Telefon Servisi

Seçilen Marka

Samsung Modelleri

Samsung Hesap Sorunları

Samsung Hesap Sorunları

 

Samsung kullanıcılarının servisimizden destek istediği konulardan bir tanesi de cihaz hesapları ile alakalı sorunlardır. Bildiğiniz gibi Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonlarda bir Google hesabı açılması istenir ve bu sayede cihazın entegrasyonu tamamlanır. Play Store üzerindeki uygulamalar da açılan bu hesapla organize şekilde hareket eder. Söz konusu işlemi kendiniz de yapabilirsiniz. Tecrübesi olmayanlar için Samsung marka bir cihazda nasıl hesap açılacağını izah ederek başlayalım ve sonra bu konuyla ilintili diğer işlemlere de değinelim.

 

 

 

Samsung Hesap Açma

 

Samsung Account oluşturma olarak da adlandırılan bu işlem, markanın tüm akıllı telefon modellerinde aynı yol izlenerek tamamlanır.

 

  • Telefonun menüsünde “Ayarlar” kısmına girerek işleme başlayın ve ardından sırasıyla “Cloud ve Hesaplar” > “Hesaplar” sekmelerini takip edin.
  • Açılan ekranda “Hesap Ekle” bölümü çıkacaktır. Buraya girdiğinizde ekranda bir form belirir ve sizden kişisel bilgilerinizi girmeniz istenir.
  • Samsung Account açmak için mutlaka aktif bir e postaya ihtiyaç duyarsınız. Eğer geçersiz bir mail yazarsanız, işleme devam etmeniz engellenir.
  • Hesabınız için parola oluştururken güvenlik kriterlerine uygun bir kombinasyon seçmeniz sizin yararınızadır. Bunun için tavsiye edilen en az birer büyük / küçük harf, bir rakam ve bir noktalama işareti olan bir parola belirlemenizdir.
  • Hesabınızın güvenliği için sizden doğum tarihinizi gün / ay / yıl şeklinde belirtmeniz rica edilir. Ardından gerekli hükümleri okuduğunuzu beyan etmek amacıyla işaretleme yaparsınız ve hesabınız oluşturulur.

 

Açtığınız Samsung hesabı, sadece akıllı telefonlar üzerinde değil aynı markanın diğer cihazlarında da kullanabileceğiniz bir özel alan niteliğindedir. Verilerinizi saklamanıza ve sahip olduğunuz cihazların sürekli güncellenmesine vesile olan bu hesap, herhangi bir kayıp durumunda cihazın yerini bulmanıza yardımcı olur.

 

Google Hesabı Ekleme: Kullandığınız Samsung cihaza uygulama yüklemek için bir Google hesabı tanımlamanız ve yoksa oluşturmanız gerekir. Çünkü Play Store üzerindeki girişiniz bu şekilde sağlanır. İşlem için cihazın ayarlar kısmındaki hesaplar bölümüne girip hesap ekle sekmesi üzerinden Google seçeneğini işaretlersiniz. Bu esnada karşınıza bazı bilgiler isteyen bir ekran çıkacaktır ve bir kereye mahsus olmak üzere şifre doğrulaması isteyecektir. Ardından bu hesabın bilgileri telefonun hafızasında tutulur ve uygulama indirirken teyit edilmez.

Kullanıcılar, Samsung cihazlarında birden fazla Google hesabı kullanabilirler. Bu durum özellikle şahsi ve iş mailini ayrı tutmak isteyen bireylerin tercihidir. İkinci hesabı tanımlamak için de yukarıda bahsettiğimiz kısma ulaşarak ekleme yapabilirsiniz.

 

 

 

Samsung Hesap Kapatma / Kaldırma

 

Samsung kullanıcılarının hesap silme ya da kaldırma olarak tanımladıkları olayları iki farklı açıdan değerlendirmek gerekir. Birincisi cihaza tanımlanmış bir Google hesabını silmektir. Bunun için izlenmesi gereken oldukça basit olup ayarlar kısmından mevcut hesabı seçerek “ hesabı kaldır” yazısına dokunmak suretiyle gerçekleştirilir. İşlem sonrasında Play Store uygulaması için kullanacağınız başka bir hesap tanımlamanız gerekir ve eğer cihazdaki tek hesabı kaldırırsanız devam eden fonksiyonlarda kayıp yaşayabilirsiniz.

 

Hesap kaldırma işlemlerinin daha çetrefilli olanı ise Samsung Account silmedir. Öncelikle bu işlem için mutlaka bir Samsung yetkili servis ya da özel servisten destek almanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü yapılan hatalardan bir veri yedeklemeden cihaza format atmak yani fabrika ayarlarına geri döndürmek oluyor. Bu durum hem bilgilerinizi kaybediyorsunuz hem de cihazın kurulumunda ilk tanımlı Google hesabının şifresi istenebiliyor. Dolayısıyla işlemi uzmanlara bırakmanız daha akıllıca olacaktır.

 

 

 

Samsung Account Hesabı Sıfırlama / Gmail Şifre Kırma

 

  • Samsung modellerinde farklı Android sürümleri mevcut olabildiği için şifre kırma ve hesabı silme gibi işlemlerde izlenmesi gereken yollarda farklılıklar görülebiliyor. Bazı cihazlarda uyumlu bir APK dosyası indirerek cihaza aktarılması söz konusu oluyor. Bunun için kullandığınız modele göre yazılımı yapılan bir APK dosyası temin etmeniz gerekiyor.
  • Daha sonra bu dosyayı bir flash belleğe veya cihazın hafıza kartına atıp OTG adı verilen kablo yardımıyla cihaza tanıtıyorsunuz. Bu aşamada cihaz size bir pencere gösterecek ve dosya yöneticisi açılacaktır.
  • Açılan klasörde daha önce indirdiğiniz APK dosyasına tıklayarak kurulumu başlatıyorsunuz ve akabinde cihazın ayarlarına girerek “Yedekle ve Sıfırla” seçeneğini işaretliyorsunuz. Bu işlem biraz uzun süreceği için bataryanızın en az yarısının dolu olmasında fayda var. Ayrıca sıfırlama tamamlanana kadar herhangi bir işlem yapmamanız gerekiyor.

 

Cihaz sıfırlandıktan sonra istenen Gmail doğrulaması, birçok kullanıcı için sorun teşkil edebiliyor. Özellikle ikinci el telefon alıp cihazı sıfırlayan kişiler bu durumda daha sık karşılaşıyorlar. Samsung cihazların Android Lollipop 5.0 güncellemesinden sonra yaşattığı bu sorun biraz karışık bir çözüm metoduyla ortadan kalkıyor.

 

Samsung Account Bypass denilen uygulama, bir APK dosyasının yazılım üzerinde gereken düzenlemeleri yapması üzerine temellendirilmiş. Ancak bu işlemi yaptığınızda cihazınız garanti kapsamı dışına çıkacağı için öncesinde profesyonel birine danışmanız önemli. Zaten bypass denilen yöntem cihazdaki sorunla alakalı önerilen son çare diyebiliriz.

 

Teknik servis ekibimiz, Samsung cihazlarınızda yaşadığınız tüm hesap problemleri için size garantili çözümler sunmakta. Yerimize gelerek bizden destek alabilir ya da iletişim numaralarımızı kullanarak iş süreçlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.