Telefon Servisi

Seçilen Marka

Samsung Modelleri

Samsung Açılmama Sorunları

Samsung Açılmama Sorunu

 

Müşterilerimizden gelen şikâyetler doğrultusunda Samsung cihazlarda en çok yaşanan sorunları aktarmaya devam ediyoruz. Her modelde yaşanabilen açılmama ya da açılıp kapanma gibi problemler de servisimizin çözüm listesinde yer alıyor. Sitemiz üzerindeki iletişim formunu kullanarak da bizimle kontak kurabileceğinizi vurgulayarak ilk sorunumuza geçelim.

 

 

 

Samsung Açılmıyor

 

Cihazın eski ya da yeni olması fark etmeksizin karşınıza çıkabilen açılmama sorunu en çok Galaxy S5 serisinde gözlemlenmekte. Problem, cihazın power tuşuna basmanıza rağmen ekrana bir görüntü gelmemesi şeklinde tezahür ediyor ve bazı cihazlarda titreşim ve tuş ışıkları yanmasına rağmen ana ekrana ulaşılamıyor.

 

  • Açılmayan cihazda öncelikle yeniden kapatmayı denemeniz önerilmekte. Bunun için güç butonuna 6-7 sn basılı tutup titreşim hissedene kadar beklemeniz lazım. Daha sonra cihazı bir kez daha açtığınızda sorun düzelebilir.
  • Bataryayı söküp takmak da başka bir çözüm yöntemi. Bazı cihazlarda yeniden takılan batarya sonrası sorunun ortadan kalktığı gözlemleniyor.
  • Ayarlar kısmından ulaşabileceğiniz “Ekranı Kilitle” sekmesinde “Ek Bilgi” kısmını pasife döndürmek de bazen çözüm sunabiliyor.
  • Cihazda yüklü olan bazı uygulamaların da aynı soruna neden olabileceğini ifade edebiliriz. Eğer ara ara bu sorunla karşılaşıyorsanız, bilinmeyen yayıncıların uygulamalarını silmeyi deneyebilirsiniz.

 

Telefonunuzdaki hafıza kartı da bazen bu soruna yol açabiliyor. Bu durumda kartı çıkardıktan sonra yeniden cihazı açmayı deneyin ve son çare olarak verilerinizi yedekledikten sonra cihazı fabrika ayarlarına geri döndürün. Bu muhtemel çözüm yollarını denedikten sonra da probleminiz devam ediyorsa, donanımsal bir konuya karşı karşıyasınız demektir. Dolayısıyla teknik servisten destek almanız gerekir.

 

 

 

Samsung Açılıp Kapanıyor

 

Samsung cihazlarda durduk yere kapanma ya da kendi kendine kapanma gibi sorunlar günlük hayatınızı son derece olumsuz etkileyebiliyor. Bu tip sorun yaşadığınızda öncelikle kaynağın saptanması gerekiyor. Yazılımsal olarak ifade edebileceğimiz nedenleri kısaca sıralamaya çalışalım.

 

  • Cihazınızdaki Android sürümün her zaman güncel tutmanızda fayda var. Ayarlar kısmında bunu kontrol edebilirsiniz ve en son sürümü yükledikten sonra cihazın gidişatını gözlemleyebilirsiniz.
  • Telefonunuzda yüklü uygulamaların bazıları otomatik güncelleme yapması için ayarlanmış olabilir. Nadir de olsa bunların içinde cihazı kendi kendine yeniden başlatan yazılımlar bulunabilir.

 

Cihazın açılıp kapanmasını sağlayan donanımsal etmenlerin en yaygını ise batarya kaynaklı olanlardır. Kalitesiz şarj aletleri kullanma, powerbank / araç şarjını sık tercih etme ve voltaj farkı gibi nedenlerle cihazın batarya performansı düşmüş olabilir ve bu da şarj seviyesi normal gözükmesine rağmen aniden kapanmalar yaşatabilir. Bu konuyla alakalı daha detaylı bir yazı okumak isterseniz, Samsung Batarya Sorunları başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.

