Telefon Servisi

Seçilen Marka

LG Modelleri

LG Açılmama Sorunları

LG Açılmama Sorunları

 

Teknik servisimize gelen müşterilerimizin taleplerini baz alarak LG marka telefonlarda yaşanan açılmama sorunları ile alakalı bir yazı hazırladık. Cihazım açılmıyor, açılıp kapanıyor ya da açılış ekranında kalıyor gibi en çok karşılaştığımız sorular üzerinden basit çözüm önerilerimizi sizlerle paylaşacağız. Teknotel ekibi olarak sizlere mağazamızda doğrudan destek olduğumuzu da hatırlatmış olalım.

 

 

 

LG Açılmıyor

 

LG marka cihazlarda uzun yıllardır kullanılan modellerden tutun da piyasaya yeni sürülen ürünlere kadar herhangi bir telefonda açılmama sorunları yaşanabilir. Birçok kişi yaşadığı sorunu anlatırken power tuşuna basmasına rağmen ekranın karanlık kaldığını ya da diğer fonksiyonlar çalışsa bile ekrana görüntü gelmediğini aktarmaktadır.

 

  • Cihazın açılmaması durumunda ilk yapılması gereken işlem kapatmaya zorlamaktır. Bu durum açık olduğunu fark etmenize rağmen ekranda görüntü oluşmayan cihazlar için geçerlidir. İşlem için açma – kapama butonuna 5-6 saniye kadar basılı tutmanız gerekir.
  • Bataryası sökülüp takılabilen bir cihaz kullanıyorsanız, bu yöntemi de deneyebilirsiniz. Gücü kesilen cihazın kısa süre sonra yeniden kendine gelme olasılığı vardır.
  • Bazı kullanıcılar ekranın kilitlenmesini cihazın açılmaması olarak değerlendirir. Oysa ayarlar bölümündeki ek bilgi bölümünde ekran kilidinin kapalı duruma getirilmesi sayesinde bu durum basitçe ortadan kalkacaktır.
  • LG modellerinde eğer açılmama sorunu sıkça cereyan ediyorsa, yüklediğiniz uygulamaları da kontrol etmenize yarar vardır. Güvenliğinden emin olmadığınız uygulamaları silerek cihazın sorunu çözebilir ve hızlanmasını da sağlayabilirsiniz.4

 

Açılmama sorunu yaşayan telefon sahiplerine verebileceğimiz bir diğer tavsiye de hafıza kartını kontrol etmeleridir. Virüs bulaşan ya da oksitlenme yaşanan hafıza kartları, bazı durumlarda cihazın komut alma hızını düşürebilmektedir. Sıraladığımız önerilerin dışında denenebilecek bir diğer metot da cihazın fabrika ayarlarını geri döndürülmesidir. Ancak bunu en son çare olarak ele almakta fayda vardır.

 

 

 

LG Açılış Ekranında Kalıyor

 

Kullandığınız cihazın power tuşuna bastığınızda ekranda logo gözükmesine rağmen bir sonraki aşamaya geçiş sağlanmıyorsa, LG açılmama sorunları içinde değerlendirilebilecek bir başka durum yaşıyorsunuz demektir. Android işletim sistemi kullanan modellerde sıkça karşılaşılan bu sorun için birkaç çözüm önerisi sıralayalım.

 

 

  • İlk olarak cihazın desteklediği en son sürümün yüklü olduğundan emin olmanız gerekmekte. Genellikle güncellemeler otomatik yapılır ancak kapalı durumdaysa ayarlar kısmından aktive edebilirsiniz.
  • Root yapılmış cihazlarda bu sorun daha sık ortaya çıkmaktadır. Eğer cihazınız rotluysa fabrika ayarlarına geri döndürerek işlem sağlayabilirsiniz. Diğer yandan yüklü uygulamaların verdiği sıkıntı burada da geçerli olabilir. Kaynağını bilmediğiniz yazılımları ayıklayarak sorunu çözme olasılığınız vardır.
  • Kilitlenmiş cihazlarda bu durumu ortadan kaldırmak için bazen sadece kapatıp açmak bile yeterli olur. Ancak gerektiği taktirde güvenli modda cihazı başlatmayı deneyebilirsiniz.

