Telefon Servisi

Seçilen Marka

Apple/iPhone Modelleri

Huawei Yazılım & Sistem Sorunları

Huawei Yazılım & Sistem Sorunları

 

Android işletim sistemine sahip olan Huawei cihazlarda yazılım ya da sisteme bağlı sorunlar çıkabilir. Problemin kaynağı güncel sürümü yüklememek ya da güncelleme sonrasında bazı uygulamaların kusurlu çalışması olabilir. Teknik servisimizin deneyimlerinden yola çıkarak size bu tarz sorunların çözümü hakkında bilgi vereceğiz.

 

 

 

Huawei Android Güncelleme Sorunu

 

Huawei marka cihazlarda root yetkisiyle kullanıma bağlı olarak birçok sistemsel sorun görülebilir. Root kullanımında telefonunuzdaki yazılımlar ile yeni yüklediğiniz uygulamalar arasında çalışmayı sağlayacak uyum yakalanmayabilir.

 

  • Android hatalarından biri son sürümü yüklememektir. Cihazınızın yeni güncellemeleri otomatik olarak yapma ayarı kapalı konumdaysa son sürüm siz yapmadan yüklenmeyecektir.
  • Huawei cihazınızın ayarlar menüsünden güncellemeler sadece wifi kullanma seçeneğiyle gerçekleştirebilirsiniz. Yükleme kısa bir sürede sonuçlanacaktır.

 

Güncelleme işlemi için girdiğinizde “Kullanılabilir Güncelleme Yok” uyarısı çıkarsa cihazınızda aynı sürümü kullanmaya devam edersiniz. Bu durumda Android’in yeni güncellemesini telefonunuzun desteklemediğini anlayabilirsiniz. Huawei cihazlarda görülen işletim sistemi sorunlarını çözmek için eski sürüme geri dönüş de yapabilirsiniz.

 

İlk olarak sistemin oluşturduğu geçiş yazılımını yükleyebilirsiniz. Huawei kullanıcılar bir model hakkında yoğun şikayet oluşturduğunda bu durum mümkün olabilir. Yetkili firmanın gönderdiği linkten eski sürüme geri dönebilirsiniz. Eski sürüme dönmenin diğer yolu kurulum dosyalarını alarak bilgisayar üzerinden işlem yapmaktır. Ancak veri kaybı olabileceği için önceden yedekleme yapmayı ihmal etmeyin. Cihazınızı kabloyla bağlayın ve Ana Dizin’e atın. Bu işlem sonucunda telefonunuzu eski sürümde kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

 

 

Huawei Chrome Çalışmıyor Hatası

 

Huawei cihazlardan internete girerken en çok kullanılan tarayıcı olan Chrome hataları özellikle P serilerinde daha çok görülür. Chrome tarayıcısını açtığınızda ekranda donma oluyorsa şu adımları izleyebilirsiniz;

 

  • Basit hatalar cihazı yeniden başlatarak çözülebilir. Sorun devam ederse önbellek temizliği yapılmalıdır. Önbelleği sadece Chrome bünyesinde temizleyebilirsiniz.
  • Temizleme işlemini cihazınızı güvenli modda açarak da yapabilirsiniz. Bu işlemde tüm uygulamalara ait önbellekler silinir ve verilerinizde bir kayıp yaşanmaz.

 

Huawei Chrome sorunlarını fabrika ayarlarına döndürerek de çözebilirsiniz. Ancak verilerinizi yedeklemeden bu işi yapmayın. Fabrika ayarlarına geri döndürdükten sonra Chrome uygulamasını tekrar yükleyin ve test edin. Cihazınızdaki donanımsal sorunlar için teknik ekibimize başvurabilirsiniz. Öncelikle sizin tek başınıza çözeceğiniz öneriler sunuyoruz. Sorun çözülmezse cihaza teknik ekiplerimiz müdahale etmektedir.