Telefon Servisi

Seçilen Marka

Samsung Modelleri

Samsung Dokunmatik Ekran Değişimi

Samsung Dokunmatik & Ekran Değişimi

 

Samsung modellerinde dokunmatik entegresi ya da ekran değişimi ile birçok sorun çözülebilir. Cihazın donması, kırık ekranlar, görüntü kaybı gibi durumlar buna örnek olarak verilebilir. Teknik servis ekibimiz, tarafımıza ulaşan cihazları detaylı bir şekilde analiz eder ve atılacak adımları şeffaf bir şekilde ortaya koyar. Samsung ekran değişimi konusunda kullanıcının kafasını karıştıran bir durum vardır. Çünkü bazen sadece üst kısımdaki cam değiştirilerek sorun çözülürken bazı durumlarda ekranın komple değişmesi gerekir. Bunun için öncelikle dokunmatik ekranın genel yapısını anlatarak ilerlemekte fayda vardır.

 

Tüm akıllı telefonlarda olduğu gibi Samsung modellerindeki ekranlar da genel olarak üç kademeden oluşur;

 

  • Ön Cam: Bu kısım parmağınızda temas ettiğiniz yerdir. Ufak çizilmeler ve çatlaklar genellikle bu bölgede kendini gösterir.
  • Sayısallaştırıcı: Dokunmatik entegre de denilen bu kısım, ana ekran ile ön camın arasında yer alır. Cama yapışık olarak dizayn edilir ve elektronik literatüründe “digitizer“ olarak ifade edilir.
  • LCD: Cihazdan gelen veriyi görüntüye dönüştüren panelleri içeren kısımdır. Bazı modellerde LED ve OLED tipi ekran kullanılsa da genel olarak bu şekilde ifade edilir.

 

 

Samsung Cam Ekran Değişimi

 

Cihazlarda yaşanan ekran sorunlarının en uygun fiyatlı çözümü sadece üst katmanın değişmesidir. Çünkü burada kullanılan parçalar daha ucuzdur. Çarpma, düşme ve diğer darbeye bağlı sorunlarda cihazı yeniden eski performansına döndürmek için cam değişimi yeterli olabilir. Ancak burada önemli olan hasarın derinliğidir.

 

Akıllı cihazlardaki cam ekran en fazla 1 mm kalınlığındadır. Bu nedenle derin çatlaklarda sadece bu kısım zarar görmekle kalmaz. Dolayısıyla yalnızca bu parçanın değişimi yeterli olmayacaktır. Teknik servis personelimiz, Samsung ön cam değişimi konusunda oldukça tecrübelidir ve en son teknoloji cihazlardan destek alarak işlem gerçekleştirir.

 

Samsung modellerinde ön cam değişimi fiyatları ise değişkendir. Buradaki fiyat farkını cihazın piyasaya sürülme tarihi, teknolojik derinliği ve parçanın temini gibi faktörler belirler. Ancak ortalama bir fiyat vermek amacıyla 120 TL ila 900 TL arasında bir faturanın ortaya çıkabileceğini ifade edebiliriz.

 

 

Samsung Dokunmatik Değişimi

 

Dokunmatik değişimi olarak ifade edilen işlem cihazdaki ekranın sayısallaştırıcı ve LCD kısmının yenilenmesidir. Bu kademeler değiştiğinde ön cam da fonksiyonunu yitireceği için birlikte değişir. Cihazın sert bir darbeye maruz kalması, sıvı teması vb nedenlerle hasar gören dokunmatik entegre ünitesinin onarımı imkânsıza yakın olduğu için en net çözüm değişimdir.

 

  • Samsung dokunmatik ekran değişimi esnasında bilgilerinizde herhangi bir kayıp yaşanmaz. Sadece dış yüzeye yapılan bir müdahale söz konusu olduğu için yedekleme türü işlemlere gerek yoktur.
  • Dokunmatik değişimi sonrasında cihaz ilk günkü performansına döner. Kullanılan yedek parçalar orijinal üretimdir ve dışarıdan bakıldığında değişim yapıldığı kesinlikle anlaşılmaz.
  • Cihazınızda ekran değiştikten sonra renk ve piksel kaybı yaşanmaz. LCD kısmı da değişeceği için görüntü aktarımında yüksek bir kalite yakalanır.

 

Samsung dokunmatik fiyatları için modele göre bilgi vermek daha doğru olur. 200 TL ila 1400 TL arasında değişebilen ücretler hakkında net bilgi almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz. Parçanın değişim süresi ortalama 45 dakikadır ve farklı bir şehirde ikamet ediyorsanız kargo yoluyla da cihazı bize iletebilirsiniz.