Telefon Servisi

Seçilen Marka

LG Modelleri

LG Hesap Sorunları

LG Hesap Sorunları

 

Tüm Android kullanıcıları gibi LG telefonlarda da bazı hesap sorunları yaşayan bireyler olabilir. Mağazamıza gelen ya da bizden cihaz alan müşterilerimize kurulum ve uygulama yükleme konusunda yardımcı oluyoruz. Ancak bu işlemleri kendinizde son derece basit şekilde yapabilirsiniz. Bu bağlamda; teknik servis departmanımıza gelen müşterilerimizin bizlere ilettiği konular üzerinden en çok yaşanan sorunları, çözümleri ile birlikte sizlere iletmeye devam ediyoruz.

 

 

 

LG Hesap Açma

 

İlk olarak LG cihazlarda nasıl hesap açılır ve uygulama yüklenebilmesi için ne gibi işlemler yapılması gerekir, bunlardan bahsedelim. Bildiğiniz gibi Android işletim sistemine sahip cihazlarda uygulamalar için Google Play Store kullanılır. Bu yüzden akıllı telefonlara tanımlı bir Google hesabı bulunmalıdır.

 

  • Google hesabı oluşturmak için her şeyden önce bir mail adresine sahip olmanız gerekir. Eğer yoksa öncelikle uzantısı bilindik olan bir sağlayıcıdan mail hesabı oluşturmanız tavsiye edilir.
  • Hesap oluşturma sayfasında sizden kişisel bilgileriniz, cep telefonunuz ve doğrulama kodu gibi bilgileri ekrandaki ilgili alanlara girmeniz istenir. Bir sonraki aşamada ise hesabı bireysel ya da kurumsal olarak belirtmeniz beklenir.
  • Mail adresinize gelen onay linkine tıkladıktan sonra Google hesabınız aktive edilir ve bu aşamadan sonra giriş yaptığınızda otomatik olarak oturum açmış olursunuz.

 

Google hesabı oluştururken kullandığınız şifreyi cihazınızın otomatik olarak kaydetmesi mümkündür. Ancak isterseniz bunu tercih etmeyebilirsiniz. Güvenlik amacıyla kolay tahmin edilemeyecek bir kombinasyon oluşturmanız önemlidir. Ayrıca Google, bir şifre oluşturmadan önce size kullanabileceğiniz bir güvenli şifre de önerir.

 

LG hesap açma işlemi, oluşturduğunuz Google hesabının akıllı cihazınıza tanımlanması şeklinde özetlenebilir. Bunun için cihazın ayarlar bölümündeki hesaplar seçeneğine giriş yapmalısınız. Burada karşınıza “hesap ekle” bölümü çıkacaktır. Bir önceki adımda oluşturduğunuz hesabın verilerini buradaki ekranlara girerek tanımlamayı sağlayabilirsiniz. Aynı cihazda birden fazla hesap kullanmanız da mümkün olduğu için sonraki dönemlerde diğer hesaplarınızı da aynı yöntemle listeye ekleyebilirsiniz.

 

Oluşturduğunuz Google hesabı, LG telefonunuz dışındaki cihazlarda da kullanılabilir haldedir. Aynı verilerle bir PC ya da laptop üzerinden oturum açabilir ve dilerseniz uygulamalar arasında senkronizasyon sağlayabilirsiniz. Bu sayede kişi listelerinizde olan veriler diğer kısımlara da aktarılır. Örneğin Whatsapp listenizdeki kişinin mail ya da Skype adresini de bu şekilde iletişim havuzunuza dahil etmiş olursunuz.

 

 

 

 

LG Hesap Kaldırma

 

LG marka akıllı telefonlarda hesap kaldırma işlemi, tanımlı Google hesabının devre dışı bırakılması anlamına gelir. Bir üst başlıkta anlattığımız hesap ekleme işlemi ile aynı yolu takip ederek hesabın çıkarılmasını sağlayabilirsiniz. Burada önemli olan sistemde ikinci bir hesabınız olmadığında Google Play Store’u kullanamayacak olmanızdır. Nitekim işlem anında sadece tek bir hesabınız varsa ve siz bunu kaldırmak istiyorsanız sistem sizi bu konuda uyaracaktır.

 

İşlem, cihazın ayarlar kısmından gerçekleşir. Buradaki hesaplar bölümünde seçilen hesaba kaldır komutu vermeniz yeterlidir. Bu aşamadan sonra yapacağınız değişiklikler için farklı bir hesap tanımlamanız gerekeceğini bir kez daha hatırlatmış olalım.

 

 

 

LG Gmail Bypass

 

LG cihazlarda Gmail doğrulamasını atlatmak biraz çetrefilli bir işlemdir. Özellikle Android’in son sürümlerinde bu işlem oldukça zor bir hale getirilmiştir. Öncelikle Gmail sıfırlama olarak da bilinen bu işlem sonrasında cihazda kayıtlı verileri silinme riski olduğunu belirtelim. Çünkü fabrika ayarlarına geri döndürerek işlemi sağlamak, çözüm metotlarından bir tanesidir.

 

Android sisteminin biraz daha eski sürümlerinde işe yarayan OEM kilit açma yöntemi, şifresi unutulan G Mail hesaplarını sistemden kaldırmak için yapılan bir uygulamadır. Bu yöntem için aşağıdaki işlem basamaklarını takip edebilirsiniz.

 

  • Senkronize edilmiş Google hesaplarının olduğu sayfaya girdiğinizde ekran açılana kadar klavyedeki @ butonuna basılı tutun ve açılan penceredeki klavye ayarlarına girin
  • Sağ üstte açılan üç noktadan yardım ve geri bildirim seçeneğini işaretleyip metni kopyalamak için basılı tutun. Sağ üstteki arama çubuğuna ayarlar yazın.
  • Sistem sizi cihazınızın ayarlar bölümüne yönlendirdiğinde geliştirici seçeneklerine girin ve buradaki ”OEM Kilit Açma” işlemine izin verin.

 

Yukarıdaki işlemden sonra cihazın power tuşuna uzun süre basarak cihazı kapatın ve yeniden başlatın. Bu kez ekranda cihazın sıfırlandığını ve sizden yeni bir Google hesabı istediğini göreceksiniz. Bu adımda şifresini bildiğiniz başka bir hesap tanımlayarak kurulumu gerçekleştirebilirsiniz ve LG hesap kilidi açılmış olur.

 

Bahsettiğimiz işlemin Android sürümlerine göre farklılık gösterebileceğini bir kez daha hatırlatalım ve sorun yaşamanız halinde teknik servis ekibimizle temas kurabileceğinizi belirtelim.