Telefon Servisi

Seçilen Marka

LG Modelleri

LG Ses Sorunları

LG Ses Sorunları

 

LG telefonlarda meydana gelen ses sorunları için teknik servis personelimizin her konuda çözüm ürettiğini belirterek yazımıza giriş yapalım. Yaşanan problemlerin tespiti sonrası uygulanacak adımlar da değişmekte. Bunun için sorunun yazılım ya da donanım kaynaklı olduğunu analiz etmek gerekiyor. Bu bağlamda mağazamıza gelerek bize sorununu ileten müşterilerimizin sık kullandığı ifadelerden yola çıkarak açıklamalarımıza geçelim.

 

 

 

LG Ses Gelmiyor / Ses Gitmiyor

 

Mobil cihazlardaki ses gelmeme ya da sesin karşı tarafa ulaştırılamaması gibi sorunlar, eğer ciddi bir durum yoksa, cihazın yeniden başlatılması ile çözülür. Eğer devam eden bir durum varsa da cihazda yüklü uygulamalara ve işletim sisteminin güncelliğine bakmak gerekir. Ayrıca cihazın bir ses sistemine bağlanması ile sorunun kaynağı da anlaşılır. Bağlantı sonrasında ses dışarıdaki cihazdan duyuluyorsa çıkış noktalarında herhangi bir sorun yok demektir.

 

  • LG kullanıcılarının yüklediği bazı üçüncü parti uygulamalar, farklı ses sorunları yaşanmasına neden olabilir. Yazılımın içindeki yamaların neden olduğu bu durumun ortadan kalkması için zararlı aplikasyonların silinmesi gerekir.
  • Gelen şikayetler arasında cihazın kendi kendini sessiz moda alması da var. Çözümü ise cihazın fabrika ayarlarına geri döndürülmesi. Fakat burada izlemeniz gereken yol, cihazın modeline göre farklılaşıyor.

 

LG Q serisinin bazı modellerinde gözlemlediğimiz ses sorunlarından biri de kulaklık takılı olmamasına rağmen ekranda sanki takılı gibi ikon gözleniyor olması. Bu durum ilginç bir şeklide aramalarda karşıdan ses alınamamasına yol açabiliyor. Çözümü ise kulaklığı birkaç kez takıp çıkarmak ya da cihazı yeniden başlatmak.

 

Parazit Giderme: Diğer Android cihazlarda olduğu gibi LG modellerinde de parazit temizleyiciden faydalanarak ses kalitesini yükseltebilirsiniz. Bunun için ayarlar bölümünden arama ayarlarına ve orada da ilave ayarlar kısmına geçiş yapıp buradaki işareti değiştirmeniz gerekir.  Parazit giderici, pasif duruma geldiğinde ortamdaki dış seslerin de karşıya gitmesi söz konusu olur ancak özellikle kapalı ortamlarda sesiniz karşıya çok daha güçlü gider.

 

 

 

LG Ses Az Geliyor / Ses Az Gidiyor

 

Görüşme esnasında sesiniz karşı tarafa az gidiyor ya da karşı taraftaki kişinin sesini az alıyorsanız, hoparlör kısmında bir sorun yaşıyor olma ihtimaliniz yüksektir. Bu sorunun yaygın kaynağı sesin geldiği kısımda toz ve kir birikmesidir. Dolayısıyla diğer yazılarımızda belirttiğimiz yöntemlerle temizlik yaparak sorunu ortadan kaldırma şansınız vardır. Ancak sorun sesin iletildiği bölümde yani ahize kısmında ise farklı şekilde ilerlemeniz gerekir.

 

Ses ayarlarını düzenlerken önceliği telefonun kendi sistemine vermeli, daha sonra ise uygulama bazında kontrol sağlamalısınız. Özellikle WhatsApp, Skype vb sesli iletişim olanağı veren uygulamalar cihazın ayarlarına göre kendilerini koordine etse de güncelleme yapılmadığı zaman farklı durumlar açığa çıkabilmektedir.

 

Teknotel bünyesindeki teknik birimimiz, LG ses sorunları ile alakalı tüm taleplerinizi profesyonel düzeyde karşılamaktadır. Bu noktada sizler, mağazamıza şahsen gelebilir ya da arızalı cihazlarınızı kargoyla bizlere iletebilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen arayınız.