 

Önbelleğin dolması nedeniyle açılış ekranında kalma sorunu ayyuka çıkabilir. Her ne kadar düşük bir ihtimal olsa da bazı durumlarda önbelleğin silinmesi de çözüm olabilir. Bunun için cihazın güç tuşuyla aynı anda ses kısma tuşuna basıp karşınıza bir ekran çıkana kadar beklemeniz gerekir. Daha sona menü içinden wipe cache seçeneğine dokunmanız kafidir. Cihaz, bu işlem sonrasında önbelleğindeki tüm veriyi silecek ve kendini yeniden başlatacaktır. 

 

 

 

LG Açılıp Kapanıyor

 

Durduk yere kapanma sorunu, LG de dahil olmak üzere belli bir süre kullanılan tüm marka ve modellerde karşımıza çıkar. Bu durumun bilinen en yaygın nedeni bataryanın ekonomik ömrünün kısalmasıdır. Eğer orijinal şarj aleti kullanmamışsanız, bataryanın tamamen sıfırlanmasını beklemeden şarj ettiyseniz ya da şarj halinde olan telefonu çok sık kullandıysanız bu durumun yaşanma ihtimali yükselir.

 

  • Batarya kaynaklı ani kapanma sorunları için önerebileceğimiz çözüm yeni bir batarya almanızdır. Bunun dışındaki adımlar hem vaktinizi boşa harcamanıza neden olur hem de geçici çözümlerdir.
  • Bataryanız sağlam olduğu halde cihazınız bu şekilde bir sorun yaşatıyorsa; öncelikle işletim sistemi ve uygulamaların güncelliğini kontrol etmeniz gerekir. Android’in son sürümünü kullandığınızda genelde bu sorun da kaybolur.
  • Diğer açılmama sorunlarında da bahsettiğimiz gibi güvenilir olmayan uygulamaların bu duruma da etkisi olabilir. Kaynağından emin olmadığınız yazılımları temizlemeniz cihazın ömrünü uzatan bir işlemdir.

 

Nadir de olsa cihazdaki güç butonu da aynı duruma sebebiyet vermektedir. Bu durumda yapılması gereken en doğru işlem bir teknik servis uzmanından yardım almaktır. Çünkü basit bir lehimleme ile durum kontrol altına alınabilir. Elbette LG cihazlarınızda garanti süresi devam ederken bu tip problemlerle karşılaşıyorsanız, yetkili servise danışmanız da tavsiye edilir.

 

 

 

LG Kapanmıyor

 

Cihazın kapanma komutuna geç yanıt verdiği durumda genellikle bu şekilde ifade edilir. Bunun birkaç farklı nedeni olabilir ve yazılımsal olanların en çok yaşananı cihazın belleğini zorlayan uygulamalardır. Aşırı yüklü, çok oyun oynanan veya saatlerce duraksız kullanılan telefonlarda bu durum daha sık yaşanır.

 

Cihazın ısınması nedeniyle kapanma komutunu algılamaması da olasılıklar dahilindedir. Bu durumda yapılması gereken 1-2 dakika beklemek ve sonra cihazı kullanmaya çalışmaktır. Diğer yandan güç butonuna uzun süre basıp resetleme yoluna da gidilebilir.

 

LG açılmama sorunları ile alakalı çözüm önerilerimiz eğer yaşadığınız sıkıntıyı ortadan kaldırmadıysa; donanımla alakalı bir problem olma ihtimali yüksektir. Bu durumda mutlaka işi bilen insanlardan destek almanızı tavsiye etmekteyiz. Teknotel’e uğrayarak cihazınızı uzmanlarımıza gösterebilir veya iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.