımları kurarak çözüm getirebilirsiniz. Google Play Store mağazasındaki ES Dosya Yöneticisi bu programlardan biridir. Hafıza kartınızla ilgili sorunların kaynağından biri de kart yuvası olabilir. Başka bir kartı takarak test edebilirsiniz. Çalışan bir kartında okunmaması durumunda yuvayı temizlemelisiniz.

 

Temizlik sonucunda da kartlar tanınmıyorsa yuvanın değişmesi gerekebilir. Teknik servisimiz Huawei marka cihazlarda tüm hafıza kartı sorunlarını profesyonel şekilde çözmektedir. İletişim menümüzden bize ulaşabilir ve ekiplerimizden teknik destek alabilirsiniz.