 

Telefonum kendi kendine kapanıyor diyen Samsung kullanıcıları, sorunun güç tuşundan kaynaklanabileceğini de bilemeliler. Uzun süreli kullanım sonunda tuşun hassasiyet kazanması ya da içe doğru göçmeye başlaması gibi nedenlerden ötürü cihazda yerli yersiz kapanmalar görülebilir. Sorunun çözümü için bir teknik servis analizi gerekir. Bazen bir lehimleme bazen de tuş panelinin değişmesiyle problem giderilebilir.

 

 

 

Samsung Açılış Ekranında Kalıyor

 

Telefonunuz açılırken ekranda Samsung logosunu gördüğünüzde kilitleniyorsa “Soft – Brick” adı verilen bir sorun yaşıyorsunuz demektir. Yazılım kaynaklı olma ihtimali çok yüksek olan bu arıza için kendi kendinize yapabileceğiniz bazı çözüm yolları şunlardır;

 

  • Android sürümünü güncelleyerek bu hatayı geride bırakma şansınız olabilir. Otomatik güncellemeniz kapalıysa, menüden ayarlar kısmına girip aktif edebilir ya da elle güncelleme komutu verebilirsiniz.
  • Cihazınızı root yapılı halde kullanmak da aynı durumu yaşatabilir. Bu durumda işletim sistemini güncellemek sorunu çözmüyorsa, fabrika ayarlarına dönüş şıkkını deneyebilirsiniz.
  • Güvenli olmayan yayıncıların yazılımlarını yüklediğinizde cihazın takılı kalması problemi ortaya çıkabilir. Bu durumda yapılması gereken bu tür uygulamaları tamamen kaldırmaktır.
  • Soft reset dediğimiz yeniden başlatma adımı da bazen tek başına yeterli olabilir. Güç düğmesine belli bir süre basılı tutup cihazı tamamen kapattıktan sonra yeniden açılmasını bekleyebilirsiniz.

 

Samsung cihazlarda açılış ekranında donma sorununu çözmek için ön belleği temizlemeniz de gerekebilir. Bunun için güç butonu, ses kısma butonu ve orta butona aynı anda basıp bekleyin. Android simgesi ekrana geldiğinde sadece güç butonuna basmayı bırakın ve “Recory” ekranı belirene dek diğer iki butonu basılı tutun. Karşınıza bir liste çıkacak ve buradan ses komutu butonunu kullanarak “Wipe Cache Partition” sekmesini seçin. Bu hareket cihazın önbelleğini temizleyecek ve yeniden başlatacaktır. Sonrasında cihazda Samsung logosu ekranı yerini normal görünüme bırakıyorsa sorun çözülmüş demektir.

 

 

 

Samsung Kapanmıyor

 

Samsung kapanmama sorunu ile de gündeme gelebilen bir akıllı telefon markası. Ancak bu sorun da kolayca çözülebilecek cinsten. Eğer ekranda donma yaşandıktan sonra hiçbir komutunuza yanıt alamıyorsanız, yapmanız gereken cihazı yeniden başlatmaya zorlamaktır. Bunun yolu da güç düğmesi ile ses kısma düğmesine aynı anda basıp yaklaşık 7 saniye beklemekten geçer.

 

Resetlediğiniz cihazda aynı sorun devam ediyorsa, belleğinizi temizlemeniz önerilir. Çünkü hafızası çok dolu olan cihazlarda bu tip sorunlar tekrar edebilir. Bir diğer çözüm önerimiz ise yazılımınızı güncellemeniz ve güvenli moda geçiş yaparak sisteminizi kontrol etmenizdir.  Bunlarda sonra sorun yaşamaya devam ediyorsanız, cihazdaki tüm kayıtlı bilgileri başka bir yere aktararak fabrika ayarlarını yüklemeniz tavsiye edilir.

 

Yaşadığınız kapanmama sorunu yukarıda adımların hepsini uygulamanıza rağmen sürüyorsa, cihazınızı Samsung yetkili servisine gönderebilirsiniz. Ayrıca bu ve buna benzer problemleriniz için bizlerle iletişim kurarak profesyonel destek alabilirsiniz. Markanın tüm modellerine hâkim olan ekibimiz, hızlı ve etkin bir çözüm süreç vaat etmektedir.