iPhone Ekran Açılması

iPhone ekran açılması, kullanıcı hataları ve daha önceden değiştirilmiş kalitesiz iPhone ekranlarına bağlı olarak oluşabilir. Kalitesiz işçilik ve malzemeyle yapılan iPhone kasa değişimi de bu sorunlara sebep olabilir. Kasayla ekranın arasının açılması sonucunda cihazın içine girebilecek toz ve sıvı farklı sorunlara sebep olabilir. Eğer böyle bir durum yaşıyorsanız acilen yaptırmanızda fayda var. Servisimize gelen müşteri şikayetleri şu şekildedir.

* iPhone ekran havaya kalktı
* iPhone kasa ile ekran arasında boşluk var
* iPhone ekran açılması
* iPhone ışık sızması
* iPhone ekranın içine toz giriyor

iPhone ekran açılması neden olur?

iPhone ekranının havaya kalkmasının başlıca nedenleri düşme sonucu oluşan darbelerdir. Ayrıca telefonunuzun kasasının yamulması da ekranı havaya kaldırabilir. Dikkatsiz şarj sonucu oluşan iPhone batarya şişmesi de bu soruna sebep olabilir. Bu şekilde Ekran görüntüsünde bozulmalar ve iPhone dokunmatik sorunları oluşabilir. Ayrıca havaya kalkan ekran telefonun içerisindeki filmleri yırtarak iPhone ön kamera sorunu ve home tuşu sorunu oluşturabilir.

iPhone ekran açılması nasıl düzeltilir?

iPhone kasası ile ekranın ayrılması sonucu ekran havaya kalkar. Bu arıza servisimizde 1 saat civarında onarılmaktadır. iPhone sökme işlemi titizlikle yapılır. Öncelikle kasanıza profesyonel iPhone kasa düzeltme aparatları ile kasaya zarar verilmeden düzeltme işlemi uygulanır. Kasa düzeltme işlemi sonrası cihazınızın iç bölümü temizlenir. Ön kamera bölümüne toz girdiyse temizlenir. iPhone arka kamerasına toz girdiyse sökülerek o bölümde temizlenir. iPhone ekranı içine toz girdiyse, ekran değişimi gerekmeden ışık paneli değiştirilir. Daha sonra cam plastik çıtaya yapıştırılır ve cihaz toplanır. Müşteriye teslimat yapılır. Eğer sizde iPhone ekran açılma sorunu yaşıyorsanız servis talep formu oluşturmak için buraya tıklayabilirsiniz.

iPhone ekran açılması nasıl önlenir?

Öncelikle mağazalarımızdan satın alabileceğiniz kılıflar ile darbelere karşı koruma sağlayabilirsiniz. Telefonunuz için ekran değişimi gerekiyorsa bunu profesyonel servislerde gerçekleştirmelisiniz. Yan sanayi ve kalitesiz ekran değişimi sonrası bu sorun çok yaşanmaktadır. Kasa düzeltme işlemi yapılmadan ekran değişimi yapılmamalıdır. Dikkatli şarj ederek pilin şişmesini engelleyebilirsiniz.