iPhone Kamera Camı Değişimi

iPhone kamera camı kırıldı veya çatladıysa acilen o bölümü bir bant ile kapatmalısınız! Çünkü içine giren tozlar kameranızın çekim kalitesini bozacaktır. Ayrıca kameranın da değişmesini gerektirecek ve size ekstra maliyet çıkaracaktır. iPhone kamera camına, kamera lensi de denir. Aldığımız müşteri şikayetleri genelde şunlardır;

* iPhone kamera camı kırıldı
* iPhone kamera camı çatladı
* iPhone kamera camı çizildi
* iPhone kamera camı tozlandı
* iPhone kamera lensi değişimi gerekiyor.
* iPhone kamerası bulanık çekiyor.
* iPhone bulanık fotoğraf çekiyor.
* iPhone kamerada noktalar çıkıyor.
* iPhone kameranın içine toz girdi.
* iPhone kamera camı düştü.

iPhone kamera lensi neden kırılır?

iPhone kamera lensi genellikle aldığı darbeler ve baskı sonucunda kırılabilir. Kullanıcıların en sık yaptığı hata bu şekilde kullanmaya devam ederek kamerayı da bozmaktır. Kılıfsız kullanmak kamera camını çizebilir. Kameranın bulanık çekmesine sebep olabilir. Kasa değişimi yapılan cihazlarda kullalılan kalitesiz malzeme ve özensiz işçilik sonucu kamera camı yerinden çıkıp düşebilir. İçine toz alabilir. Daha önce kalitesiz servislerde yapılan onarımlarda sorun tekrarlayabilir.

iPhone kamera camı nasıl değiştirilir?

iPhone kamera camı değişimi İzmir – Alsancak servisimizde profesyonel bir şekilde onarılır. Öncelikle cihaz profesyonel bir şekilde sökülür. Kamera yerinden çıkartılır. Kırık veya çatlak olan cam çıkarılıp temizlenir. Daha sonra kameranız antistatik bez ve özel bir malzeme ile temizlenir. Kameranın netliği kontrol edilir. Müşteri kamera netliğini beğenmezse kamera değişimi de birlikte yapılır. Lensin montajı esnasında üretimde takılan toz bandı yenilenir. Cihazınız garantisi bozulmadan tekrardan toplanır. İşlem süresi yaklaşık 30 dakikadır.

Servis talep formu için buraya tıklayınız.

iPhone kamera camını korumak için ne yapılmalıdır?

iPhone kamera camını korumak için öncelikle cihazınızı alabileceği darbelere karşı korumanız gerekmektedir. Ayrıca cebinizdeki bozuk para ve anahtar gibi materyallere dikkat etmelisiniz. Mağazalarımızda sattığımız dünya markası kılıflar ile telefonunuzu koruyabilirsiniz. Ayrıca kamera camı için satılan lens koruyucular vardır. Bunları kullanabilirsiniz. Cihazınızı profesyonel servisler dışında açtırmayaya özen gösterin. Unutmayın ki işi bilmeyen birileri sizi daha fazla mağdur eder.