iPhone Şarj Entegresi Değişimi (U2, Q1403, Tigris)

 iPhone şarj entegresi değişimi İzmir’de bulunan servisimizde gün içerisinde yapılmaktadır. Apple, iPhone ve iPad üretiminde NXP firmasının üretmiş olduğu bir çok entegre çip kullanılmaktadır. Bunlardan en çok bozulanı U2 şarj entegresidir. Bu entegre usb aygıtlarını tanımlama özelliğine sahiptir. Tigris çipleri şarj akışını sağlarken, Q1403 entegresi gelen gücü kontrol ederek bunu cihazınıza iletir. Bu entegrelerin bozulmasına bağlı olarak gelen müşteri şikayetlerinin bazıları şöyledir.

 

iPhone şarj olmuyor.
iPhone bazı şarj aletlerinde şarj olmuyor.
iPhone Apple logosunda kaldı açılmıyor.
iPhone aşırı ısınıyor.
iPhone şarj hızlı bitiyor.
iPhone çalışmıyor.
iPhone şarj yüzdesi artmıyor.
iPhone bilgisayar tanımıyor.
iPhone şarj işareti çıkıyor, açılmıyor.
iPhone “Bu aksesuar desteklenmiyor” uyarısı veriyor.
iPhone Şarjı artmıyor yükselmiyor.

 

Arızanın sebebi ne olabilir?

        Bir çipin bozulması birden fazla arıza verebilir. Bu arızalara genellikle orijinal ve lisanslı olmayan yan sanayi ürünler sebep olmaktadır. Ayrıca yanlış şarj yöntemleri de sorunun başlıca nedenleridir. Sizler için hazırladığımız makalemizi okuyarak nasıl şarj etmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Hatta makalemizdeki basit yöntemlerle sorunlarınıza çözüm bulma olasılığınız da vardır. Makalemizi okumak için TIKLAYIN.

 

Arıza onarılabilir mi?

Evet. Servisimizde şarj sorunlarının onarılma ihtimali %99 oranındadır. Ayrıca yapılan işlemlerin kullanıcı hataları dışında 6 ay garantisi vardır. Onarımı yaparken, entegre üretici firma cihazınıza uyumlu daha güncel bir entegre çip üretmişse güncel olan ürün kullanılmaktadır. Bir çipin değişmesi birden fazla sorunu da giderebilir. Onarım için fabrika standartlarında makineler ve ekipmanlar ile çalışmaktayız.

Nasıl bir müdahele yapılıyor?

Doğru ısı, doğru temizleme teknikleri ve profesyonel ekipmanlar ile işlemler rahatlıkla yapılabilir. Oluşabilecek diğer sorunların önüne geçilebilir. Bu entegrelerin reçine silikon ile kaplanmış olması müdaheleyi zorlaştırabilir. Endüstriyel mikroskoplarımız ve CNC makinalarımız ile bu müdaheleleri de kolaylıkla yapmaktayız. Dünyanın en iyi üreticilerinden tedarik ettiğimiz ekipmanlarımız ve mikro lehimleme tecrübemiz ile 15 yıldır hizmet vermekteyiz. Firmamızda Dünyanın en iyi BGA Rework cihazı üreticisi olan Finetech firmasının 25 mikron hassasiyetindeki Rework cihazı kullanılmakta olup, anakart müdaheleleri genellikle bu cihaz ile yapılmaktadır. Kısacası doğru yerdesiniz.
SERVİS TALEP FORMU OLUŞTURMAK İÇİN TIKLAYIN.

Sorunu tekrar yaşamamak için ne yapılabilir?

 

Mağazalarımızdan veya internet sitemizden tedarik edebileceğiniz orijinal ve lisanslı ürünleri kullanabilirsiniz. Ayrıca doğru şarj etme yöntemlerine uyarak sorunların önüne geçebilirsiniz.