Telefon Servisi

Seçilen Marka

LG Modelleri

LG Dokunmatik Ekran Değişimi

LG Dokunmatik & Ekran Değişimi

 

LG cihazlarda yaşanan ekran kırılması, donma ve görüntü kaybına sebep olan diğer sorunlar için dokunmatik entegresi ya da ekranın değişimi sağlanarak problem çözülebilir. Teknotel’in uzman teknik ekibi, bu tip sorunlarla mağazamıza gelen cihazları detaylı bir şekilde inceleyip gerektiği taktirde parçanın değişimini sağlar.

 

LG ekran sorunları başlıklı yazımızda daha detaylı ele aldığımız durumlardan bazılarında ekranın sadece cam kısmı değiştirilerek sorun giderilirken daha derinde yaşanan arızalar için dokunmatik entegresinin yenilenmesi söz konusu olur. Öncelikle genel olarak akıllı telefonlarda bulunan ekran bölümlerini açıklayalım.

 

  • Cihazda parmağın temas ettiği bölüm ön cam olarak adlandırılır. Çoğu çizik ve çatlak bu bölgede olduğu için çözümü kolaydır.
  • Digitizer ya da sayısallaştırıcı olarak adlandırdığımız bölge ise ön camın alt katmanıdır. Dokunmatik entegre değişimi demek, bu bölgenin yenilenmesi anlamına gelir.
  • Telefondaki dijital verinin görüntüye dönüştüğü bölüm ise LCD ekrandır. Günümüzde bazı cihazlar OLED veya LED ekranlı olarak da piyasaya sürülebilir.

 

 

LG Dokunmatik Değişimi

 

Mobil cihazlar dokunmatik değişimi, yukarıda bahsettiğimiz ikinci ve üçüncü kısmın yenilenmesini ifade eder. Elbette bu değişimle birlikte ön camın da yenilenmesi söz konusudur. Entegredeki problemlerde en kesin çözüm yolu olarak bu değişim önerilir.

 

  • Cihazda dokunmatik değişimi ortalama 45 dakika süren bir işlemdir. Müdahale fizikidir ve bu yüzden veri kaybı yaşanmaz. Yani öncesinde bir yedekleme yapılmasa da olur.
  • LG dokunmatik değişimi işleminden sonra cihazınızdan eski verimini alabilirsiniz. Teknik servisimiz bu noktada kalitesiz bir yedek parça kullanmaz. Dolayısıyla cihazınız sıfır gibi olur.
  • Dokunmatik entegresi değişen cihazlarda piksel ve renk kaybı yaşanmadığı gibi görüntü kalitesi de aynı kalır.

 

 

LG telefonlarda dokunmatik fiyatları değişkenlik göstermektedir. Cihazın modeline göre 250 ila 1300 TL arasında bir skala oluştuğunu söyleyebiliriz. Ancak bu konuda net bir rakam verebilmemiz için cihazın teknik ekibimiz tarafından incelenmesi gerekir. Sorunlu cihazı dilerseniz mağazamıza kendiniz getirebilir dilerseniz de kargoyla bize gönderebilirsiniz. Detaylı bilgi için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

 

 

LG Ekran Değişimi

 

Mobil kullanıcıların en sık karşılaştığı sorunlardan biri de ekranın üst katmanında meydana gelen arızalardır. Bu durum telefonun düşmesi, sert bir darbeye maruz kalması, cepteyken çizilmesi ve buna benzer nedenlerden kaynaklanabilir. LG ekran değişimi, dokunmatik değişimine göre daha az masraflı ve kolay bir işlemdir. Piyasada bu işlem için öngörülen fiyatlandırma 100 – 1000 TL arasındadır. Dokunmatik değişiminde olduğu gibi burada da cihazın modeli ve hasarın boyutu önemlidir.

 

 

Mobil cihazlardaki cam ekranın kalınlığı yaklaşık 1 mm’dir. Bu yüzeyi kapsayan çizikler için yalnızca bu kısmın değişimi yeterlidir. Ancak burada öncelikle oluşan hasarın boyutu analiz edilmelidir. Teknik ekibimize ulaşan cihazlar, öncelikle kontrol edilir ve buna göre en uygun çözüm uygulanır.  Ön cam değişimi yaklaşık 30 dakika sürer ve bu işlem sonrasında cihazınızdan yüksek verim almaya başlayabilirsiniz. Diğer uygulamada olduğu gibi burada da veri kaybı söz konusu değildir.