Telefon Servisi

Seçilen Marka

LG Modelleri

LG Mikrofon Sorunları

LG Mikrofon Sorunları

 

Mikrofon sorunu yaşayan LG kullanıcıları, teknik servisimizi bizzat gelerek çözüm bulabilecekleri gibi cihazlarını kargo yoluyla bize ulaştırabilirler. Mümkün olan en kısa sürede onarım veya değişim sağlanarak cihazınız size teslim edilir. Ancak bazı durumlarda kendiniz müdahalede bulunarak probleminizi çözebilirsiniz. Müşterilerimizin mikrofon temalı şikayetlerinden birkaç örnek sunarak bu konuyu izah edelim.

 

 

 

LG Mikrofon Çalışmıyor

 

LG cihazlarda mikrofon çalışmıyor şeklinde bir ifadeyle karşılaştığımızda öncelikle sorunun kaynağının net olarak anlaşılması için yaşanan sıkıntıyı anlamaya çalışıyoruz.

 

  • Telefonla görüşme esnasında karşınızdaki kişiye hiç sesinizi duyuramıyorsanız, cihazınızın bir darbeye maruz kalıp kalmadığını netleştirmeniz gerekir. Bu durum, cihazdaki iç aksamın zedelendiği anlamına gelir ve muhakkak bir teknik uzman tarafında kontrol edilmelidir.
  • Konuşma esnasında sesiniz karşıya cızırtılı şekilde gidiyorsa; partiküllerin netliğe engel olması söz konusu olabilir. Bu durumda temizlik yaparak çözüm bulabilirsiniz.
  • Eski Android sürümlerinde yazılım uyuşmazlığı nedeniyle bazen seste kesintiler yaşanabilir. Özellikle belli uygulamalarda mikrofon sorunu ayyuka çıkıyorsa; hem uygulamaları hem de işletim sistemini güncellemeniz önerilir.

 

Cihaza herhangi bir müdahale yapmadan önce şebekenizi de kontrol etmenizde fayda vardır. Çünkü bazı durumlarda yaşanan geçici şebeke problemleri dolayısıyla müşterilerde LG mikrofon bozuk algısı oluşabilmektedir. Aynı şekilde sadece bazı uygulamaları kullanırken sorun yaşadığınızda dikkat etmeniz gereken başka bir konu da tanımlı ayarlardır. Örneğin parazit azaltıcı kapalı durumdaysa bazen ses iletiminde sorun var gibi anlaşılır. Ayrıca bazı uygulamalarda bu özellik açık olduğunda cihazdan gönderilen sesin seviyesi minimize edilmektedir.

 

LG cihazlarınızda Bluetooth açık durumdayken mikrofon ve ses sorunu yaşıyorsanız, ortamın bir parazite maruz kalma ihtimalini de göz önünde bulundurmalısınız. Dolayısıyla bunu kapattığınızda sorun da çözülecektir. Elbette bu tip sorunların çözümü her zaman basit olmayabilir. Özellikle donanımla alakalı sorun söz konusuysa kapsamlı bir analiz gerekebilir.

 

Teknik servis ekibimiz, cihazlarda donanımsal nedenlerle meydana gelen mikrofon sorunları için genellikle bu aksamın yenilenmesini tavsiye etmektedir. Çünkü bu sayede hem kısa sürede telefonun kullanım performansı yükselir hem de aynı sorundan yeniden şikayet etme olasılığınız düşer. İşlemin fiyatları ya da ne kadar süreceği ise modele göre değişkenlik gösterebilir. Bu konuda en net bilgiyi telefon numaralarımızı arayarak ya da mağazamıza uğrayarak alabilirsiniz.

 

 

 

LG Mikrofon Temizliği

 

Mobil kullanıcılarının yaşadığı mikrofon sorunlarının kaynağı, cak girişinin toz ve kirlerle dolması da olabilir. Dolayısıyla bir temizlik yapılarak cihazdan partikülleri uzaklaştırmak mümkündür.

 

  • LG mikrofon temizliği için tavsiye edilen ürünlere genel olarak köpük bant denir. Bir kırtasiye ya da nalburdan temin edebileceğiniz bu ürünü küçük parçalar haline getirerek kullanabilirsiniz.
  • Temizlik anında çok fazla baskı uygulamadan çalışmanız önemlidir. Cihazın başla noktalarına zarar verilmemesi açısından bu önemlidir.
  • Bandı mikrofon girişine yapıştırdıktan sonra bir kürdan yardımıyla giriş deliğine bastırıp içeri doğru iterek partiküllerin banda yapışmasını sağlayabilirsiniz.

 

LG hoparlör sorunları kısmında da bahsettiğimiz bu temizliğin ardından daha konforlu bir deneyim yaşamanız olasıdır. Ancak devam eden sorunlarda teknik servisimizle görüşmek için mağazamızın kapısını çalabilirsiniz.