Telefon Servisi

Seçilen Marka

Apple/iPhone Modelleri

iPhone Wifi Sorunları

Iphone 5S / 6S / 7 Plus / 8 Plus / XS Wi-Fi Sorunları

 

Apple marka cihaz sahiplerinin yaşadığı teknik problemlerden biri de wi-fi bağlantılarıyla alakalı. Iphone modellerindeki wi-fi sorunları, yazılımla alakalı güncellemelerle giderilebildiği gibi bazı durumlar iç kısmında bir modülün değişmesini de gerektirebiliyor. Sık karşılaştığımız wi-fi sorunları hakkında kısaca bilgi vererek yaşanan aksaklıkların kaynağını ve muhtemel çözüm önerilerini aktarmaya çalışalım.

 

 

 

Iphone Wifi Açılmıyor

 

Iphone 5 ve 6S modellerinde daha fazla karşılaştığımız wi-fi açılmama sorunu kendini iki farklı şekilde gösterir. Birincisinde cihazın dokunmatiğinde wi-fi açıp kapama ile alakalı bölüm işlevsiz hale gelmiştir. Diğerinde ise sistem açık olduğu halde civarda bulunan kablosuz ağları algılamaz.

 

  • Bağlantı ayarlarının ve modemin tam erişilebilir olduğundan eminseniz, cihazınızı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.
  • Bazı durumlarda cihazın hafızasında olan kablosuz ağa bağlanması da sıkıntı yaşatabilir. Bunu çözmek için kayıtlı bağlantıyı unutup yeniden şifresini girerek ağa bağlanmayı deneyebilirsiniz.
  • Kullandığınız cihazdaki IOS sürümünün eski olması da bu sorunun kaynağını oluşturabilir. Yazılım güncellemesi yaptığınızda cihazınız eski performansına geri dönecektir.

 

Yukarıda saydığımız yöntemlerin hepsini denemenize rağmen Iphone wi-fi sorunu devam ediyorsa büyük ihtimalle donanımsal bir arıza söz konusudur ve teknik servis müdahalesi gerekir. Cihazın garanti süresinde problem sizden kaynaklı olmadığı taktirde cihazda gereken işlem yapılır. Ancak Apple servis ücretleri ortalamanın üzerinde olduğu için tercihinizi özel servisten yana kullanabilirsiniz.

 

 

 

Iphone Wi-fi Çekmiyor & Bağlanmıyor

 

Sürekli bağlandığını bir ağa bir anda bağlanamamaya başladıysanız endişe etmeyin. Iphone wi-fi sorunları içinde en sık karşılaşanlardan biri budur. Çözümü ise % 90 ağ ayarlarını sıfırlamaktan geçer. Bunun için telefonunuzdaki “ayarlar” sekmesine girmeniz ve ardından “genel” kısmını açmanız gerekir. Açılan listede “ağ ayarlarını sıfırla” komutu verdikten sonra cihazınız yeniden başlatılır.

 

Cihaz açıldığında problem yaşadığınız kablosuz ağa yeniden bağlanmalısınız. Sistem sizden bir kez daha şifre isteyecektir ve doğru girmeniz halinde ağa erişim sağlayabilirsiniz. Bu adımı izlemenize karşın aynı sorunu yaşamaya devam ediyorsanız, teknik servis müdahalesi gerekebilir. Çünkü sorunun kaynağı yine donanımsaldır.

 

 

 

Iphone Wi-fi Gri & Soluk Renk Görünüyor

 

Iphone 4 modellerinden 8 ve X Plus modellerine kadar her cihazda gözlenebilen bu sorun, servisimizde de sık karşılaştığımız problemler arasında yer alıyor. Cihazın tek dokunuşla wi-fi ağına bağlanmasını sağlayan bölümün soluk bir gri renk almasıyla kendini gösteren bu problemin çözümü için internette şehir efsaneleri dolaşmakta. Özellikle telefonu havluya sarmak, buzluğa koyup şoklamak vb hareketlerin şans eseri telefonu düzelttiği gözlemlense de bunlar geçici çözümler ve hiçbiri gerçek bir temele dayanmıyor.

 

  • Cihazın aşırı ısınmasından kaynaklı bir wi-fi sorunu yaşanıyorsa bu durumda soğuyunca normal dönmesi söz konusu olabilir.
  • Wi-fi göstergesine dokunduğunuzda herhangi bir işlem gerçekleşmiyor ya da cihaz başka bir hata veriyorsa kapatıp açarak sorunun tekrarlanıp tekrarlanmadığını kontrol edebilirsiniz.
  • Iphone cihazınızdaki wi-fi göstergesinin soluk şekilde gözükmesi, ağ ayarlarını sıfırlama yöntemiyle de giderilebilir.

 

Sıralanan yöntemlerden herhangi bir sonuç alamadıysanız donanımla alakalı bir müdahaleye ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken profesyonel bir teknik servis desteği almaktır. Iphone 5s / 6s / 7 Plus / 8 Plus ve X Plus modellerinde yaşanan tüm wi-fi problemleri için bizimle kontak kurabilirsiniz.