Telefon Servisi

Seçilen Marka

LG Modelleri

LG Kapak Sorunları

LG Kapak Sorunları

 

LG marka telefon kullananların dile getirdiği kapak kırılması ya da çatlaması gibi sorunlar, teknik servis ekibimizin basitçe çözüm bulduğu konular arasında yer alıyor. Kimi zaman parçaların ekonomik ömrünün sona ermesi kimi zaman da kullanıcıların dikkatsiz davranması yüzünden karşı karşıya gelinen bu durumlarda en etkin çözüm yöntemi kırılan parçanın değişmesidir.

 

Koruyucu kılıf tercih etmeyen LG kullanıcılarını kapak sorunlarını daha sık yaşadığını ifade edebiliriz. Çünkü koruma olmadığında kapak deyim yerindeyse darbelere daha hazırlıksız yakalanmaktadır. Ayrıca cepte veya çantada taşınan cihazlar, kılıf olmadığında çizilmeye daha yatkın olur. Diğer yandan kapak kısımları renkli olan cihazlarda kullanım süresi uzadıkça renk atmaları ya da deformasyon gözlenebilir.

 

Toz ve suya dayanıklı olarak üretilen LG telefonlarda kapak sorunlarına farklı bir açıdan yaklaşmak gerekir. Çünkü kapağın değişimi demek aynı zamanda rework kit olarak ifade edilen aksamın da yenilenmesi demektir. Bu yüzden % 100 uyumlu parça kullanılması ve kaliteden taviz verilmemesi gerekir.

 

Darbeden dolayı kapağı kırılan ya da çatlayan LG modellerinde arka kameranın da kontrol edilmesi önemlidir. Çünkü lens kısmı da zarar görmüş olabilir. Aynı durum sıvı teması içinde geçerlidir. Teknik servis ekibimiz, karşılaştığını sorunun boyutunu saptayarak size en uygun çözümü sunar ve uygun yedek parçalar kullanarak cihazınızı yeniden eski performansına döndürür.