Telefon Servisi

Seçilen Marka

Apple/iPhone Modelleri

iPhone Batarya Sorunları

Iphone 5S / 6S / 7 Plus / 8 Plus / XS Batarya Sorunları

Apple modellerinde yaşanan batarya problemleri, uzman teknik personelimiz sayesinde hızlı bir şekilde çözülür. Iphone 5S, 6S, 7, 8 ve X plus olarak piyasaya sürülen cihazların uzun süre kullanılması, yanlış şarj edilmesi veya ekonomik ömrünün bitmesi gibi nedenlerden kaynaklanan bu tarz sorunlar içinde en çok karşımıza çıkanları kısaca paylaşalım.

 

 

Iphone Kendi Kendine Kapanıyor

 

Kullandığınız Iphone, şarjı dolu göründüğü halde bir anda kapanıyorsa; olası nedenleri ve çözüm önerileri şu şekilde sıralanabilir.

 

  • Apple marka cihazlarda yazılım güncellemesi sadece uygulamaların değil cihazın da performansını artırabilir. Eğer gözden kaçırdığınız bir güncelleme varsa, “ayarlar” kısmından “genel” bölümüne, orada da “yazılım güncelleme” kısmına girip gereken yüklemeyi yapabilirsiniz.
  • DFU Restore denilen ve cihaza bir nevi kurtarma modu yaşatan olgu da çözüm sunabilir. Bunun için batarya sorunu yaşadığınız Iphonu’u bilgisayara bağlarsınız. Daha sonra ekranda önce Apple logosunu ardından kurtarma ekranını görene kadar uyku ve ana ekran butonlarına basılı tutmanız gerekir. (yaklaşık 10 saniye)
  • Iphone batarya sorunları, kalibrasyon denilen bir uygulama sonrası da çözülebilir. Bunun için cihazın şarjı %0 olana kadar kullanmanız ve ardından cihazı açmaya çalışmadan şarja takmanız gerekir. Cihaz dolsa bile en az 1 saat daha şarja bırakıp sonrasında kullanıma devam edebilirsiniz.

 

Eğer yukarıda bahsettiğimiz adımlar yaşadığınız pil sorununa çözüm sunmadıysa, sorun yüksek ihtimalle donanımsaldır. Bu noktada konunun profesyonel bir yaklaşıma ihtiyacı var demektir.

 

 

Iphone Isınma Sorunu

 

Cihaz aşırı ısındıysa ekranda bir uyarı alırsınız ve soğuyana kadar kullanamazsınız. Normal şartlarda cihaz, 5-6 dakika içinde kendine gelir ve yeniden kullanıma açılır. Bu, Iphone modellerinin doğal süreçlerinden biridir. Ancak çok sık meydana geliyorsa farklı problemlerin habercisi olabilir.

 

Yaşadığınız ısınma sorununu en kısa sürede çözmek istiyorsanız şunları uygulayabilirsiniz;

 

  • Cihazı güneş görmeyen ve serin bir yerde tutun. Araç içindeyseniz havalandırma deliklerinin önüne koyabilirsiniz.
  • Arka planda çalışan tüm uygulamaları sonlandırın. Özellikle kamera, navigasyon ve oyunları kapatmanız önemlidir.
  • GPS, Wi-fi, Bluetooth ve mobil veri kullanımını önlemek için cihazı uçak moduna alın ve mümkünse bir süre bu şekilde bekletin.

 

Cihazı normal kullanmanıza ve sıcak bir ortamda bırakmamanıza rağmen bu sorunu sıkça yaşıyorsanız, bizimle irtibat kurabilirsiniz. Teknik servis uzmanlarımız tarafından yapılan kapsamlı inceleme sonucunda cihazınız için en iyi yol haritası belirlenecektir.

 

 

Iphone Şarjı Çabuk Bitiyor

 

Bataryaların doğası gereğince belli bir süre kullanıldıktan sonra eski performanslarından uzaklaşması kaçınılmazdır. Apple, ürettiği modellerdeki bataryalar için 500 şarj garantisi verir. Cihazın bataryası tamamen sıfırlandıktan sonra hiç kullanılmadan % 100’e kadar şarj edildiği her işlem 1 şarj olarak tanımlanır.

 

Iphone 4,5 ve hatta 6 serisinde şarjın çabuk bitmesi probleminin daha fazla yaşandığı gözlemlenir. Çünkü bunlar daha eski tarihlerde piyasaya sürülen modellerdir. Şarjın normalden daha kısa sürede bittiği durumlarda “batarya şoklama” adıyla yapılan işlemlerin teknolojik anlamda herhangi bir karşılığı olmadığını da belirtmiş olalım.

 

Telefonunuzun şarjı çabuk bitiyorsa, geçici çözüm olarak, güç tasarrufu sağlayan önlemler alabilirsiniz. Ekran parlaklığını azaltma, hücresel veriyi kapatma, arka plan uygulamalarını sonlandırma vb gibi bataryayı daha az kullanacağınız yöntemler örnek olarak sıralanabilir. Ancak çoğu zaman bu konunun çözümü yeni bir batarya kullanmaktır.

 

Iphone bataryaları piyasada orijinal ve yan sanayi olarak ikiye ayrılır. Cihazınızdan yüksek performans almaya devam etmeniz için önerilen çözüm orijinal batarya kullanmanızdır. İlk etapta biraz daha fazla ücret ödemenizi gerektiren bu metot, uzun vadede sizi ekonomik olarak avantajlı pozisyona geçirebilir.

 

Sektörde yıllardır faaliyet gösteren firmamız, binlerce Iphone modeli için çözüm geliştirmiş ve profesyonel dokunuşlarla müşterilerini memnun etmiştir. Eğer siz de Iphone batarya sorunları konusunda bir uzmanın bakış açısına ihtiyaç duyuyorsanız, bizimle temas kurabilirsiniz.